Makale numarası: 982577 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

GirişVarsayılan olarak, kişisel klasörler (.pst) ve çevrimdışı Outlook veri dosyası (.ost) dosyaları Unicode biçimi Microsoft Outlook 2010 ve Outlook 2013 ' dir. .Pst ve .ost dosyalarının toplam boyut 50 GB önceden yapılandırılmış bir sınıra sahiptir. Bu sınır, Outlook 2007 ve Outlook 2003'te Unicode .pst ve .ost dosyalarının sınırdan daha büyük.Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
830336 Outlook 2007 ve Outlook 2003'te .pst dosyası farklı bir biçime ve klasör boyutu sınırlamasına sahip

NotYeni Outlook dosya boyutu sınırının 50 GB artırılması veya Windows kayıt defterinde değişiklik yaparak azaltılan.Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
832925 Her iki (.pst) için boyut sınırı nasıl yapılandırılır ve Outlook 2007 ve Outlook 2003'te (.ost) dosyaları

Daha fazla bilgi

Outlook 2007 ve Outlook 2003'teki varsayılan .pst dosya boyutu sınırı 20 GB'dır. Outlook 2007'in olduğu bir bilgisayar kullanıyorsanız veya Outlook 2003 uygulamasının yüklü ve Outlook 2010 veya daha sonraki sürümlerde oluşturulmuş bir Unicode .pst dosyası erişmek istediğiniz, dosya boyutu veya 20 GB yakın ise .pst dosyasının boyutunu azaltmak olabilir. Dosya boyutu 20 GB'den büyük ise, .pst dosyasını açmak mümkün olmayacaktır.

Outlook 2010 veya Outlook 2013 .pst dosyanızın boyutunu azaltmak varsa, bu .pst dosyasındaki verileri başka bir .pst dosyasına verebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Outlook 2010 veya daha sonraki 20 GB'den büyük olan özgün .pst dosyanızı içeren bir profille başlatın.
 2. Dosya sekmesinde Bilgi'yitıklatın. (Ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda listelenen).
 3. Temizleme araçları' nı tıklatın ve sonra Arşivle' yi tıklatın. (Ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda listelenen).
 4. Arşiv iletişim kutusunda, aşağıdaki değişiklikleri yapın: (Ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda listelenen).
  • Bu klasörü ve tüm alt klasörleri arşivle seçeneğini etkinleştirin.
  • Klasörler listesinde, arşivlemek istediğiniz .pst dosyasını seçin.
  • Eski öğeleri arşivle aşağı açılan listesinde, bir çok sayıda öğe arşivlenmiş bir tarih belirtin. Kullandığınız tarih bu makalede bir örnek tarih sağlamak için çok sayıda etkene bağlıdır.
  • İçinde Arşiv dosyası kutusunda, arşivlenmiş iletilerin hedef .pst dosyasını seçin.
  Çok miktarda e-posta iletilerini arşivlemek için arşiv için yeni bir .pst dosyası kullanmayı düşünmelisiniz.

Video: Outlook .pst dosya boyutunu küçültme

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets video1
UUID =93c75654-43EB-4781-add0-160431b09c42
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets video2


Madde Yaş belirlemek için iletileri Outlook 2010 ve Outlook 2013 Arşiv işlemi değiştirilme tarihi kullanır, ancak Arşiv işlemi beklendiği gibi çok sayıda ileti arşivlenemeyecek unutmayın.Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
295657 Outlook iletileri beklenen olarak alınan tarih esas alınarak arşivleme

Arşivleme işlemi için 20 GB'dan Outlook .pst dosya boyutunu azaltmaz, büyük .pst dosyasını kesmek ve iletileri büyük .pst dosyanızdan başka bir .pst dosyasına el ile taşıyın.

Hızlı bir şekilde tek bir klasörde .pst dosyasından farklı bir .pst dosyasına taşımak için şu adımları izleyin:
 1. Büyük .pst dosyanızı ve hedef .pst dosyasını hem de olduğunu Outlook'ta açık olun.
 2. Büyük .pst dosyanızdaki diğer (küçük) .pst dosyasına taşımak ve ardından istediğiniz klasörü sağ tıklatın Klasör Taşı.
 3. Taşı iletişim kutusunda, hedef .pst dosyasını seçin ve Tamam' ı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 982577 - Last Review: 17 Kasım 2013 Pazar - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2013
 • Microsoft Outlook 2010
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertiseinter kbsurveynew kbinfo kbvideocontent kbmt KB982577 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 982577

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com