"Program PowerPoint nemôže vložiť video z vybratého súboru" chyba pri pokuse o vloženie MPEG-2 videa do prezentácie programu PowerPoint 2013 alebo 2010

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 982954 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Príznaky

Pri pokuse o vloženie MPEG-2 videa do prezentácie Microsoft PowerPoint 2013 alebo 2010, dostanete nasledovné chybové hlásenie:

Program PowerPoint nemôže vložiť video z vybratého súboru. Overte, že požadovaný kodek pre tento formát médií je nainštalovaný, a potom to skúste znova.
Alert ID: 400737

Avšak, video hrá úspešne v prehrávači Windows Media Player.

Príčina

Tento problém sa vyskytuje, pretože PowerPoint 2013 alebo 2010 musia byť schopní uchopiť informácie akéhokoľvek obsahu snímka po snímku, ktorý sa hrá. PowerPoint vyžaduje túto funkciu pre zobrazenie snímku konkrétneho videa, napríklad. Proces dekódovania videa slúžiaci PowerPoint 2013 alebo 2010, hladina snímku za snímkom nie je k dispozícii pre niektoré videá MPEG-2.

Ako problém obísť

Pre obídenie tohto problému, použite jednu z nasledujúcich metód.

Previesť video do formátu Windows Media Video (.wmv)

Pre prevedenie videa do formátu Windows Media Video (.wmv), môžete použiť Microsoft Expression Encoder 4 Pro.

Nainštalovať video kodek tretej strany

Nainštalovať video kodek tretej strany, ktorý podporuje formát videa, ktorý používa dané video. Kompatibilné kodeky so systémom Windows nájdete na nasledujúcej webovej lokalite FOURCC.org:
FOURCC.org
Spoločnosť Microsoft poskytuje kontaktné informácie tretej strany, ktoré vám pomôže nájsť technickú podporu. Tieto kontaktné informácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Microsoft nezaručuje presnosť týchto kontaktných informácií tretej strany.

Použiť ovládací prvok prehrávača Windows Media Player v programe PowerPoint

Vložiť Windows Media Player ovládací prvok na snímku a potom prehrať video cez tento ovládací prvok. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
291879 Ako prehrávať mediálne klipy v programe PowerPoint pomocou prehrávača Windows Media Player
Poznámka: Toto riešenie nevloží video do prezentácie. Namiesto toho je do prezentácie vložený odkaz. Pre maximálnu prenosnosť, dajte video súbor do verejného priečinka, ku ktorému môžu všetci používatelia pristupovať než pridáte odkaz do prezentáciu.

Vlastnosti

ID článku: 982954 - Posledná kontrola: 30. mája 2013 - Revízia: 9.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft PowerPoint 2013
  • Microsoft PowerPoint 2010
  • Microsoft PowerPoint Home and Student 2010
Kľúčové slová: 
kbprb kbpubtypekc kbsurveynew kbtshoot kbvideo kbmt KB982954 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 982954

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com