PowerPoint 2013 veya 2010 sunusuna bir MPEG-2 video eklemeye çalıştığınızda "PowerPoint seçilen dosyadan video ekleyemiyor" hatası

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 982954 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft PowerPoint 2013 veya 2010 sunusuna bir MPEG-2 video eklemeye çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

PowerPoint seçilen dosyadan video ekleyemiyor. Bu medya biçimi için gereken codec bileşeninin yüklü olduğu ve sonra yeniden deneyin doğrulayın.
Uyarı Kimliği: 400737

Ancak, Windows Media Player'da video başarıyla çalar.

Neden

PowerPoint 2013 veya 2010 oynatıldığı herhangi bir içerik içinde kare kare bilgi edinmek çalıştırabilmesi gerekir çünkü bu sorun oluşur. PowerPoint, örneğin belirli bir video poster çerçevesini görüntülemek için bu işlevsellik gerektirir. PowerPoint 2013 veya 2010 tarafından kullanılan video kod çözme işlemi, bazı MPEG-2 video kare kare düzey kullanılamaz.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Videoyu bir Windows Media Görüntü (.wmv) biçimine dönüştürme

Videoyu, Windows Media Video (.wmv) formatına dönüştürmek için Microsoft Expression Encoder Pro 4 kullanabilirsiniz.

Üçüncü taraf video codec bileşeni yükleme

Görüntü tarafından kullanılan video biçimini destekleyen bir üçüncü taraf kaynaktan video codec bileşenini yükleyin. Windows uyumlu codec bileşenleri, aşağıdaki FOURCC.org Web sitesini ziyaret edin:
FOURCC.org
Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu ilgili kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

PowerPoint'te Windows Media Player denetimi kullanın

Slayt üzerine Windows Media Player denetimi ekleyin ve sonra bu denetim aracılığıyla video yürütebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
291879 Medya kliplerini Windows Media Player kullanarak PowerPoint'te yürütme hakkında
NotBu geçici çözüm, sunuya videosunu gömmek değil. Bunun yerine, bağlantı sunuya eklenir. Maksimum taşınabilirlik için video dosyasını, tüm kullanıcıların erişebileceği bir ortak klasöre koymak sunuya bağlantı eklemeden önce.

Özellikler

Makale numarası: 982954 - Last Review: 3 Mayıs 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 9.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbPubTypeKC kbsurveynew kbtshoot kbvideo kbmt KB982954 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 982954

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com