Web tarayıcınızda düzenledikten sonra değişiklikleri kaydettiğinizde, PowerPoint Gösterisi bir .pps dosyasını PowerPoint .pptx dosya olarak kaydedilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 982980 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoları göz önünde bulundurun.

Senaryo 1
 • Bir Microsoft PowerPoint Gösterisi .pps dosyasını Microsoft PowerPoint çevrimiçi çalıştıran bir sunucuda Microsoft SharePoint sitesine karşıya yükleyin veya Microsoft PowerPoint kullanarak SharePoint sitesine bir PowerPoint Gösterisi .pps dosyasını kaydedin.
 • Web tarayıcısında, SharePoint sitesinde .pps dosyasını bulun ve dosyayı görüntülemek için tarayıcıda görüntüle seçeneğini tıklatın.
 • Tarayıcıda Düzenle' yi tıklatın ve sonra size dosyasını düzenlemek üzere açmak için Dönüştür ' ü tıklatın.

Senaryo 2
 • OneDrive (eski adıyla SkyDrive) klasörüne bir PowerPoint Gösterisi .pps dosyasını karşıya yüklemek veya bir PowerPoint Gösterisi .pps dosyasını Microsoft PowerPoint kullanarak bir OneDrive (eski adıyla SkyDrive) klasörüne kaydedin.
 • Bir web tarayıcısında OneDrive (eski adıyla SkyDrive) klasörünü bulun ve sonra .pps dosyasını açmak için Görüntüle bağlantısını tıklatın.
 • Tarayıcıda Düzenle' yi tıklatın ve sonra size dosyasını düzenlemek üzere açmak için Dönüştür ' ü tıklatın.

Beklediğiniz PowerPoint Gösterisi (.ppsx) dosyası yerine bir dosya kaydetmek bu senaryolarda, PowerPoint Gösterisi .pps dosyası bir PowerPoint Sunusu (.pptx) dosyası olarak kaydedilir.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için PowerPoint Gösterisi (*.ppsx)dönüştürülmüş dosyayı kaydetmeniz gerekir. Bunu yapmak için durumunuza uygun olarak aşağıdaki geçici çözümlerden birini kullanın.

Senaryo 1'için geçici çözüm
 1. Web tarayıcısında, SharePoint sitesinde .pptx dosyasını bulun ve bilgisayarınızda PowerPoint dosyayı açmak için Microsoft PowerPoint içinde Düzenle' yi tıklatın.

  Not Açtığınız dosya benzer bir adı olan "dosya_adı - converted.pptx."
 2. Farklı Kaydet iletişim kutusunu açmak için F12 tuşuna basın.
 3. Kayıt türü kutusunda PowerPoint Gösterisi (*.ppsx)tıklatın ve sonra SharePoint sitesinde aynı konuma dosya kaydetmek için Kaydet ' i tıklatın.

Senaryo 2'için geçici çözüm
 1. Web tarayıcınızda OneDrive (eski adıyla SkyDrive) klasörünü açın ve sonra .pptx dosyasını bulun.
 2. Görünüm dosyası PowerPoint Web uygulamasında açmak için tıklatın.

  Not Açtığınız dosya benzer bir adı olan "dosya_adı - converted.pptx."
 3. Dosyayı bilgisayarınızda PowerPoint'te açmak için PowerPoint içinde Açdüğmesini tıklatın.
 4. Farklı Kaydet iletişim kutusunu açmak için F12 tuşuna basın.
 5. Kayıt türü kutusunda PowerPoint Gösterisi (*.ppsx)seçeneğini tıklatın ve OneDrive (eski adıyla SkyDrive) klasöründe aynı konuma dosya kaydetmek için Kaydet ' i tıklatın.


Özellikler

Makale numarası: 982980 - Last Review: 25 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft PowerPoint 2013
 • Microsoft PowerPoint 2010
 • Microsoft PowerPoint Online
Anahtar Kelimeler: 
kbsurveynew kbprb kbtshoot kbexpertiseinter kbmt KB982980 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 982980

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com