Optimalizácia stránkovacieho súboru (stránkovací súbor.SYS)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 99768 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Windows NT používa stránkovací súbor virtuálnej pamäte nazýva stránkovací súbor.SYS. Tento súbor je vytvorený počas inštalácie systému Windows NT a vždy sa nachádza v hlavný adresár. Bez ohľadu na to, čo váš systém je konfigurácia, Windows NT vytvoriť a použiť stránkový súbor.

Stránkovací súbor nie je nevyhnutne jeden súbor; to môže byť skupina súbory uložené na rôznych miestach v celej pevné disky a oddiely. Súbory sú spoločne označované ako "stránkovací súbor." keď, kedy Rozmýšľate o veľkosť stránkovacieho súboru, súčet všetkých súborov že značka stránkového súboru je iba hodnota, potrebujete mať na mysli.

Nasledujúce dve usmernenia by sa mali splniť pri optimalizácii stránkovanie súbor:

 1. Vo všeobecnosti by ste mali nastaviť veľkosť stránkovacieho súboru do rovnakej veľkosti ako váš systém pamäť RAM plus 12 MB. Existuje minimálna veľkosť požiadavka 22 MB pre operačný systém. Ak systému RAM plus 12 MB je menej ako 22 MB, zväčšenie veľkosti stránkového súboru až do vášho systému RAM plus stránkovací súbor je najmenej 22 MB. Poznámka: 22 MB je, čo operačný systém vyžaduje len pre seba. Primerané uplatňovanie výkon, je 40 MB celkom odporúčané.

  Tieto veľkosti sa odporúča, pretože systém Windows NT vyžaduje "podklad skladovanie"pre všetko, čo drží v pamäti RAM. Ak systém Windows NT vyžaduje viac miesta v pamäti RAM, musí byť schopný swap kódu a údajov stránkovací súbor alebo pôvodný spustiteľný súbor. Ak systém Windows NT nemôže urobiť, pamäte chýb sa vygeneruje.

  Ak nastavíte stránkovacieho súboru systému RAM plus 12 MB a vy stále Získajte málo pamäte výstrahy, skúste zvýšiť veľkosť stránkového súbor. Ak potrebujete viac miesta na disku a ste Nedostávame pamäte výstrahy alebo pamäť-súvisiace problémy, môžete sa pokúsiť znížiť veľkosť stránkovacieho súboru.

  Tiež, ak máte dosť prebytok RAM na podporu prevádzkových systému a aplikácií pamäte požiadavky, potrebu veľkej stránkovací súbor je zmenšená. Ak máte napríklad 64 MB RAM, je možné bezpečne znížiť stránkovacieho súboru na veľmi malú veľkosť.
 2. Ak máte viac pevných diskov, rozdelenie stránkového súboru je dobrý nápad, ako to bude rýchlosť prístupový čas. Ak máte dva pevné disky, a môžete rozdeliť stránkový súbor, oba pevné disky môžu byť pristupovať k informáciám zároveň, čo zvýši priepustnosť. Avšak, ak máte dva pevné disky a jeden pevný disk je rýchlejšie ako ostatné, môže byť efektívnejšie na ukladanie stránkovací súbor iba na rýchlejší pevný disk. Nejaké experimentovanie môže potrebné dospieť najlepšia konfigurácia pre váš systém.

  Poznámka: Nie je žiaden bod v rozdelení stránkovací súbor medzi viacero oblastí ako to nezvyšuje schopnosť pevný disk disku na prístup k stránkovací súbor. Môže to byť dobrý nápad, však Ak váš logické jednotky nie sú dostatočne veľké, aby celý stránkovanie súbor.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Vlastnosti

ID článku: 99768 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
Kľúčové slová: 
kbother kbmt KB99768 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:99768

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com