Samleoppdatering 7.1 for Windows Azure Pack

VIKTIG: Denne artikkelen ble oversatt med maskinoversettelsesprogramvare fra Microsoft og muligens redigert av Microsoft Community via CTF-teknologi i stedet for av en oversetter. Microsoft tilbyr både menneskelig oversatte og maskinoversatte/Community-redigerte artikler, slik at du får tilgang til alle artiklene i vår Knowledge Base på ditt eget språk. En maskinoversatt eller Community-redigert artikkel er imidlertid ikke alltid perfekt. Den kan inneholde feil i vokabular, syntaks eller grammatikk, mye likt en fremmedspråklig som forsøker å snakke språket ditt. Microsoft har ikke ansvar for unøyaktige opplysninger, feil eller skade forårsaket av feilaktig oversettelse av innholdet eller kundenes bruk av informasjonen. Microsoft oppdaterer jevnlig maskinoversettelsesprogramvaren og -verktøyene for å forbedre redigering av maskinoversatte tekster.

Den engelske versjonen av denne artikkelen er den følgende: 3091399
Introduksjon
Denne artikkelen beskriver problemene som er løst i oppdateringen samleoppdatering 7.1 for Windows Azure-Pack. Den inneholder også Installasjonsinstruksjoner for oppdateringen samleoppdatering 7.1 for Windows Azure-Pack.

Problemer som er løst i denne samleoppdateringen

Windows Azure-pakke

Problem 1
Hvis du laster ned den foresatte for å opprette virtuell maskin når det gjelder skjerming data, bli nedlastet innhold ugyldig.

Obs! Funksjonen for vern av data er tilgjengelig bare når du bruker den sammen med Windows Server Technical Preview.
Problem 2
Når du endrer skala -kontroll for et webområde fra små til store, Admin eller leier portalen kan kjøre flere forespørsler uten å generere feil. Men når du oppdaterer webområdet, skalaen tilbakestilles til opprinnelig innstilling av små.
Problem 3
Når du oppdaterer en innstilling på den konfigurasjon av webområder i kategorien i Admin-Portal, dette gjør at delene deaktivert konfigurasjon.

Hvordan å hente og installere oppdateringen samleoppdatering 7.1 for Windows Azure-Pack

Last ned informasjon

Oppdateringspakkene for Windows Azure-Pack er tilgjengelige fra Microsoft Update eller ved manuell nedlasting.
Microsoft Update
For å hente og installere en oppdateringspakke fra Microsoft Update, kan du følge denne fremgangsmåten på en datamaskin som har Windows Azure Pack komponenter som er installert:

  1. Klikk Start og klikk deretter Kontrollpanel.
  2. Dobbeltklikk Windows Updatei Kontrollpanel.
  3. I Windows Update-vinduet klikker du Sjekk Online for oppdateringer fra Microsoft Update.
  4. Klikk viktige oppdateringer er tilgjengelige.
  5. Velg pakken Samleoppdatering, og velg deretter OK.
  6. Klikk installere oppdateringer for å installere oppdateringspakken.
Microsoft Update-katalogen
Gå til følgende webområde for å laste ned oppdateringspakkene manuelt fra Microsoft Update-katalogen:

Instruksjoner for installasjon

Instruksjoner for installasjon i denne samleoppdateringen gjelder for følgende Windows Azure Pack-komponenter:

  • Område for klientadministrasjon
  • Leier API
  • Leier Public API
  • Administrator for området
  • Administrator-API
  • Godkjenning
  • Windows-godkjenning
  • Bruk
  • Overvåking
  • Microsoft SQL
  • MySQL
  • Program-galleriet på weben
  • Konfigurasjon av webområde
  • Best Practices Analyzer
  • PowerShell-API
Hvis du vil installere oppdateringen MSI-filene for hver komponent i Windows Azure Pack (WAP), gjør du følgende:

  1. Hvis systemet er for øyeblikket drift (håndtering av kunden trafikk), tidsplan nedetid for Azure Pack-servere. Windows Azure Pack støtte for øyeblikket ikke for rullende oppgraderinger.
  2. Stopp eller omadressere kunden trafikk til områder som du anser som tilfredsstillende.
  3. Opprette sikkerhetskopiavbildninger av web-servere og SQL Server-databaser.

    Notater

    • Hvis du bruker virtuelle maskiner, kan du ta øyeblikksbilder av deres gjeldende status.
    • Hvis du ikke bruker VMs, ta en sikkerhetskopi av hver MgmtSvc-* mappe i Inetpub-mappen på hver maskin som har en WAP-komponent som er installert.
    • Samle inn informasjon og filer som er knyttet til sertifikatene dine, vertsoverskrifter, og port endringer.
  4. Hvis du bruker ditt eget tema for Windows Azure Pack leier området, følger du disse instruksjonene for å beholde endringene tema før du utfører oppdateringen.
  5. Utføre oppdateringen ved å kjøre hver MSI-fil på datamaskinen som kjører den tilsvarende komponenten. For eksempel kjøre MgmtSvc-AdminAPI.msi på datamaskinen som kjører "MgmtSvc AdminAPI"-området i Internet Information Services (IIS).
  6. For hver node under belastningsfordeling, kan du kjøre oppdateringer for komponenter i følgende rekkefølge:

    1. Hvis du vil bruke de opprinnelige selvsignerte sertifikatene som er installert av WAP, erstatter dem i oppdateringsoperasjonen. Du må eksportere det nye sertifikatet og importere til de andre nodene under belastningsfordeling. Disse sertifikatene ha en CN = MgmtSvc-* (selvsignert) naming mønster.
    2. Oppdater ressurs-tjenesten (RP) tjenester (SQL Server, Min SQL, SPF/VMM, webområder) etter behov. Kontroller at kjører RP-områder.
    3. Oppdatere området for klientadministrasjon API, Public API for leietakeradministrasjon, Administrator API noder og Administrator og leier godkjenning områder.
    4. Oppdater Administrator og leier-områder.
  7. Skript for å hente databaseversjoner og oppdatere databaser som er installert av MgmtSvc-PowerShellAPI.msi lagres på følgende sted:

    C:\Programfiler\Microsoft Files\Management Service\MgmtSvc-PowerShellAPI\Samples\Database
  8. Hvis alle komponenter er oppdatert og fungerer som forventet, kan du åpne trafikken til de oppdaterte nodene. Hvis ikke, kan du se delen "Tilbakerulling instruksjoner".
Obs! Hvis du oppdaterer fra en samleoppdatering som er lik eller eldre enn Samleoppdatering 5 for Windows Azure Pack, følger du Disse instruksjonene for å oppdatere WAP-databasen.

Instruksjoner for tilbakerulling

Hvis det oppstår et problem, og du har bekreftet at det er nødvendig med en tilbakeføring, følger du disse trinnene:
  1. Hvis statiske utvalg er tilgjengelig fra andre notatet i trinn 3 i delen "Installasjonsinstruksjoner", kan du bruke øyeblikksbildene. Hvis det er ingen øyeblikksbilder, går du til neste trinn.
  2. Bruke sikkerhetskopi som ble tatt i det første og tredje notatet i trinn 3 i delen "Installasjonsinstruksjoner" Slik gjenoppretter databaser og datamaskiner.

    Obs! Ikke la systemet i en delvis oppdatert tilstand. Utføre tilbakeføring operasjoner på alle datamaskiner der Windows Azure Pack er installert, selv om oppdateringen mislyktes på én node.

    Anbefales Kjør Windows Azure Pack Best Practice Analyzer på hver Windows Azure Pack node for å forsikre deg om at konfigurasjonselementer er riktige.
  3. Åpne trafikken til de gjenopprettede nodene.

Filene som er inkludert i denne samleoppdateringen

FilnavnStørrelseVersjon
MgmtSvc-AdminAPI.msi4,366,3363.27.8196.3
MgmtSvc-AdminSite.msi17,825,7923.27.8196.3
MgmtSvc-AuthSite.msi12,181,5043.27.8196.3
MgmtSvc-Bpa.msi921,6003.27.8196.3
MgmtSvc-ConfigSite.msi8,044,5443.27.8196.3
MgmtSvc-Monitoring.msi4,521,9843.27.8196.3
MgmtSvc-MySQL.msi3,997,6963.27.8196.3
MgmtSvc-PowerShellAPI.msi3,883,0083.27.8196.3
MgmtSvc-SQLServer.msi4,321,2803.27.8196.3
MgmtSvc-TenantAPI.msi4,345,8563.27.8196.3
MgmtSvc-TenantPublicAPI.msi4,419,5843.27.8196.3
MgmtSvc-TenantSite.msi19,283,9683.27.8196.3
MgmtSvc-Usage.msi4,431,8723.27.8196.3
MgmtSvc-WebAppGallery.msi4,100,0963.27.8196.3
MgmtSvc-WindowsAuthSite.msi4,317,1843.27.8196.3

Advarsel: Denne artikkelen er autooversatt

Egenskaper

Artikkel-ID: 3091399 – Forrige gjennomgang: 09/15/2015 00:56:00 – Revisjon: 2.0

Windows Azure Pack

  • kbqfe kbsurveynew kbfix atdownload kbexpertiseadvanced kbmt KB3091399 KbMtno
Tilbakemelding