Momentan sunteți offline, așteptați să vă reconectați la internet

Pachetul 7.1 de actualizare pentru Windows Azure Pack

IMPORTANT: Acest articol este tradus cu ajutorul software-ului Microsoft de traducere automată și poate fi corectat prin intermediul tehnologiei Community Translation Framework (CTF). Microsoft oferă articole traduse automat, post-editate de comunitate și articole traduse de oameni, pentru a permite accesul la toate articolele din Baza noastră de cunoștințe în mai multe limbi. Articolele traduse automat și post-editate pot conține greșeli de vocabular, sintaxă și/sau gramatică. Microsoft nu este responsabil de inexactitățile, erorile sau daunele cauzate de traducerea greșită a conținutului sau de utilizarea acestuia de către clienți. Găsiți mai multe informații despre traducerea în colaborare la http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/ro.

Faceți clic aici pentru a vizualiza versiunea în limba engleză a acestui articol: 3091399
Introducere
Acest articol descrie problemele care sunt stabilite în Update Rollup 7.1 pentru pachetul Windows Azure. De asemenea, conține instrucțiunile de instalare pentru Update Rollup 7.1 pentru pachetul Windows Azure.

Probleme remediate în acest pachet de actualizare

Pachet Windows Azure

Problema 1
Dacă descărcați cheia Guardian pentru a crea o mașină virtuală scutul date, conţinutul descărcat va fi nevalidă.

Notă Caracteristica de protecţie date se aplică numai când utilizați împreună cu Windows Server Preview tehnice.
Problema 2
Când schimbați controlul scară pentru un site web la mic la mare, administratorul sau portal entităţi găzduite poate executa cu succes mai multe solicitări fără a genera erori. Dar după reîmprospătarea site web, Scala revine la setarea originală de mici.
Problema 3
Atunci când actualizați orice setare pe configurare de site-uri Web fila în portalul de administrare, acest lucru permite secțiunile de configurare dezactivat.

Cum se obține și instala Update Rollup 7.1 pentru pachetul Windows Azure

Informații despre Descărcare

Pachetele de actualizare pentru Windows Azure Pack sunt disponibile de la Microsoft Update sau de descărcare manuală.
Microsoft Update
Pentru a obține și instala un pachet de actualizare de la Microsoft Update, urmați acești pași pe un computer care are o componentă Windows Azure Pack instalat:

  1. Faceți clic pe Start, și apoi faceți clic pe Panou de control.
  2. În Panou de control, faceți dublu clic pe Actualizare Windows.
  3. În fereastra Actualizare Windows, faceți clic pe Căutare Online pentru actualizări de la Microsoft Update.
  4. Faceți clic pe sunt disponibile actualizări importante.
  5. Selectați set de actualizări Rollup, și apoi selectați OK.
  6. Faceți clic pe instalare actualizări pentru a instala set de actualizări.
Catalog Microsoft Update
Mergeți la următorul site web pentru a descărca manual update pachet din catalogul de actualizări Microsoft:

Instrucțiunile de instalare

Instrucțiunile de instalare din acest pachet de actualizare pentru Windows Azure Pack următoarele componente sunt:

  • Site de entități găzduite
  • Entitate găzduită API
  • API publice de entitate găzduită
  • Administratorul site-ului
  • Administrator API
  • Autentificare
  • Autentificare Windows
  • Utilizare
  • Monitorizarea
  • Microsoft SQL
  • MySQL
  • Galerie de aplicație Web
  • Site-ul de configurare
  • Best Practices Analyzer
  • PowerShell API
Pentru a instala actualizarea fișierele .msi pentru fiecare componentă Windows Azure Pack (WAP), urmați acești pași:

  1. Dacă sistemul este în prezent operațional program (tratarea client trafic), perioada de inactivitate pentru serverele de Azure Pack. Pachetul Windows Azure în prezent nu acceptă upgrade-uri de rulare.
  2. Oprire sau redirecționați clientul traficul către site-uri care să luați în considerare satisfăcătoare.
  3. Creați face o copiere de rezervă imagini de fermă de servere web și bazele acoperire de date SQL Server.

    Note

    • Dacă folosiți mașini virtuale, ia instantanee de starea curentă.
    • Dacă nu folosiți SMS, efectuați o copiere de rezervă a fiecărui MgmtSvc-* folderul în directorul Inetpub pe fiecare computer care are o componentă WAP instalat.
    • Colectarea de informații și fișiere care sunt legate de certificate, anteturi gazdă și modificări de port.
  4. Dacă folosiți propria temă pentru site-ul Windows Azure Pack entitate găzduită, urmați aceste instrucțiuni pentru a păstra modificările temă înainte de a efectua actualizarea.
  5. Efectuați actualizarea executând fiecare fișier .msi pe computerul pe care se execută componenta corespunzătoare. De exemplu, executați MgmtSvc-AdminAPI.msi pe computerul care execută "MgmtSvc-AdminAPI" site-ul în Internet Information Services (IIS).
  6. Pentru fiecare nod sub echilibrare încărcare, executați actualizări pentru componente în următoarea ordine:

    1. Dacă folosiți certificate semnate originală, care sunt instalate de WAP, operațiunea de actualizare le înlocuiește. Trebuie să noul certificat de export şi import la alte noduri sub echilibrarea încărcării. Aceste certificate au o CN = MgmtSvc-* model de denumire (Semnătură automată).
    2. Actualizați serviciile de furnizor de resurse (RP) (SQL Server, My SQL, SPF/VMM, site-uri web), dacă este necesar. Asigurați-vă că site-urile RP se execută.
    3. Actualizează site-ul de entitate găzduită API, API publice de entitate găzduită, Administrator API noduri, Administrator și entități găzduite site-uri de autentificare.
    4. Actualizare site-urile Administrator și entității găzduite.
  7. Scripturi pentru a obține versiuni de baze acoperire de date și actualiza bazele acoperire de date instalate de MgmtSvc-PowerShellAPI.msi sunt stocate în următoarea locație:

    C:\Program Files\Management Service\MgmtSvc-PowerShellAPI\Samples\Database
  8. Dacă toate componentele sunt actualizate și funcționează normal, aveți posibilitatea să deschideți traficul de noduri actualizat. În caz contrar, consultați secțiunea "Rollback instrucțiunile".
Notă Dacă vă actualizați de la un set de actualizări care este egală sau mai vechi Pachetul 5 de actualizare pentru Windows Azure Pack, urmați Aceste instrucțiuni actualizarea bazei acoperire de date WAP.

Instrucțiuni de revenire

Dacă apare o problemă și să verificați că o revenire este necesar, urmați acești pași:
  1. Dacă Instantaneele sunt disponibile de la a doua nota la Pasul 3 din secțiunea "Instrucțiunile de instalare", se aplică Instantaneele. Dacă nu există nicio Instantaneele, treceți la pasul următor.
  2. Utilizați copia de rezervă a fost luată în primul și al treilea nota de la Pasul 3 din secțiunea "Instrucțiunile de instalare" pentru a restabili bazele acoperire de date şi computere.

    Notă Nu lăsați sistemul într-o stare parțial actualizat. Efectuează operațiuni de revenire pe toate computerele pe care s-a instalat pachetul Windows Azure, chiar dacă actualizarea nu a reușit pe un singur nod.

    Recomandat Executați Windows Azure Pack Best Practice Analyzer pe fiecare nod pachetul Windows Azure pentru a vă asigura că elementele de configurare sunt corecte.
  3. Deschideți traficul de noduri restaurat.

Fişierele incluse în acest pachet de actualizare

Nume de fișierDimensiuneVersiune
MgmtSvc-AdminAPI.msi4,366,3363.27.8196.3
MgmtSvc-AdminSite.msi17,825,7923.27.8196.3
MgmtSvc-AuthSite.msi12,181,5043.27.8196.3
MgmtSvc-Bpa.msi921,6003.27.8196.3
MgmtSvc-ConfigSite.msi8,044,5443.27.8196.3
MgmtSvc-Monitoring.msi4,521,9843.27.8196.3
MgmtSvc-MySQL.msi3,997,6963.27.8196.3
MgmtSvc-PowerShellAPI.msi3,883,0083.27.8196.3
MgmtSvc-SQLServer.msi4,321,2803.27.8196.3
MgmtSvc-TenantAPI.msi4,345,8563.27.8196.3
MgmtSvc-TenantPublicAPI.msi4,419,5843.27.8196.3
MgmtSvc-TenantSite.msi19,283,9683.27.8196.3
MgmtSvc-Usage.msi4,431,8723.27.8196.3
MgmtSvc-WebAppGallery.msi4,100,0963.27.8196.3
MgmtSvc-WindowsAuthSite.msi4,317,1843.27.8196.3

Avertisment: acest articol a fost tradus automat

Proprietăți

ID articol: 3091399 - Ultima examinare: 09/15/2015 07:02:00 - Revizie: 2.0

Windows Azure Pack

  • kbqfe kbsurveynew kbfix atdownload kbexpertiseadvanced kbmt KB3091399 KbMtro
Feedback
lementsByTagName("head")[0].appendChild(m);