Změny v typech souborů a ve vlastnostech přidružení souborů v systémech Windows 2000 a Windows Server 2003 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Poskytovanie technickej podpory pre Windows Server 2003 sa skončilo 14 júla 2015

Spoločnosť Microsoft ukončila 14 júla 2015 poskytovanie technickej podpory pre Windows Server 2003. Táto zmena ovplyvnila aktualizácie softvéru a možnosti zabezpečenia. Zistite, čo to pre vás znamená a ako ponechať počítač zabezpečený.

Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.

Projděte si také anglickou verzi článku:257592
Souhrn
V systému Windows NT 4.0 konkrétní přidružení typu souboru všechny položky jsou uloženy v následujícím klíči registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes (HKEY_CLASSES_ROOT je alias umístění)
U počítačů se systémem Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition, je třeba nástroj peruser povolit tato nastavení budou zkopírovány do každý profil uživatele, takže tyto informace můžete konfigurovat na jednotlivé uživatele.

V systému Windows 2000 a Windows Server 2003 je přidána nové umístění pro ukládání přidružení typu souboru specifické pro uživatele v následujícím klíči registru:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes
Toto umístění umožňuje jedinečný přizpůsobení přidružení typu souboru v profilu uživatele bez nutnosti duplicitní informace ve více umístěních registru a zbytečně zvětšit velikost registru.
Další informace
V systému Windows 2000 a Windows Server 2003 obsahuje informace uložené v registru klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes stále přidružení typu souboru globální jsou globální pro všechny uživatele počítače. Položky, které jsou umístěny v klíči registru HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes však trvat přednost v případě duplikaci.

Uživatelské rozhraní (UI) stále odkazuje na globální nastavení HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes klíč registru. Zabezpečení je navíc změněn tak, aby pouze členové skupiny Administrators nebo Power Users mají oprávnění Toto dialogové okno. Ovlivňuje tato pracovní stanice a servery v režimu vzdálené správy.

V počítačích se systémem Windows 2000 Terminal Services v režimu aplikačního serveru ROZHRANÍ může být uzamčen tak, aby žádný můžete změnit přidružení typu souboru (nikoli i správci). Důvodem je, takže položky lze upravit pouze programově nebo pomocí aplikace MSI. Tím zajistíte, že neúmyslnému změny v uživatelském ROZHRANÍ není efektu přidružení typu souboru globální přes počítač se systémem Terminálové a všechny jeho uživatelů. Tato zásada povolena, jsou k dispozici na kartě Typy souborů nástroje Možnosti složky v ovládacím , Odstranit, změnit a tlačítka Upřesnit.

Tuto funkci můžete povolit změnou následující položku registru:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] "NoFileAssociate" = dword: 00000000
Důležité: Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které sdělit, jak upravit registr. Po nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy. Postupujte proto pečlivě podle uvedených kroků. Pro zvýšení bezpečnosti registr zálohujte jestě před jeho úpravami. Potom můžete v případě potíží registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru naleznete následujícím článku znalostní v databáze Microsoft Knowledge Base:
322756Zálohování a obnovení registru v systému Windows
Změnou tohoto klíče z jeho výchozí hodnota 00000001 umožňuje dialogovém typy souborů fungovat stejně jako pro jiné konfigurace systému Windows 2000. Administrators a Power Users lze změnit nastavení typu globální soubor pro počítač a všechny jeho uživatelů.

V současné době neexistuje žádný způsob prostřednictvím uživatelského ROZHRANÍ, změnit nebo upravit přidružení typu souboru specifické pro uživatele uloženy HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes klíč registru. Pokud chcete učinit, máte přímo upravit registr nebo vyvíjet vlastní UI získat přístup k této informace.

Další informace získáte vyhledáním HKEY_CLASSES_ROOT Technical Reference do registru systému Windows 2000 v Microsoft Windows 2000 Resource Kit.
přidružení souborů vždy použít vybraný program k otevření souborů tohoto typu šedé šedě dim šedě zakázané vyberte klepnutím

Upozornenie: Tento článok bol preložený automaticky.

Vlastnosti

ID článku: 257592 – Posledná kontrola: 12/03/2007 04:17:30 – Revízia: 6.6

Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86), Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86), Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86), Microsoft Windows Server 2003, Web Edition, Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition, Microsoft Windows Server 2003, 64-Bit Datacenter Edition, Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows 2000 Advanced Server, Microsoft Windows 2000 Professional Edition, Microsoft Windows 2000 Datacenter Server, Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition, Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition

  • kbmt kbenv kbinfo KB257592 KbMtcs
Pripomienky