Program pro podporu serveru Datacenter a produkt Windows 2000 Datacenter Server

Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.

Projděte si také anglickou verzi článku:265173
Souhrn
Tento článek popisuje Microsoft Windows 2000 Datacenter jako produkt a jako službu nabízení od společnosti Microsoft a účast dodavatelů výrobce (OEM). Další informace o Datacenter nalezen na následujícím webu společnosti Microsoft: Pokud máte zájem o zakoupení Windows 2000 Datacenter jako produktu a službu nabízení, obraťte se na účastnické dodavatele OEM.
Další informace

Úvod

Datacenter programu doplňuje operační systém Microsoft Windows 2000 Datacenter Server. Tento program je určen poskytnout zákazníkům integrované hardwaru, softwaru a služeb nabízí, dodané společností Microsoft a OEM jsou dodavatele podřízení server. Program je navržen speciálně náročných požadavky zákazníci rozlehlé sítě a zahrnuje škálovatelné hardwaru týmy spoj podporu s dodavateli serveru pro podporu jednoho bod z kontakt a testování přísným systému a kvalifikace zaměřený na celý systém. Datacenter programu zahrnuje také koordinované údržby a změna řízení aktualizace hardwaru a softwaru.

Integrace produktu operačního systému, OEM partnerství a nabídky služby poskytnout zákazníkům výstupu výpočetní řešení je Datacenter programu. Scénáře klíče zákazníka Datacenter Program zahrnout rozsáhlých databází bez partitionable, konsolidace serveru a rozsáhlý soubor a tiskové servery.

Platforma: hardwaru

Datacenter programu vyžaduje počítač podporovat nejméně 8 fyzické jednotky zpracování centrální Intel Architecture-32 (IA-32) (CPU). Server může mít méně než 8 procesorů, ale musí být schopné rozbalování nejméně 8 procesorů jako zákazník potřebuje nebo zvýšit požadavky. Příklad schopné počítače PROCESORU 8 by počítačů, které jsou integrovány kolem čipová sada Profusion.

Windows 2000 Datacenter Server podporuje až 32 procesorů IA-32. Windows 2000 Datacenter Server podporuje také hardwaru vytváření oddílů a tím poskytuje zákazníka možnost spuštění více instancí operačního systému v rámci stejného fyzického serveru. Windows 2000 Datacenter Server má odolné proti chybám hardwarová řešení, které jsou k dispozici prostřednictvím Microsoft certified OEMS. Všimněte si, že odolné proti chybám hardwaru je požadováno pouze mít nejméně 8 procesorů v rámci řešení hardwaru. Také operační systém Windows 2000 Datacenter Server a aktualizace service Pack jsou poskytované zákazníkům OEM na médiu je uzamčen BIOS k této konkrétní OEM hardwarové platformě.

Poznámka: Přestože Datacenter Server podporuje vytváření oddílů hardwaru, Datacenter nepodporuje změnu konfigurace oddílu během operace. Ačkoli jsou hardwarových platforem, které podporují, například vytváření oddílů dynamický, tuto funkci nelze použít s Windows 2000 Datacenter Server.

Platformy: operační systém

Windows 2000 Datacenter Server je 32bitové operační systém, který je založen na operační systém Windows 2000 a Service Pack 1 (SP1). Některé funkce klíče softwaru zahrnuté v systému Windows 2000 Advanced Server jsou:
 • Až 32 gigabajtů (GB) paměti podpora poskytovaná Enterprise Memory Architecture na Intel rozšíření fyzické adresy (PAE)-schopné počítačů.
 • Až do 32 způsobem (SMP symetrické připojení s více procesy).
 • Řízení clusterů: Windows 2000 Datacenter Server podporuje 4 uzlu clusterů.
 • Proces řízení: Umožníte řízení prostředků, které jsou přiděleny programy. Řízení procesů můžete zadat maximální paměť použití programu nebo služby, program prioritu, program spřažení procesorů a různých limity zajistit stabilitu systému a programů operací.
 • Rozhraní Winsock Direct: Umožňuje programy, které používají k provádění rychlejší zpracování s menšími nároky při komunikaci přes sítě oblasti systému SAN Winsock. Winsock Direct zjednodušuje komunikaci mezi distribuovanými součástmi v počítačích se systémem Windows 2000 Datacenter Server, pokud je použita síť SAN místě.

Model licence

Windows 2000 Datacenter Server je k dispozici zákazníkům prostřednictvím podřízení OEM. Windows Datacenter Server je licencován na základě počet procesorů, které existují v rámci hardwarové platformě. Microsoft licencí produktu na OEM v tři následující balíčky:
 • až 8 procesorů
 • až 16 procesorů
 • až 32 procesorů
Zákazníci mohou inovovat také licence PROCESORU 16 nebo 32 podle potřeby. Všimněte si, že licence systému Windows 2000 Datacenter Server neobsahuje žádné licence klientského přístupu (CAL) pro systém Windows 2000. Tyto musí být zakoupili samostatně. Microsoft můžete zpřístupnit Service pack CAL 5 zákazníka prostřednictvím OEM.

Kromě uvedených dříve v tomto článku softwarových licencí má Windows 2000 Datacenter Server aktualizovatelný předplatné, které jsou k dispozici z OEM. Odběry aktualizace poskytnout přístup zákazníka k vydání verze, dodatků a aktualizace service Pack pro systém Windows 2000 Datacenter Server. Aktualizace odběru je k dispozici na základě roční a zákazník musí obnovit ročně s OEM získat výhody předplatného. Zákazník může zvolit není zakoupit předplatné aktualizace, ale pak zákazník neobdrží přístup k vydání verze, dodatků nebo aktualizace service Pack. Zákazníci mají příležitost mzdy předchozí Nezaplacená odběru Pokud není zakoupit předplatné aktualizace zpočátku, ale zvolit odběru později.

Kvalifikace

Poskytnout zákazníkům seznam podřízení serverů, které byly důkladně testovány a ověřen jako být vysoce spolehlivá byl vyvinut Datacenter programu. Datacenter programu poskytuje kvalifikace proces, který je určen k rozšířit aktuální požadavky kompatibility hardwaru od společnosti Microsoft. Získat další informace o této naleznete na následujícím webu Hardware Compatibility List (HCL): Tento proces zajišťuje, že jsou všechny součásti serveru společně testován v prostředí použití vysoké. Žádné změny hardwaru nebo systémové součásti jádra navíc vyžaduje retesting konfiguraci serveru pro sedm dní. Výjimku retesting je změna v hardwaru úložiště matice nebo připojené k adaptéru datacenter certifikované hostitelské sběrnice (HBA) v samostatný pevný disk (bez clusterů) Datacenter Server.
Role Windows Hardware Quality Labs společnosti
Windows Hardware Quality Lab (WHQL) zajišťuje, že OEM vyrobit kvality hardwaru a softwaru, které efektivně a optimálně spolupracuje s produkty společnosti Microsoft. Produkty OEM musí projít příslušný Hardware Compatibility Tests (HCT Test). Pokud úspěšné, jsou umístěny Hardware Compatibility List (HCL) a přijímat loga "Designed for Windows". Logo Windows na hardwarové produkty zajišťuje produktu splňuje standardy Microsoft kompatibility s operačním systémem Windows. Hardware určen pro systém Windows 2000 Datacenter Server musí být určeny specifikací hardwaru návrh Guide verze 2.0 pro Microsoft Windows NT(R) Server a doprovodném: a server návrh časté otázky: Zákazníci, kteří obdrží servery ověřena Datacenter programu vědět, že jsou se příjem dokončení konfigurace, který byl testován důkladně s všechny součásti hardwaru a softwaru na úrovni jádra produkty. Windows 2000 Datacenter Server je k dispozici OEM provést navíc testování a konfiguraci řízení a může poskytovat odbornou pomoc zákazníkům komplexní pouze programy. Výsledkem je vysoce spolehlivá a spolehlivý serveru. OEM musí otestovat k zajištění, že pracují společně plynule na serverech se systémem Windows 2000 Datacenter Server následující součásti:
 • Všechny hardwarové součásti
 • Všechny hardwarové ovladače
 • Všechny programy pracovat na úrovni jádra včetně antivirové programy, Správa disků a pásky, zálohovací programy a podobné typy programů
Spolehlivé součásti jsou základem spolehlivého servery. Následkem toho všechny změny OEM proveďte konfiguraci serveru nebo ovladače vyžaduje být změna spustit prostřednictvím programu Datacenter testy a znovu vložit WHQL.

Poznámka: nepokryté příslušné ovladače zařízení jsou podepsány a nejsou kontrolovány pro podpisy.
Že dostupnost serveru: test dne 14
Umístěn na seznamu, musí být servery Datacenter programu v programu Windows Datacenter testován rozšířené období. Microsoft vyžaduje účast dodavatelů nastavit servery se systémem Windows 2000 Datacenter Server a Datacenter programu testy úspěšně spustit. Dodavatelé musí úspěšně projít 14denní zkušební období během které servery se systémem Windows 2000 Datacenter Server musí splňovat nebo překročit 99.9 procent Naplánované dostupnosti.
HCL systém Windows 2000 Datacenter Server
Kompatibilní s programu Windows Datacenter Server platformy jsou uvedeny na seznamu stejným způsobem, že Microsoft seznamy serverů se systémem Windows NT nebo serverů clusteru se systémem Windows NT. Datacenter programu je nové a nenahrazuje, ale spíše doplnění, existující logo nebo HCL výpisy. Vyhovuje určeným dané přísnější kvalifikace HCL systém Windows 2000 Datacenter Server žádný hardware automaticky schválena podmínkám pro HCL pro systém Windows 2000 Server i.
Součásti výrobců
OEM integrovat s jejich servery často adaptéry výrobců, nástroje nebo jiné součásti. Toto je přijatelné cvičení v rámci framework Datacenter programu. OEM je zodpovědný za integraci a testování komponenty výrobců před odesláním celé konfigurace Datacenter HCL kvalifikace.
Konfigurace Verification Tool
Zajištění počáteční konfigurace a jádra ovladače zůstanou beze změny je klíče součástí tohoto programu. Windows 2000 Datacenter Server je distribuován s souboru odráží BIOS a úrovní revize firmwaru součást hardwaru včetně konfigurace serveru. Nástroj Kontrola konfigurace rozpozná změny původní konfiguraci testovány a zobrazí zprávu s podrobnostmi o rozdíly. Poznámka: Konfigurace neovlivní změny nastavení nebo načítání Windows 2000 Datacenter Server.
Průběžné požadavky programu
OEM jsou nutné k udržování konfigurace, které vyhovují požadavkům programu Windows Datacenter. Dodavatelé musí znovu odešlete jejich konfigurací ověření kdykoli jejich instalaci aktualizace service pack nebo novou verzi operačního systému. Při vydání aktualizované verze ovladačů dodaných dodavatele OEM musí zpřístupnit aktualizované konfigurační soubor zákazníka. Ve skupinovém rámečku program, dále jsou OEM vyžadována pro podporu jejich platformách životnost verze Windows 2000 Datacenter Server. Přeložit Tato podpora je poskytována, dokud nebude vydána další verze znamená plus eighteen měsíců.

SERVICES

Microsoft Gold Certified Partner Support for Support Services Datacenter

Microsoft Gold Certified Support partnera pro odbornou je navržena tak, aby partnery Windows 2000 Datacenter poskytují integrované hardwaru a softwaru služby, které nabízí je doručena společně s aplikací Microsoft. Microsoft Gold Certified Support partnera pro podporu služby Datacenter Program je rozšíření základní Microsoft Gold Certified Support partnera pro odbornou program. OEM musí nejprve splnit základní Microsoft Gold Certified Support partnera odborné požadavky a potom Microsoft Gold Certified Partner podpory pro podporu služby Datacenter požadavky prodat Windows 2000 Datacenter Server.

Microsoft Gold Certified Support partnera pro podporu služby Datacenter Program poskytuje partnerů přístup k prostředkům Microsoft třeba pomoci zákazníkům dosáhnout vysoké úrovně dostupnosti a vytváří jedinečné úroveň spolupráci přenášejí podporu důležité obchodní systémů. Microsoft Gold Certified Support partnera pro podporu služby Datacenter Program poskytuje komplexní sady služby pomoci partnerů a Microsoft společně doručit servisní nabídky, které jsou potřebné pro Windows 2000 Datacenter pomocí výstupu prostředí včetně:
 • Dovednosti vývoj a připravenost služby, jako například pokročilé nový produkt školení přístup internships a vývoj programů zvláštní partnera společnosti Microsoft; znalostní báze partnera úroveň známých problémů a rozlišení; brzy oznámení kritické problémy a opravy; a běžné technické bulletiny informace podpory.
 • Služby podpory softwaru, včetně spoj týmu společnosti a partnera podporu odborníkům poskytuje jediný bod kontakt pro zákazníky; rychlé eskalace kritické nebo složité problémy s vývoj Microsoft opravy; nástroje Správa oprav hotfix; a onsite kritické problém podpory pro zákazníky.
 • Zdrojový kód licence nápovědě v diagnostiky a izolace problém.
 • Obchodní služby vývoje, včetně marketing značku cílených spoj marketing, měření spokojenosti zákazníka a účast v průběžné služba vývoje.
 • Účet služby správy, včetně vyhrazený účet správce, roční obchodní plánování pomoc a advocacy probíhající aktivity aplikace Microsoft.
Určen jako Microsoft Gold Certified Support Partner pro podporu služby Datacenter partnera, organizace musí splňovat řadu kvalifikace jako poskytovatel metadat. Tyto kvalifikace patří:
 • Kvalita: konzistentní úspěších cílové úrovní spokojenosti zákazníka pro podporu služby poskytované zákazníkům end a metodologie analýzy a zlepšení kvality probíhající.
 • Personální a certifikační: požadavky číslo na plný úvazek pracovníci podpory produktů společnosti Microsoft a Microsoft certifikace.
 • Eskalace: Maximální sazby pro eskalace incidenty chyba společnosti Microsoft a schopnost podpory případech sdílet mezi partnera a sledování systémy Microsoft.
 • Problém replikace prostředích: laboratoř a replikace prostředích schopný reprodukci všechny systémy Datacenter HCL pro zákazníka potíží a testování opravy softwaru.
 • Cesta eskalace IHV nebo ISV: 24 x 7 přístup k eskalační cestu k ladění souborů prostředků a symboly pro všechny produkty certifikován jako součást systému Datacenter.
 • Služba nabídky: schopnost poskytovat službu komponent, včetně:
  • Minimální doba provozu zaručit dostupnost 99.9 %
  • Instalace a konfigurace služby
  • Dostupnost vyhodnocování
  • hardwarové a softwarové podpory 24 x 7
  • Služba odpověď onsite hardwarové a softwarové podpory.
  • Změna správy služby

Základní služby

Partner Datacenter OEM musí nabízejí následující služby zákazníkům, však doručení služby lišit, protože OEM zvolit jinou implementaci modely. Microsoft může být účastní doručení z mnoha těchto služeb však je záměrem společnosti naše partnery Datacenter OEM vytvářet atraktivní obchodní modely kolem těchto základních služeb.
% 99.9 Minimální doba provozu záruka
Datacenter OEM musí nabízejí služby zaručuje dostupnost systému na úrovni operačního systému 99.9 % provozu zákazníka. Doba provozu systému zvýšené lze seskupený prostředích.
Instalace
Minimální požadavky na instalaci služby jsou nainstalovat operační systém Datacenter--včetně všech součástí hardwaru a softwaru, spouštění systému Windows 2000 Datacenter Server a potvrďte konfiguračního souboru Datacenter HCL přesně odpovídá aktuální instalaci. To insures zákazníka začíná jejich Windows 2000 Datacenter Server setkat s konfigurací systému správně úplný.
Dostupnost vyhodnocování
Služba vyhodnocování dostupnost je vyhodnocení zákazníka Datacenter prostředí, možnosti podpory a procesy pomoci stability celkového systému a instalace. Minimally to by měla zahrnovat vyhodnocování fyzické podmínek prostředí, proces řízení změn gap identifikace, plánování kapacity, zálohovat a obnovit postupy a strategie zotavení poruchy tolerance a po havárii a procesy.
Rychlost reakce Onsite
Rychlost reakce Onsite služba je schopnost, s zaměstnance společnosti nebo prostřednictvím služby sub-contracted být onsite libovolné umístění zákazníka Datacenter Server. Odeslaného pracovníky nemusí být MCSE certifikovány, ale mělo by být schopen pomoci Joint fronty podpory pracovníci s kolekce odstraňování potíží a data.
Podpora fronty spoj
Joint podpory fronty budou přiřazeni pracovníci s pracovníky OEM a Microsoft zajistit těsné spolupráce mezi hardwarem a dodavateli operačního systému. Joint fronty budou mít přístup k všech konfigurací hardwaru OEM Datacenter HCL pro reprodukci problému a izolace.
Změnit ovládací prvek
Služba změnit ovládací prvek musí být nabídnuta zákazníkům. Služba změnit ovládací prvek je proces zajistit koordinované doručení aktualizace hardwaru a softwaru jako jediný systém re-qualified systém Datacenter HCL. Změnit ovládací prvek služba musí poskytují způsob pro zákazníka přesunout aktualizace jejich systému z jednoho Datacenter HCL podřízení konfigurace na další pravidelně.
Spolehlivost měření
Kombinace z podřízení Datacenter HCL platforem a Microsoft Gold Certified Partner podpory Datacenter služby podpory služby díky systému Windows 2000 Datacenter Server nejspolehlivější systémem Windows produktu někdy. Přesně vyhodnotit kvality Datacenter programu OEM jsou vyžadována k hlášení následující položky:
 • Spolehlivost rozměry: Každý OEM souhlasí k měření zákazníků Datacenter systémy, jako povoleno zákazníkům s analýzou protokolu událostí (ELA) nástroje záznamu spolehlivost dat. Microsoft Gold Certified Support Partner pro odbornou potom musí poskytnout spolehlivost dat ve formátu dohodli při Microsoft čtvrtletní základ.
 • Modré obrazovky: Číslo zákazníka testu modré obrazovky musí být nahlášena čtvrtletní společnosti Microsoft.
 • Vypíše zhroucení: Microsoft Gold Certified Support Partner pro odbornou souhlasí poskytnout, jako povoleno svým zákazníkům kopie každý soubor s výpisem pro analýzu v rámci 7 dní skutečné výskyt modrá obrazovka.

Modely dodání

OEM partner

Microsoft zájemců s doručení služby prostřednictvím jejich partnery OEM. K vytvoření modelu obchodní kolem základní založené Datacenter Program služby jsou jednoznačně umístěny partnery OEM. Každý OEM nabízí základní služby a další služby způsobem vytvoří jedinečnou hodnotu pro dané OEM.

Microsoft Alliance

Někteří zákazníci Chcete Microsoft být obecné dodavatel pro podporu a služby. K provedení tohoto požadavku je Microsoft Alliance schopen nákupní smlouvy pro podporu a služby z příslušných OEM pro zákazníka. Microsoft potom resells služba zákazníkovi přidání dalších nákladů zdroje společnosti Microsoft, zajistí Microsoft není soutěžit s služba výrobce OEM nabízení.

Shrnutí

Hodnota a kvality Windows 2000 Datacenter Server leží v rámci programu Windows Datacenter. Doručení integrované operačního systému, hardwarové platformě, kvalifikace systému a podporu a služby společností Microsoft a její partneři OEM poskytuje zákazníkům s výstupu řešením počítačového systému. Chcete-li změnit způsob osob zamyslete operačního systému je určen Datacenter programu.
MSCS w2000mscs datové centrum

Upozornenie: Tento článok bol preložený automaticky.

Vlastnosti

ID článku: 265173 – Posledná kontrola: 02/28/2007 18:14:47 – Revízia: 7.3

Microsoft Windows 2000 Datacenter Server

 • kbmt kbinfo KB265173 KbMtcs
Pripomienky