Jak přidat funkci tisku adresáře aplikace Windows Explorer

Poskytovanie technickej podpory pre Windows Server 2003 sa skončilo 14 júla 2015

Spoločnosť Microsoft ukončila 14 júla 2015 poskytovanie technickej podpory pre Windows Server 2003. Táto zmena ovplyvnila aktualizácie softvéru a možnosti zabezpečenia. Zistite, čo to pre vás znamená a ako ponechať počítač zabezpečený.

Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.

Projděte si také anglickou verzi článku:272623
Souhrn
Tento článek popisuje, jak přidat funkci tisku adresáře a postup při povolení tisku z výpisu z programu Průzkumník Windows adresáře.Další informace o jak přidat funkci tisku adresáře pro složky v systému Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7 klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
321379Jak přidat funkci tisku adresáře pro složky v systému Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7
Další informace
Chcete-li nám můžete přidat funkci tisku adresář, přejděte "Opravit za mě"oddílu. Chcete-li přidat funkci tisku Directory sami, přejděte "Opravit si sám"oddílu.

Opravit za měChcete-li tento problém vyřešit automaticky, klepněteOpravittlačítko nebo odkaz. , vyberte položkuSpustitV seznamuStažení souboruDialogové okno pole a postupujte podle kroků v opravit, průvodci.POZNÁMKY
 • Tento průvodce může být pouze v angličtině. Tato automatická oprava však funguje i pro ostatní jazykové verze systému Windows..
 • Pokud používáte počítač obsahující problém, uložte opravit, řešení pro jednotku flash nebo na disku CD-ROM a spusťte jej v počítači, který má potíže.

Přejděte "Byly potíže vyřešeny??"oddílu.Opravit si sám

Chcete-li přidat funkci tisku adresáře aplikace Windows Explorer, postupujte takto:

Krok 1: Vytvoření souboru Printdir.bat

Postupujte takto::
 1. , vyberte položkuSTART ::, vyberte položkuSpustitTYPE :Program Poznámkový blok:a potom klepněte na položkuOk..
 2. Do programu Poznámkový blok vložte následující text:
  @ECHO OFF
  adresář %1/p /o:gn > "% temp%\Listing"
  start /w notepad /p "%temp%\Listing"
  del "%temp%\Listing"
  exit
 3. Na stránceSoubor:klepněte na příkazexita potom klepněte na položkuANOChcete-li uložit změny.
 4. V seznamuUložit jakoDialogové okno zadejte následující text vNázev souborupole a pak klepněte na tlačítkoUložit:
  %windir%\Printdir.bat

  POZNÁMKA:Pokud se zobrazí dialogové okno, ve které je uvedeno, že nemáte oprávnění k uložení v tomto umístění, můžete soubor uložit na plochu. Potom klepnete na tlačítkoSTART ::, vyberte položkuSpustitTYPE :%WINDIR%a potom klepněte na položkuOk.. Můžete potom zkopírujte soubor z plochy do umístění.

Krok 2: Úpravy registru

Důležité:Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které vám sdělit, jak upravit registr. Po nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy.. Postupujte proto pečlivě podle uvedených kroků.. Pro zvýšení bezpečnosti registr zálohujte jestě před jeho úpravami.. Potom můžete v případě potíží registr obnovit.. Další informace o zálohování a obnovování registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base::
322756Postup při zálohování a obnovení registru v systému Windows
 1. , vyberte položkuSTART ::, vyberte položkuSpustitTYPE :Program Poznámkový blok:a potom klepněte na položkuOk..
 2. V programu Poznámkový blok, zadejte následující příkazy.
  Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Shell]@="none"[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Shell\Print_Directory_Listing]@="Print Directory Listing"[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\Print_Directory_Listing\command]@="Printdir.bat \"%1\""[HKEY_CLASSES_ROOT\SOFTWARE\Classes\Directory]"BrowserFlags"=dword:00000008[HKEY_CLASSES_ROOT\SOFTWARE\Classes\Directory\shell\Print_Directory_Listing]@="Print Directory Listing"[HKEY_CLASSES_ROOT\SOFTWARE\Classes\Directory\shell\Print_Directory_Listing\command]@="Printdir.bat \"%1\""[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\AttachmentExecute\{0002DF01-0000-0000-C000-000000000046}]@=""[HKEY_CLASSES_ROOT\SOFTWARE\Classes\Directory]"EditFlags"="000001d2"
  Na stránceSoubor:klepněte na příkazUložit jako.
 3. V seznamuUložit doKlepněte na položkudesktop.
 4. V seznamuNázev souborupole TypPrintDirectoryListing.reg, vyberte položkuVšechny souboryV seznamuUložit jako typseznam a potom klepněte na tlačítkoUložit.
 5. Na ploše poklepejte na soubor LoggingOn.reg přidání klíče registru do registru systému Windows.
 6. , vyberte položkuOk.v okně se zprávou.

Byly potíže vyřešeny??

 • Ověřte, zda jsou potíže vyřešeny.. Pokud ano, v této části již pro vás nejsou žádné potřebné informace.. Jestliže problém není vyřešen, můžeteKONTAKTOVÁNÍ PODPORY.
 • Uvítáme vaše názory.. Zašlete nám svůj názor nebo zprávu o problémech s toto řešení, prosím ponechat komentář "Opravit za mě"blogu nebo pošlete námE-mail.
Opravit Printdir.bat fixit

Upozornenie: Tento článok bol preložený automaticky.

Vlastnosti

ID článku: 272623 – Posledná kontrola: 11/09/2010 08:25:00 – Revízia: 1.0

Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86), Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86), Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86), Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows 2000 Advanced Server, Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V, Windows Server 2008 R2 Enterprise, Windows Server 2008 R2 Enterprise without Hyper-V, Windows Server 2008 R2 Standard without Hyper-V, Windows Server 2008 Datacenter, Windows Server 2008 Enterprise, Windows Server 2008 Standard

 • kbhowto kbfixme kbmsifixme kbmt KB272623 KbMtcs
Pripomienky