Oprava: Vysoké zatížení CPU způsobí problémy s výkonem v SQL serveru 2016

DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.

Projděte si také anglickou verzi článku: 3195888
Příznaky
Při použití nové instance serveru Microsoft SQL Server 2016 nebo instance SQL Server 2016, který je upgradován ze starší verze serveru SQL Server, můžete problémům s výkonem z důvodu vysoké využití procesoru. Navíc pokud při dotazu sys.dm_os_spinlock_stats tabulky, zaznamenáte vysokou hodnotu otáčí sloupce (v porovnání s dalšími řádky v tabulce) odpovídající SECURITY_CACHE (zabezpečení mezipaměti) a CMED_HASH_SET (mezipaměť metadat). Například můžete si všimnout následujících hodnot.

Chyba

Příčina
K tomuto problému dochází z důvodu vysoké spin zámků ve vysoce souběžných systému. V těchto operačních systémech jsou více podprocesů procesoru soutěží o prostředky a odstřeďování delší interval při spuštění ve smyčce pravidelně k určení, zda je zdroj k dispozici místo ihned vracet. Při více podprocesů procesoru zachovat zdroje namísto získávání předení (v době, kdy vedení), to způsobuje vysoké zatížení procesoru, které způsobují problémy s výkonem.
Řešení
Tento problém byl opraven v následující kumulativní aktualizace pro SQL Server:

Poznámka: Po instalaci serveru SQL Server 2016 kumulativní aktualizace 2 (CU2), jsou LOCK_RW_SECURITY_CACHE a LOCK_RW_CMED_HASH_SETnázvy SECURITY_CACHE a CMED_HASH_SET změní v tomto pořadí. Po CU2, zobrazí se následující hodnoty.

Aktualizovat

O kumulativní aktualizace pro SQL Server
Každé nové kumulativní aktualizace pro SQL Server obsahuje všechny opravy hotfix a všechny opravy zabezpečení, které byly součástí předchozí kumulativní aktualizace. Rezervovat nejnovější kumulativní aktualizace pro SQL Server:
Prohlášení
Společnost Microsoft potvrdila, že se jedná o problém v produktech společnosti Microsoft, které jsou uvedeny v části "Platí pro".
Odkazy
Seznamte se terminologie používaná společností Microsoft k popisu aktualizací softwaru.

Dokument white paper Diagnostice a řešení sporu Spinlock na serveru SQL Server Tento článek popisuje problémy a řešení týkající se soupeření spinlock podrobně.

Upozornenie: Tento článok bol preložený automaticky.

Vlastnosti

ID článku: 3195888 – Posledná kontrola: 09/30/2016 18:00:00 – Revízia: 2.0

Microsoft SQL Server 2016 Developer, Microsoft SQL Server 2016 Enterprise, Microsoft SQL Server 2016 Enterprise Core, Microsoft SQL Server 2016 Express, Microsoft SQL Server 2016 Standard, Microsoft SQL Server 2016 Web

  • kbqfe kbsurveynew kbfix kbexpertiseadvanced kbmt KB3195888 KbMtcs
Pripomienky