İlgili konular
Microsoft hesabıyla oturum açın
Oturum açın veya hesap oluşturun.
Merhaba,
Farklı bir hesap seçin.
Birden çok hesabınız var
Oturum açmak istediğiniz hesabı seçin.

Yayımlanma Tarihi:

6.07.2021

Sürüm:

Işletim Sistemi Derlemesi 17784.1798

İyileştirmeler ve düzeltmeler

Bu güvenlik güncelleştirmesinde kalite geliştirmeleri vardır. Önemli değişiklikler:

• YALNIZA-2021-34527'debelgelenmiş olarak bilinen ve "PrintNightmare" olarak bilinen Windows Print Spooler hizmetlerinde uzaktan kod yürütme açıklarını adresleri. Bu ve sonraki güncelleştirmeleri Windows, yönetici olmadığınız kullanıcılar yazdırma sunucusuna yalnızca imzalı yazdırma sürücülerini yükleyebilirler. Varsayılan olarak, yöneticiler bir yazdırma sunucusuna imzalı ve imzasız yazıcı sürücülerini yükleyebilir. Sistemin Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri'nin yüklü kök sertifikaları, imzalanmış sürücülere güvenir. Microsoft, şu anda yazdırma sunucusu rolünü barındırılan cihazlarla Windows desteklenen tüm işletim sistemlerine ve istemci ve sunucu işletim sistemine bu güncelleştirmeyi hemen yüklemenizi önermektedir. Yönetici olmayanların basılı sunucuya imzalanmış yazıcı sürücüleri yüklemesini önlemek için RestrictDriverInstallationToAdministrators kayıt defteri ayarını yapılandırma seçeneğiniz de vardır. Daha fazla bilgi için bkz. KB5005010.

Çözülen güvenlik açıkları hakkında daha fazla bilgi için, lütfen Güvenlik Güncelleştirmesi Kılavuzu'ne bakın.

Azure Stack HCI belge sitesine dönmek için

Bu güncelleştirmeyle ilgili bilinen sorunlar

Belirti

Geçici Çözüm

Bu güncelleştirmeyi, Güncelleştirme Eklentisi aracılığıyla Windows Yönetim Merkezi'ni veya Kümeyi Kullanan Güncelleştirme 'yi (BURS) kullanarak Windows sorunlarıyla karşılaşılan olabilir.

Bu sorun KB5004311 içinde çözülür.

Bu güncelleştirmeyi alma

Azure Stack HCI için 6 Temmuz 2021 güvenlik güncelleştirmesi (KB5004961), aşağıdaki sürüm kanallarından teslim edilir. Azure Stack HCI kümenize yüklemek için bkz. Azure Stack HCI kümelerini güncelleştirme.

Bu güncelleştirmeyi yükleme

Sürüm Kanalı

Kullanılabilir

Sonraki Adım

Windows Update ve Microsoft Update

Evet

Yok. Bu güncelleştirme Windows Update'ten otomatik olarak indirilip yüklenir.

İş İçin Windows Update

Evet

Yok. Bu güncelleştirme, yapılandırılmış ilkelere uygun olarak, Windows Güncelleştirme'den otomatik olarak indirilir ve yüklenir.

Microsoft Update Kataloğu

Evet

Bu güncelleştirmenin tek başına paketini almak için Microsoft Update Kataloğu web sitesine gidin.

Windows Server Update Services (WSUS)

Evet

Ürün ve Sınıflandırmalar'ı aşağıdaki gibi yapılandırırsanız bu güncelleştirme WSUS ile otomatik olarak eşitlenir:

Ürün:Azure Stack HCI

Sınıflandırma: Güvenlik Güncelleştirmeleri

Dosya Bilgisi

Bu güncelleştirmede sağlanan dosyaların listesi için, toplu güncelleştirme ve güncelleştirme 5004961.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Daha fazla seçenek mi istiyorsunuz?

Abonelik avantajlarını keşfedin, eğitim kurslarına göz atın, cihazınızın güvenliğini nasıl sağlayacağınızı öğrenin ve daha fazlasını yapın.

Topluluklar, soru sormanıza ve soruları yanıtlamanıza, geri bildirimde bulunmanıza ve zengin bilgiye sahip uzmanlardan bilgi almanıza yardımcı olur.

Bu bilgi yararlı oldu mu?

Dil kalitesinden ne kadar memnunsunuz?
Deneyiminizi ne etkiledi?
Gönder’e bastığınızda, geri bildiriminiz Microsoft ürün ve hizmetlerini geliştirmek için kullanılır. BT yöneticiniz bu verileri toplayabilecek. Gizlilik Bildirimi.

Geri bildiriminiz için teşekkürler!