DHCP ağında yinelenen IP adresi çakışmalarını çözmek

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 133490 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Statik bir IP adresi bir ağ aygıtı için tanımlanan çift IP adresi çakışmalarını DHCP ağında ortaya çıkabilir. Bkz. Daha fazla ayrıntı.

Bunu çözmek için bir DHCP istemcisi için statik bir IP adresi ile ağ aygıtı dönüştürün.Ya da statik IP adresi, DHCP sunucusundaki DHCP kapsamından dışlayabilirsiniz.

Statik IP adresi DHCP kapsamından dışlama
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
  1. Statik IP adresine sahip ağ aygıtıyla çakışan DHCP istemci bilgisayarını devre dışı bırakın.
  2. DHCP sunucusunda statik IP adresini DHCP IP adres aralığının kapsamından çıkarın.
  3. DHCP istemci bilgisayarı yeniden başlatın.
NotBir Windows for Workgroups 3.11 istemci bilgisayar için çakışma devam ederse, Windows for Workgroups başlamadan önce Windows dizinindeki DHCP.bin dosyasını silin.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Daha fazla bilgi

Çift IP adresi çakışmalarını genel senaryoları


Senaryo 1

Örneğin, bir yazıcı bir ağ aygıtı için statik bir IP adresi tanımlanır. Bir DHCP sunucusu yüklediğinizde, yinelenen IP adresi (çalışma grupları veya Windows NT için Windows çalıştıran) bir DHCP istemci bilgisayarının ağ aygıtı arasındaki çakışmaları ortaya çıkabilir.

Senaryo 2

El ile statik IP addressesfor ağ aygıtlarını ve bilgisayarları DHCP sunucusuna ağ bağlantısı hata sırasında tanımladığınız. Daha sonra bağlantı kurulduğunda, çakışma oluşur.

Özellikler

Makale numarası: 133490 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 12.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
  • Microsoft Windows NT Server 3.51
  • Microsoft TCP/IP for Windows for Workgroups 3.11
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbprb kbmt KB133490 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 133490

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com