Düzeltme: bir SQL Server 2008 yerine çalışma kümesi yükleme çözümü paylaşılan bileşenleri yanlış yerde yüklenir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2028830 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008 düzeltme karşıdan yüklenebilir bir dosya olarak dağıtır. Düzeltmeleri toplu olduğu için her yeni sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008 ile birlikte tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2008'de aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • Bir SQL Server 2008 yerine çalışma kümesi yükleme uygulamasını başlatın.
 • Yerine kümedeki bir düğüm ekleyin.
 • Düğüm için paylaşılan bileşenler'i bir varsayılan konuma yükleyin. C: sürücüsünde işletim sisteminin yüklü olduğu, örneğin, paylaşılan bileşenler aşağıdaki yolda yükledikten
  D:\Program Files\Microsoft SQL Server
 • İkinci bir düğüm yük devretme kümesine ekleyin.
Bu senaryoda, aşağıdaki belirtilerle karşılaşırsınız:
 • Varsayılan konum yok sayar ve varsayılan konuma paylaşılan bileşenleri yükler.
 • Ne zaman günlüğü başarısız, kümede yerine çalışma oluşur ve aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
  Job Step: "C:\Program Files\Microsoft SQL Server\100\Tools\Binn\sqllogship.exe" - Yedekleme 11988AF6-DCC1-4785-90A5-978568E6C562 - sunucu GVS10001 ileti kopya üzerinde yerine çalışma sonrasında iş ileti yürütülen kullanıcı olarak: DOMAIN1\SQLService. İş 0x3329AA27908BB548B5D78A9EA3D6A3DD 1 adım için işlem oluşturulamadı (neden: Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor). Adımı başarısız oldu.
 • Yerine çalışma oluştuğunda küme PowerShell iş varsa veya yerine çalışma gerçekleştiğinde, SQL Server ilke tabanlı yönetim (PBM tarafından) oluşturulmuş açık bir iş varsa, işlem başarısız olur. Ayrıca, aşağıdaki hata iletisini alırsınız::
  3. Adım yürütülmesini başlatılamıyor (neden: PowerShell alt sistemi başarısız [ayrıntılı bilgi için SQLAGENT.OUT dosyasına bakın] yüklemek, iş askıya alındı). Adımı başarısız oldu. SQL Server Agent günlüğüne ileti [125] alt 'PowerShell' yüklenemedi (neden: Sistem belirtilen yolu bulamıyor)
 • Ne zaman, yerine bcp.exe bileşenin başvurduğu bir iş, işlem başarısız olur.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki bileşenleri yanlış yerde yüklendiği için oluşur:
 • SQL Powershell (Sqlps.exe)
 • Günlük dağıtımını yürütülebilir dosya (SQLLogship.exe)
 • Bcp.exe ve diğer bileşenleri
Bu bileşenlerden biri kullanılarak oluşturulan projeleri, her iki düğüm üzerinde farklı konumlarda bulunur. Bu nedenle, iş işi yerine başarısız olur.

NOT:PBM tarafından oluşturulan bir temizleme işi PowerShell adım vardır. Bu nedenle, iş Sqlps.exe bileşene başvurur.

Çözüm

SQL Server 2008 Service Pack 1

Bu sorunla ilgili düzeltme, SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme 10 önce yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2279604SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme paketi 10
NOT:Yapılar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008 ile birlikte tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşünün önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın::
970365SQL Server 2008, SQL Server 2008 Service Pack 1'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
Microsoft SQL Server 2008, düzeltmeleri belirli SQL Server hizmet paketleri oluşturulur. SQL Server 2008 Service Pack 1 yüklemesi için bir SQL Server 2008 Service Pack 1 düzeltme uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme sonraki SQL Server hizmet paketine dahil edilir.

SQL Server 2008 Service Pack 2

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk önce SQL Server 2008 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme 1'de yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2289254SQL Server 2008 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme 1
NOT:Yapılar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008 ile birlikte tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın::
2402659SQL Server 2008, SQL Server 2008 Service Pack 2 yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

Küme yerine çalışma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
Yük devretme kümeleme hakkında genel bilgiler
Paylaşılan bileşenler hakkında daha fazla bilgi için "Paylaşılan Özellikler" bölümünde aşağıdaki MSDN Web sitesini ziyaret edin:
Paylaşılan bileşenleri hakkında genel bilgiler
SQL Server için değişen hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897Değişen bir hizmet modeli bildirilen sorunlar için düzeltmeler sunmak için SQL Server ekibinden kullanılabilir
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın::
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 2028830 - Last Review: 15 Kasım 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbmt KB2028830 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2028830

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com