NASıL YAPıLıR:, Word otomatik biçimlendirme özellikleri Word 2000'de kapatma Aç

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 212339 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, Microsoft Word'deki Otomatik biçimlendirme özelliğini kapatmak açıklamaktadır.

Word'deki Otomatik Biçimlendirme özelliği, arka planda içeriğine ö?renmeye karşın, çekici, kolay okunabilir bir belge oluşturmak için çalışır. Word, her paragrafın nasıl belgede kullanılan (örneğin, bir başlık olarak veya bir Numaralandırılmış listedeki bir öğe olarak) ve sonra da bu madde için uygun bir stili uygular görmek için inceler. Word otomatik olarak ınternet, ağ ve e-posta adresi köprü olarak biçimlendirir; kalın uygular veya yıldız işareti veya altçizgiler çevrili metne karakter biçimlendirmesi altı çizili; değiştirir uzun tireye; iki tire ve böyle devam eder.

Otomatik Biçimlendir, bu şekilde çalışır:
 • Belgenizi yazarken Word otomatik olarak başlıkları, madde işaretli ve numaralı listeler, kenarlıklar, sayılar, simgeler ve benzeri biçimlendirir. Word'ün yaptığı hangi otomatik değişiklikleri denetleyebilir veya, otomatik biçim tamamen kapatabilirsiniz.
 • Seçilen belge metnini veya bir e-posta iletisinde <a0>Otomatik Biçimlendir</a0> komutuyla tek seferde gibi tüm biçimlendirilmemiş belgeyi otomatik olarak biçimlendirebilirsiniz. Gözden geçirin, kabul edebilir veya her bir değişikliği reddedebilir.
 • Word, otomatik olarak başlıkları biçimlendirir ve onları açtığınızda, düz metin WordMail iletilerinizi listeler. Geçerli ileti, e-posta akışındaki önceki iletilerden kolayca ayırabilirsiniz.
Varsayılan olarak, otomatik biçim Word'Ü başlatın ilk "açık" saattir. Istemediğiniz seçenekleri devre dışı bırakabilirsiniz.

"Yazarken" Seçenekleri [NULL]'ı Kapat

Belgeyi yazarken belirli otomatik biçim özellikleri devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
 1. Araçlar menüsünden Otomatik Düzelt ' i tıklatın.
 2. Yazarken Otomatik Biçimlendir sekmesini
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  AutoFormat As You Type tab in the AutoCorrect dialog box.
  tıklatın.

 3. Ayarları Uygula yazarkenDeğiştir yazarken ve Otomatik olarak yazarken bölümlere ilişkin onay kutularını tıklatıp temizleyin. Tüm ayarları el ile biçimlendirmek istediğiniz onay kutularını temizleyin.
 4. Tamam ' ı tıklatın.

Otomatik biçim özellikleri Kapat

Biçim menüsünden Otomatik Biçimlendir ' i tıklattığınızda, belirli otomatik biçim özellikleri devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
 1. Biçim menüsünden Otomatik Biçimlendir ' i tıklatın.
 2. Seçenekler ' i tıklatın.
 3. Otomatik Biçimlendir</a0> sekmesinde, Word otomatik olarak Biçimlendir.
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  AutoFormat tab in the AutoCorrect dialog box.
  istemediğiniz Uygula, DeğiştirKoru ve Her zaman Otomatik Biçimlendir bölümleri ayarlarında ait onay kutularının tümünü temizlemek için tıklatın

 4. Tamam ' ı tıklatın.
Varolan Word belgenizi otomatik olarak biçimlendirilecek Tamam <a0>Otomatik Biçimlendir</a0> iletişim kutusunda'ı tıklattığınızda, Word belgenizi biçimlendirmek için seçtiğiniz özelliklerini kullanır.

Burada Otomatik Biçimlendir seçenekleri kaydedilmiş?

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme


Otomatik Biçimlendir ve Yazarken Otomatik Biçimlendir seçeneklerini değiştirdiğinizde, değişiklikler Windows kayıt defterindeki Word Data anahtarını kaydedilir.

Otomatik Biçimlendir ve Yazarken Otomatik Biçimlendir seçeneklerinde yaptığınız değişiklikler kaydedilmez, Windows kayıt defterinin bir bölümü bozuk olabilir. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, veri anahtarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:
 1. Word ve diğer tüm programlardan çıkın.
 2. Başlat ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
 3. kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 4. Bulun ve aşağıdaki kayıt defteri anahtarını seçin:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\9.0\Word\Data
 5. Düzen menüsünde, Sil ' i tıklatın.
 6. Data anahtarını silmek istediğinizi doğrulamak için aşağıdaki iletiye Evet ' i tıklatın:
  Bu anahtarı silmek istediğinizden emin misiniz?
 7. Kayıt defteri) menüsünde, Çıkış ' ı tıklatın.
 8. Word'ü başlatın. Word, Windows kayıt defterindeki Word Data anahtarını otomatik olarak yeniden oluşturur.

Referanslar

Otomatik biçim özellikleri hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünden Microsoft Word Yardımı ' nı tıklatın, Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı ' Otomatik Biçim yazın ve sonra döndürülen konuları görüntülemek için Ara ' yı tıklatın.

231430OFF2000: Nasıl Office kayıt defteri ayarları kendi varsayılan olarak Sıfırla

Özellikler

Makale numarası: 212339 - Last Review: 6 Haziran 2005 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Word 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfaq kbgraphxlink kbgraphxlinkcritical kbhowto kbhowtomaster kbproof KB212339 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:212339

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com