Microsoft Excel'de en çok kez

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 214386 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Excel'de, bir hücreye girin veya bir formül kullanarak dönmek en uzun süre değerleri sınırları vardır. Bu makale, bu sınırlamaları açıklar.

Daha fazla bilgi

Microsoft Excel 5.0 ve üstü sürümler, [h]içeren bir sayı biçimi kullanarak 24 saati aşan saatlerini de girebilirsiniz. Köşeli parantezler içinde "h" 24 saat aşan kez girmenize izin veren 24 saatlik aralıklarla ötesinde bir kez hesaplamak için Excel söyleyin. 24 Saat aşan kez girerseniz, Excel otomatik olarak [h] kod içeren bir sayı biçimi uygular.

.Rqy biçimini kullanan kez uygulanan sınırlamaları vardır. Bir hücreye bir zaman değeri girin veya sınırları aşan bir süre geri dönmek için bir formül kullanıyorsanız, aşağıdaki davranışlardan biri görebilirsiniz:
 • Sınırları aşan bir zaman zaman mayappear bir metin dizesi olarak girerseniz.

  Aşağıdaki zaman yazın örneğin,
  20000:00:00
  zaman hücre bir metin olarak görünür dize için tıklayıp hizalanmış.
 • Thelimits aşan bir süre geri dönmek için bir formül kullanırsanız, formül pound ya da numara signs(###) bir dizi döndürür.
Bir hücreye yazabilirsiniz en uzun süre 9999:59:59 değerdir. 10.000 Saat (10000:00:00) değerine eşit veya daha büyük bir değer yazarsanız, saat bir metin dizesi görüntülenir.

Formül kullanarak hesaplayabilirsiniz en uzun süre 71003183:59:59 değerdir. Bu değer 12/31/9999 23:59:59 için Excel 2000'de kullanabileceğiniz en uzun süre olduğu karşılık gelir.

Kez kullanma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
214094 Excel'de tarih ve saatleri nasıl

Özellikler

Makale numarası: 214386 - Last Review: 29 Eylül 2013 Pazar - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 5.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbinfo kbmt KB214386 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 214386

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com