Açıklama, disk sürücüsü kullanılması, SQL Server ile her veritabanı yöneticisi bilmelisiniz önbelleğe alır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 234656 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bir veritabanı sistemi doğru depolama ve veri alma bile beklenmeyen bir sistem hatası olayında foremost ilk sorumludur.

Sistem, bölünmezlik ve çeşitli hata noktaları geçerli yürütme ve birden çok hareketleri için hesap oluşturma sırasında hareketlerin dayanıklılık garanti gerekir. Bu genellikle ACID (atom oranı, tutarlılık, yalıtım ve dayanıklılığı) özellikleri olarak adlandırılır.

Bu makalede, bir disk sürücüsü etkilerini adresleri önbelleğe alır. Önbelleğe alma hakkında daha ayrıntılı açıklama için Microsoft Knowledge Base'deki aşağıdaki makaleyi okumanız önerilir ve hata modu tartışmaları diğer:
86903SQL Server'ı ve disk denetleyicileri önbelleğe alma
46091Sabit disk denetleyicisi SQL Server ile önbelleğe alma özelliğini kullanma
230785SQL Server 7.0 ve SQL Server 2000 günlük ve veri depolama algoritmaları veri genişletme
Aşağıdaki belgeler de önerilir:

Daha fazla bilgi

Microsoft SQL Server 2005, SQL Server 2000, SQL Server 7.0, SQL Server'ın önceki sürümlerinde ve piyasadaki birçok genel veritabanı ürünü bugün Write ileriye günlüğü (WAL) protokolünü kullanır.
Yazma ileriye günlüğü (WAL) iletişim kuralı
Terim Protokolü WAL tanımlamak için mükemmel bir yoludur. Bir özeldir ve bu verileri sağlamak gerekli adımları uygulama tanımlı kümesi saklanır ve düzgün değiş tokuş ve başarısız olan bilinen bir duruma kurtarıldı. Tutarlı ve korumalı bir biçimde, böylece veri alışverişi yapmak için tanımlanmış bir iletişim kuralı ağ içeriyor gibi verileri korumak için iletişim kuralı çok WAL açıklıyor mu.
SQL Server'ın tüm sürümleri, Win32 CreateFile</a0> işlevini kullanarak günlük ve veri dosyalarını açın. DwFlagsAndAttributes üye, SQL Server tarafından açıldığında FILE_FLAG_WRITE_THROUGH seçeneği sunar.
FILE_FLAG_WRITE_THROUGH
Bu seçenek, sistemin herhangi bir ara önbellek aracılığıyla yazma ve doğrudan diske bildirir. Sistem, yazma işlemlerini önbelleğe alabilir, ancak lazily bunları temizleme edemiyor.

FILE_FLAG_WRITE_THROUGH seçeneği, kararlı depolama birimindeki verileri doğru olarak saklanan bir yazma işlemi döndürür Başarılı tamamlama, sağlar. Bu, verileri sağlamak için yazma Ahead günlüğü (WAL) protokolü belirtimine göre hizalar.
Birçok disk sürücüleri (SATA, ATA, SCSI ve IDE tabanlı) ve daha büyük 512 KB, 1 MB, yerleşik önbelleğine içerir. Sürücü önbellekler, genellikle bir capacitor ve değil bir pil yedeklenen çözüm kullanır. Bu mekanizmalar önbelleğe yazma güç arasında geçiş yapmak veya benzer bir hata işaret garanti edemez. Bunlar, yalnızca kesimini yazma işlemlerinin tamamlanması garanti. Boyutu Büyüt sürücüleri devam ederken, önbelleklerinin daha büyük olur ve sırasında bir hata oluştu, daha büyük miktarlarda veri getirebilir.

Geliştirilmiş önbelleğe alma denetleyicisi sistemleri, disk önbelleğini devre dışı bırakmak ve işlevsel bir pil destekli çözüm önbellekleme sağlar. Bu önbellekler, birkaç gün boyunca önbelleğindeki verileri korumak ve hatta ikinci bir bilgisayar yerleştirilmesi için önbelleğe alma kartı izin verebilirsiniz. Güç düzgün geri yüklendiğinde, başka herhangi bir veri erişim için izin verilmeden önce unwritten verileri tamamen aktarılmadan. Bunların çoğu karşı en iyi performans için kurulabilmesi için yazma önbelleği okuma yüzdesi izin ver. Bazı büyük bellek depolama alanları içerir. Aslında, bazı donanım satıcıları Pazarı çok özel bir segment için Gelişmiş pil yedeklenen disk önbelleğinin birden çok gigabayt sistemleriyle önbelleğe alma sağlar. Bu, veritabanı performansını önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Bir önbellek kullanılmadan gerçekleştirilen g/Ç aktarımları sabit sürücü döndürme hızı nedeniyle, mekanik sürücü kafalarını ve diğer kısıtlayıcı etken taşımak için gereken zamanı önemli ölçüde uzun olabilir. SQL Server kurulumlarının önbellekleme denetleyicilerinin sağlayan sistemler hedef. Bu denetleyicileri, disk önbelleklerinin devre dışı ve SQL Server g/Ç gereksinimlerini karşılamak için kararlı bir ortam önbelleğe sağlar. Bunlar, arama ve önbelleğe alma denetleyicisinin çeşitli olan iyileştirmeleri kullanarak zamanları yazma ilgili performans konuları kaçının.

Birçok alt sistemi uygulaması vardır. RAID ve SAN bu tür bir alt sistem uygulamaları için iki örnektir. Bu sistemler, genellikle SCSI tabanlı sürücülerle yerleştirilmiştir. Bunun birkaç nedeni bulunmaktadır. Aşağıdaki bölüm, generically yüksek düzey sürücü konuları açıklar.

SCSI sürücüleri:
 • Genellikle yoğun iş kullanımı için üretilen.
 • Genellikle çok kullanıcılı, sunucu tabanlı uygulamaları hedef.
 • Genellikle daha iyi meantime hatası oranı için diğer uygulamaları daha vardır.
 • Olan bir başarısızlık tahmin yardımcı olacak gelişmiş buluşsal yöntemlerini içerir.
Diğer sürücü uygulamaları, IDE ATA ve SATA gibi:
 • Açık ve orta ölçekli iş kullanımı için genellikle üretim.
 • Genellikle tek kullanıcı tabanlı uygulamaları hedef.
 • Bazı yeni uygulamaları olan başarısızlık tahmin yardımcı olacak gelişmiş buluşsal yöntemlerini içerir.
Non-SCSI denetleyicilerinin masaüstü tabanlı daha fazla ana işlemci gerektirir (CPU) bant genişliği ve tek bir etkin komut sık sınırlı şunlardır. Örneğin, bir olmayan SCSI sürücüsü bozuk bir blok ayarlarken, sürücü ana bilgisayar komutları beklemeniz gerekir. Veri yolu ATA, başka bir örnek sunar. Veri yolu ATA 2 aygıtları destekler, ancak yalnızca tek bir komut etkin olabilir. Bu, bir sürücü boş bırakır, bekleyen komut başka bir sürücü Hizmetleri için sırada. Masaüstü teknolojileri üzerinde oluşturulan raıd sistemleri, tüm bu belirtilerle karşılaşırsınız ve yavaş yanıtlayan önemli ölçüde etkilenebilir. Bu sistemleri Gelişmiş Tasarım kullanmazsanız, performanslarını SCSI tabanlı sistem performansı kadar kadar etkili olmayacak.

Bazı durumlarda, bir sürücü, masaüstü tabanlı veya dizideki bir uygun düşük maliyetli çözümüdür. Bildirdiği salt okunur bir veritabanı ayarlamak, disk önbelleğe alma devre dışı bırakıldığında, birçok OLTP veritabanının performansı etkene karşılaştığınız değil.

Sürücü boyutunu artırmak devam edin. Düşük maliyetli, yüksek kapasiteli sürücüleri çok çekici olabilir. Ancak, sürücü için SQL Server'ı ve yanıt süresini ihtiyaçlarınıza yapılandırdığınızda aşağıdaki sorunlardan dikkatlice düşünmelisiniz:
 • Erişim yolu tasarımı
 • Gereksinim, disk önbelleğini devre dışı bırakmak için
Aşağıdaki tabloda, yüksek düzeyde açıklamalar sağlar. Açıklama bilgileri, sık kullanılan üretim yapılandırmalarında temel alır.

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Sürücü, sistem temel yazınAçıklamaları
IDE ve ATA
 • 7200 RPM dönecek.
 • Masaüstü ve tek bir kullanıcı uygulamaları hedefleyen.
 • Varsayılan olarak, disk önbelleğinin etkinleştirilir. Disk önbelleği ayarını denetlemek için 'Disk özellikleri, Donanım sekmesini 'Özellikler,' ilke erişmek için' sekmesini kullanın.

  Not Bazı sürücüler bu ayar dikkate. Bu sürücüler önbelleğini devre dışı bırakmak için belirli bir üretici yardımcı programını gerektirir.
 • Disk önbelleği sürücü SQL Server ile kullanmak üzere devreden.
 • Bunlar bozuk blok ayarlama gibi faaliyetleri gerçekleştirirken IDE ve ATA tabanlı sistemlerde, ana bilgisayar komutları erteleyebilirsiniz. Bu işlem durduruldu g/Ç etkinliği dönemleri neden olabilir.
ıDE/taşınabilir bilgisayar
 • 5,200 RPM döndürme.
 • Taşınabilir bilgisayarlarında hedef.
 • Diğer açıklama bölümünde, IDE ve ATA</a1> konusuna bakın.
 • ReadyDrive ve NAND Flash depolama kararlı bir g/Ç özellikleri sağlayabilir.
sata
 • 7200 RPM dönecek.
 • Masaüstü bilgisayarlara ve orta aralığı sunucuları hedefleyen.
 • Varsayılan olarak, disk önbelleğinin etkinleştirilir. Disk önbelleği ayarını denetlemek için 'Disk özellikleri, Donanım sekmesini 'Özellikler,' ilke erişmek için' sekmesini kullanın.

  Not Bazı sürücüler bu ayar dikkate. Bu sürücüler önbelleğini devre dışı bırakmak için belirli bir üretici yardımcı programını gerektirir.
 • Bölümleri, IDE ve ATA sayacı daha büyük depolama kapasitesi ve daha büyük önbelleğe alır.
 • Disk önbelleği sürücü SQL Server ile kullanmak üzere devreden.
 • Kablolar ve bağlantılar daha küçük.
 • Kolay seri bağlantılı SCSI (SAS ile) bağlantı sürücüler ve yüklemeler.
 • Bazı hata tahmin yapıları içerir.
scsi
 • 10.000 Ve 15.000 RPM döndürme.
 • Sunucular ve çok kullanıcılı uygulamalar için tasarlanmıştır.
 • Daha kalın harcı döngüleri ve azalan hatası oranı için tasarlanmıştır.
 • Varsayılan olarak, disk önbelleğinin etkinleştirilir. Disk önbelleği ayarını denetlemek için 'Disk özellikleri, Donanım sekmesini 'Özellikler,' ilke erişmek için' sekmesini kullanın.

  Not Bazı sürücüler bu ayar dikkate. Bu sürücüler önbelleğini devre dışı bırakmak için belirli bir üretici yardımcı programını gerektirir.
 • Disk önbelleği sürücü SQL Server ile kullanmak üzere devreden.
 • Dizi ve SAN sistemler, genelde daha küçük bir kablo bağlantısı'nı kullanın ve arasında bağlantı yapan operatördür.
 • Hata Tahmin yapıları içerir.
En çok 256 düzeyden Gelişmiş Kuyruklama seri bağlantılı SCSI (SAS) içerir. SAS, başındaki sıra ve sıra dışı sıralama gibi özellikler de içerir. SAS ana kart etkinleştirir SAS hem SATA kullanımını içinde aynı olan sistem sürücüleri biçimde tasarlanmıştır. SAS tasarımının yararları belirgin.

SQL Server yüklemenizi denetleyicisinin disk önbelleğini devre dışı bırakmak ve kararlı bir g/Ç önbellek sağlamak için bağlıdır. Kumandayı doğru kararlı bir ortam önbellek yetenekleri sağlar sürece bozuk veri çeşitli diske yazılırken bir hindrance SQL Server'a değil. Yansıtma gibi gelişmiş veri güvenlik teknikleri ile denetleyicisi tasarımının karmaşıklığını artırır.

Tam olarak verilerinizin güvenliğini sağlamak için <a0></a0>, tüm verileri önbelleğe alınmasını doğru şekilde işlediğinden emin olmalısınız. Çoğu durumda, bu disk sürücüsü yazma önbelleği devre dışı bırakmalısınız anlamına gelir.

Not Diğer tüm önbellek mekanizması düzgün birden çok türde bir hata işleme emin olun.

Microsoft, SQLIOStress yardımcı programını kullanarak birden çok SCSI ve IDE sürücülerde sınama gerçekleştirdi. Bu yardımcı programı, yoğun zaman uyumsuz okuma/yazma etkinlik günlüğü aygıtı ve benzetimli veri aygıt taklit eder. Sınama performans istatistikleri, her bir sürücüyü devre dışı bırakılmış yazma önbelleği ile 50 70 arasındaki saniye ve RPM aralığı 5,200 7.200 arasındaki ortalama yazma işlemleri göster.

SQLIOStress ayrıntılarını ve ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
231619BILGI: SQL Server LIKE zorlama disk alt sistemi SQLIOStress yardımcı programı
Birçok BILGISAYAR manufactures (örneğin, Compaq, Dell, ağ geçidi veya HP) sürücüleri, yazma önbelleği devre dışı sipariş. Ancak, sınama gösterir; bu nedenle, her zaman olarak gereken bu her zaman büyük/küçük harf olmayabilir, tamamen sınayın.

Not Disk sürücünüzün önbelleğe alma durumu için bir soru varsa, üreticisine başvurun ve yazma işlemlerinin sırasız önbelleğe alma devre dışı bırakmak için doğru yardımcı programını veya atlatıcı ayarları.

Referanslar

SQL Server g/Ç gereksinimleri hakkında tam bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin: http://www.microsoft.com/sql/alwayson/overview.mspx
SQL Server sistemlerini desteklemek için gerektirir ‘ kararlı bir ortam garanti ’ altında Microsoft SQL Server Always-On depolama Solution inceleme program özetlendiği gibi. FOSQL Server veritabanı altyapısı için giriş ve çıkış gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
967576Microsoft SQL Server Database Engine giriş/çıkış gereksinimleri

Özellikler

Makale numarası: 234656 - Last Review: 2 Kasım 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Personal Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Workgroup Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB234656 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:234656

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com