Düzeltme: SSAS 2008 karmaşık filtre uyguladıktan sonra Özet Tablo raporunun herhangi bir değer döndürebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2481245 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008 düzeltme karşıdan yüklenebilir bir dosya olarak dağıtır. Düzeltmeleri toplu olduğu için her yeni sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008 ile birlikte tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin::
  • Çalışma kitabını Microsoft Excel 2007 veya Microsoft Excel 2010 oluşturmuş olursunuz.
  • SQL Server 2008 Analysis Services (SSAS 2008) örneğine bir bağlantı ekleyin.
  • Çalışma kitabındaki Özet Tablo raporu oluşturun.
  • Karmaşık filtre uygulamaDeğer filtreleriÖzet Tablo raporu. Örneğin, kullandığınız birEn iyi 10en az iki boyutlarına göre filtre.
Bu senaryoda, Özet Tablo raporunun herhangi bir değer verebilir.

NOT:Uyguladığınızda filtre gibi birEn iyi 10Filtre birden fazla boyutu temel alan bir filtre oluşturulur. Bu nedenle, bu sorun ortaya çıkabilir,autoexistişlevi uygulanır.

Neden

Bu sorun oluşur, karmaşık filtre içeren bir MDX sorgusu yanlış sonuçlar döndürüyorautoexistişlevselliği üzerinde büyük bir kümesi uygulanır.

Zaman için ayarlarautoexist2 milyardan fazla dizilerini kümesi sanal bir potansiyel işlevi sonuç çıktısı, Özet Tablo raporunun herhangi bir değer verebilir.

NOT:Bu sorun oluşabilir yalnızca filtredesubselectifade birden fazla boyut hiyerarşileri için geçerlidir.

Çözüm

SQL Server 2008 Service Pack 1

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk önce SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme 12'de yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2467236SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme paketine 12
NOT:Yapılar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008 ile birlikte tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşünün önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın::
970365SQL Server 2008, SQL Server 2008 Service Pack 1'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
Microsoft SQL Server 2008, düzeltmeleri belirli SQL Server hizmet paketleri oluşturulur. SQL Server 2008 Service Pack 1 yüklemesi için bir SQL Server 2008 Service Pack 1 düzeltme uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme sonraki SQL Server hizmet paketine dahil edilir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

SQL Server için değişen hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897Değişen bir hizmet modeli bildirilen sorunlar için düzeltmeler sunmak için SQL Server ekibinden kullanılabilir
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın::
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 2481245 - Last Review: 17 Ocak 2011 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbmt KB2481245 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2481245

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com