Düzeltme: Dağınık hiyerarşi üyeleri için sql Server 2008 R2 Analysis Services mdx sorgusu "Adı stil 2" yöntemi kullanarak başvuru yapılamaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2496707 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Microsoft, Microsoft sql Server 2008 R2 düzeltmeler karşıdan yüklenebilen bir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve önceki sql Server 2008 R2 ile birlikte gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmesi.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
  • Bir bilgisayarda Microsoft sql Server 2008 R2 Analysis Services (ssas) yükleyin.
  • ssas örneğinde dağınık hiyerarşi içeren bir küp oluşturun.
  • Bir istemci uygulaması ssas örneğine bağlanmak için kullanın ve sonra ayarlayınmdx benzersiz adı stiliBağlantı dizesinde, "2" özelliği. Bu özellik aşağıdaki adı yol algoritması kullanır:
    [dim].[n1].[n2]
  • Dağınık hiyerarşi üyeleri kullanarak başvurmak için bir mdx sorgusu yazmaAdı stil 2yöntemi.

Bu senaryoda, sorgu için başvurulan üye öğeleri döndürmez.

Çözüm

Güncelleştirme toplaması bilgileri

Bu sorunla ilgili düzeltme, toplu Update 6'önce yayımlanmıştır. sql Server 2008 R2 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2489376sql Server 2008 R2 için toplu güncelleştirme paketi 6
NotYapılar birikimli olduğu için her yeni düzeltme sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve önceki sql Server 2008 R2 ile birlikte gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmesi. Biz, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulaması önerilir. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
981356sql Server 2008 R2'den sonra yayımlanan sql Server 2008 R2 oluşturur

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için kullanınAdı stil 1yöntemi. Bu yöntem, aşağıdaki anahtar yol algoritması mdx sorgusu dağınık hiyerarşi üyeleri başvurmak için kullanabilirsiniz:
[dim]. & [k1]. & [k2]

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Dağınık hiyerarşileri ile çalışma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (msdn) Web sitesini ziyaret edin:
Dağınık hiyerarşileri ile çalışma
Hakkında daha fazla bilgiBenzersiz ad stiliözelliği, aşağıdaki Microsoft Developer Network (msdn) Web sitesini ziyaret edin:
Benzersiz ad Style özelliği
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 2496707 - Last Review: 21 Şubat 2011 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 R2 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbexpertiseinter kbsurveynew kbmt KB2496707 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2496707

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com