Bir kullanıcı diğer kullanıcıların serbest/meşgul bilgilerini Office Outlook 2007 ve Outlook 2010 Office 365'te görüntülemeyeceği sorunları nasıl giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2581088 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Hangi Office 365 sürümünü kullandığınızdan emin değil misiniz? Aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
Hizmet yükseltmeden sonra, Office 365 kullanıyor muyum?
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ


Önemli Bu makale, Exchange Online özel kullanımda ve karma dağıtım arasındaki Exchange Online Office 365'te şirket içi Microsoft Exchange Server, yoksa kuruluşlardaki kullanıcılara yalnızca için geçerlidir. Karma dağıtımınız varsa, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makaleye bakın:
2667844 Kullanıcı serbest/meşgul bilgilerini bir uzak kullanıcının şirket içi Exchange Server ve Exchange Online Office 365'te karma dağıtımını görüntüleyemiyorum
Bu makalede, bir kullanıcının diğer kullanıcıların serbest/meşgul bilgilerini Microsoft Office Outlook 2007 ve Microsoft Outlook 2010'da Microsoft Office 365'te görüntülemeyeceği sorunlarının nasıl giderileceği hakkında bilgi içerir. Burada bir kullanıcı serbest/meşgul bilgilerini görüntülemek olabilir birkaç senaryo vardır:
 • Kullanıcı bir takvim toplantı isteğini zamanlamak çalışır.
 • Kullanıcı Outlook'ta diğer kullanıcıların kullanılabilirliğini görüntülemek çalışır.
Bu senaryolarda, kullanıcı Outlook Exchange Kullanılabilirlik Hizmeti ve Exchange URL'sine hizmetine bağlanamıyor çünkü serbest/meşgul bilgilerini görüntülemek olabilir.

Önce sorun gidermeSorun gidermeDiğer sorun giderme yöntemleri

YORDAMI

Önce sorun giderme

Sorun gidermeye başlamadan önce aşağıdaki koşulların her ikisi de doğru olduğundan emin olun.

Kullanıcı Office 365 Portalı'na oturum açıldı ve Office 365 Masaüstü Kurulum aracı çalıştırıldıktan emin olun

Office 365
Bu resmi kapatBu resmi aç
daraltılmış simgesi
Masaüstünüz için Office 365 ayarlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:

Office 365 ile benim geçerli Office Masaüstü uygulamaları kullanma
Bu resmi kapatBu resmi aç
daraltılmış simgesi
Yükseltme öncesi Office 365
Bu resmi kapatBu resmi aç
daraltılmış simgesi
Masaüstünüz için Office 365 yükseltme öncesi ayarlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:

Masaüstünüzü ayarlamak için Office 365
Bu resmi kapatBu resmi aç
daraltılmış simgesi
Office 365 Masaüstü Kurulum aracı, Outlook ve diğer uygulamalar için birkaç önemli güncelleştirme yüklenir. Bu güncelleştirme Outlook Office 365 başarıyla bağlandığınızdan emin olmak için gereklidir.

Bilgisayar Office 365 için sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun

Office 365 için sistem gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:

Office 365 iş için yazılım gereksinimleri

Office yüklemesini güncelleştirilirse, serbest/meşgul bilgilerini almak deneyerek sorunun giderilmiş olup olmadığını sınayın. Sorunun çözülmüş değil, "Sorun giderme" bölümündeki yöntemleri kullanın.

Sorun giderme

Bu sorunu gidermek için bir veya daha aşağıdaki yöntemlerden durumunuza uygun olanını kullanın.


Kullanılabilirlik hizmeti erişim sorunlarını giderme

1-adım 3 Bu bölümdeki adımları, sorunun kaynağını yalıtmaya yardımcı olması için kullanabileceğiniz adımlar verilmektedir. Bu yöntemlerin sonuçlarına bağlı olarak, yerel bilgisayara veya kuruluşunuzun yapılandırma sorunu yalıtmak gerekir.

Adım 1: kullanıcı hesabı çevrimiçi Exchange Kullanılabilirlik Hizmeti erişebilirsiniz Onayla
Serbest/meşgul bilgilerini Exchange Online alma kullanılabilirlik hizmeti erişim gerektirir. Bir Outlook profili yapılandırıldığında kullanılabilirlik hizmeti bitiş noktası URL'sine hizmeti tarafından sağlanır. Kuruluşunuz tarafından kullanılan yapılandırmasına bağlı olarak, URL'sine hizmet yerinde ortama veya doğrudan Exchange Online sunucularına işaret edecek biçimde yapılandırılmış olabilir. URL'sine hizmet serbest/meşgul bilgilerini alamıyor kullanıcılardan isteklere yanıt onaylamak önemlidir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Karşıdan yükleyip Microsoft Çevrimiçi Hizmetler tanılama ve Destek Toolkit günlüğü (MOSDAL) aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yükleyin:
  http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=626
 2. MOSDAL destek Toolkit çalıştırın, e-posta ve Takvim Exchange Online ile seçin Office 365 sekmesini tıklatın ve sonra İleri' yi tıklatın.
 3. Kimlik bilgilerinizi girmeniz istendiğinde, kullanıcı kimliği veya oturum açma adresi girin ve sonra İleri' yi tıklatın.

  Parolanızı kaydedilmez ve yalnızca bir kimlik doğrulama girişimi benzetimini yapmak ve sonuçları günlük için kullanılır.
 4. Rapor tamamlandığında Çıkış ve dosyaları göster'itıklatın.

  Not Sonuç dosyalarını Documents\MOSDAL klasörüne giderek el ile erişebilirsiniz.
 5. Rapor \Admin_Applications\Exchange\Exchange_RCA klasörünü bulun ve Results.html dosyasını gözden geçirin.
  • Sınama başarılı olursa, başarılı URL'sine sorgu sonuçlarını görürsünüz. Sonuçları Results.html dosyasında URL'sine hizmeti tarafından sağlanan URL'lerin listesini gösterir. Başarılı sonuçları aşağıdakine benzemelidir.

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Microsoft Çevrimiçi Hizmetler tanılama ve başarılı URL'sine sorgu gösteren günlük uzak bağlantı Çözümleyicisi sonuçlarından ekran görüntüsü.
  • Sınama başarılı değilse, Office 365 Yönetici URL'sine hizmet kuruluşunuzda doğru yapılandırıldığından emin olmanız gerekir. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için bkz: "Adım 3: URL'sine kurallı ad (CNAME) kaydı veya URL'sine SRV kaydı yaratmak veya değiştirmek" bölümü.
Not Bu sınama Microsoft Uzak bağlantı Çözümleyicisi aracını kullanarak da çalıştırabilirsiniz. Bu araca erişmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
https://testconnectivity.microsoft.com/

Adım 2: Outlook URL'sine hizmete bağlanıp bağlanamayacaklarını belirlemek için sınama e-posta Otomatik Yapılandırma Aracı'nı kullanın.
URL'sine hizmeti dışarıdan kuruluşunuz için çalıştığını doğruladıktan sonra yerel bilgisayardan URL'sine hizmeti düzgün çalışıp çalışmadığını belirleyin. URL'sine ve kullanılabilirlik hizmeti Outlook'tan çalışıp çalışmadığını belirlemek için sınama e-posta otomatik yapılandırma aracını kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Outlook'u başlatın.
 2. Ctrl tuşunu basılı tutun, bildirim alanındaki Outlook simgesini sağ tıklatın ve Sınama e-posta otomatik yapılandırma' yı tıklatın.
 3. E-posta adresi kutusuna doğru e-posta adresi olduğunu doğrulayın.
 4. Sınama e-posta otomatik yapılandırma penceresinde, Kullanım Guessmart onay kutusunu tıklatıp temizleyin ve Guessmart kimlik doğrulaması güvenli onay kutusu.
 5. URL'sine kullan onay kutusunu seçin ve sonra Test' ı tıklatın.
Bu sınama başarısız olur ve Outlook doğru kullanılabilirlik hizmeti URL'leri alabilirsiniz emin olun. Başarılı sonuçları aşağıdakine benzer.

Bu resmi kapatBu resmi aç
Ekran görüntüsü sınama e-posta otomatik yapılandırma penceresi, kullanım Guessmart onay kutusu seçili gösterme ve başarılı test sonucu.


Bu sınama başarılı değilse, yerel bilgisayar URL'sine hizmetine bağlanamıyor olabilir. Bu soruna neden bazı genel nedenleri şunlardır:
 • Yerel güvenlik duvarı Outlook URL'sine servisine bağlanmasını engeller.
 • Office 365 Masaüstü Kurulum aracı bilgisayarda çalıştırıldığı taşınmadığından.
Ayrıca, bu sorunu gidermek için kullanabileceğiniz diğer yöntemler hakkında daha fazla bilgi için "Diğer yöntemleri" bölümüne bakın.Adım 3: Oluşturma veya URL'sine kurallı ad (CNAME) kaydı veya URL'sine SRV kaydını değiştirme
Varsayılan dışında herhangi bir etki alanı bir özel etki alanı içinde DomanName. Office 365 eklenen onmicrosoft.com. Exchange kuruluşunuz özel etki alanlarını kullanıyorsa, çevrimiçi ve tüm kullanıcıların Office 365 taşındı, DNS kayıtlarını geçirilmiş kullanıcılar Exchange Online URL'sine hizmet bitiş noktası için yeniden yönlendirmek için yapılandırılmış olması gerekir. URL'sine için bir CNAME kaydı oluşturmanız gerekir.contoso.com AutoDiscover.Outlook.com için işaret edecek.

Not Kuruluşunuz içinde arada bulunma ise, URL'sine işaret olabilir.contoso.com Şirket içi ortamına CNAME kaydı.

Bu durumda, contoso.com şirketin etki alanı adı için yer tutucudur.

URL'sine CNAME kaydı aşağıdaki bilgileri içermelidir:
 • Diğer adı: URL'sine
 • Hedef: autodiscover.outlook.com
Bağlanmak Outlook'u etkinleştirmek için CNAME kaydı kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
http://help.Outlook.com/en-us/140/cc950655(d=loband).aspx? sl = 1
Not Belirli bir arada bulunma senaryolarında URL'sine kayıtları hala yerinde ortama işaret. Bu kayıtlar da onaylanmalıdır.

Diğer sorun giderme yöntemleri

Aşağıdaki yöntemleri de ortak serbest/meşgul sorunları giderebilir.

Outlook/cleanfreebusy anahtarıyla birlikte çalıştırın.

Outlook sorunlarını onarmak için kullanabileceğiniz çeşitli komut satırı anahtarları vardır. Serbest/meşgul onarmak için şu adımları izleyin:
 1. Outlook'u kapatın.
 2. Outlook.exe yolunu belirlemek için şu adımları izleyin:
  1. Başlat' ı tıklatın, Bul' u seçin ve sonra dosyalar veya klasörler'itıklatın.
  2. Dosya adı kutusuna Outlook.exeve sonra Şimdi Buldüğmesini tıklatın.
  3. Başvuru için Outlook yürütülebilir dosyanın yolunu not alın.
   • Outlook 2007 için \Program Office\Office12\Outlook.exe varsayılan yoldur.
   • Outlook 2010 için \Program Office\Office14\Outlook.exe varsayılan yoldur.
  4. Dosya menüsünde, Kapat' ı tıklatın.
 3. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
 4. kutusuna Outlook yolunu yazın (dosya adı yolundaki dahil), Ara çubuğuna bir kez basın ve sonra yazın / cleanfreebusy.

  Örneğin, Outlook 2007 için komut satırı komut aşağıdaki gibidir:
  "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Outlook.exe" / cleanfreebusy
  Not Uzun dosya adları korumak için tırnak içine tam yolunu içermelidir.
 5. Sorunun yine oluşup oluşmadığını belirleyin.

UseLegacyFB kayıt defteri değerini yapılandırılmış olup olmadığını belirleme

Önemli Bu yöntem, kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında

Kuruluşunuzun en son Office 365 geçişi, Outlook 2007 hala önceki ortamından taşınır bir kayıt defteri girdisini kullanmak için yapılandırılabilir. Bu girdi hesabın serbest/meşgul iletisi "Schedule+ Serbest/meşgul" ortak klasör üzerinde kullanmak için Outlook zorlar. Ortak klasörler için serbest/meşgul verileri çevrimiçi Exchange kullanılmaz. Bu yapılandırma var olup olmadığını belirlemek için şu adımları izleyin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın.
 2. Bulun ve aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını genişletin:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Offlice\12.0\Outlook\Options\Calendar
 3. UseLegacyFB kayıt defteri girdisini bulun. UseLegacyFB kayıt defteri girdisi yoksa, girdiyi silin. Veya UseLegacyFB kayıt defteri girdisinin değerini 0 olarak değiştirin.Not Kullanıcı başka bir kullanıcı dışında tüm kullanıcılar için serbest/meşgul bilgilerini görüntüleyebilir, belirli bir kullanıcı ile serbest/meşgul bilgilerini kullanıcıya görüntüleyemezsiniz sorunudur. Serbest/meşgul bilgilerini kullanıcının Outlook istemcisi neden yayımlayamıyorum görmek için söz konusu kullanıcıyla ilgili sorunları giderme.

Hala Yardım gerekiyor mu? GitOffice 365 topluluğu.

Özellikler

Makale numarası: 2581088 - Last Review: 3 Temmuz 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 19.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office 365 for enterprises (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for small businesses  (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for education  (pre-upgrade)
 • Microsoft Exchange Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 mosdal4.5 o365a o365e o365p kbgraphxlink o365m o365062011 pre-upgrade o365022013 after upgrade gwt guided walk through kbtshoot kbgraphic kbmt KB2581088 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2581088

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com