Düzeltme: saklı yordam bir DB2 çağırmak için DB2 için BizTalk Bağdaştırıcısı'nı kullandığınızda hata iletisi: "sqlstate: 42884, sqlcode:-440"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2590912 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft BizTalk Adapter for DB2, IBM DB2 saklı bir yordamı çağırmak için kullanın. Saklı yordam adı, ikinci karakteri olarak (örneğin, E1SPNAME) bir sayı olduğunda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
SQLSTATE: 42884
SQLCODE:-440
Belirtilen ad ve uyumlu bağımsız değişkenler hiçbir yordam bulunamadı sqlstate değerini gösterir.
NotBu sorun, Microsoft Host Integration Server 2009 ile birlikte gelen DB2 sağlayıcıları kullandığınızda da oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gideren bir düzeltme, Host Integration Server 2009 için toplu güncelleştirme 1'de eklenmiştir.

Toplam edinme hakkında daha fazla bilgi için güncelleştirme paketi, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2587090 Host Integration Server 2009 için toplu güncelleştirme paketi 1

Pratik Çözüm

Bu sorunu gidermek için ikinci karakter sayı yerine alfabetik bir karakter içeren DB2 saklı yordamın adını değiştirebilirsiniz.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu sorun, bir BizTalk Adapter for DB2 ya da Microsoft DB2 sağlayıcıları IBM DB2'ye iki bölümü adı gönderdiğinde oluşur. Örneğin, aşağıdaki biçimde Execute sql deyimi (excsqlstt) komutu yordam adı olarak IBM DB2'ye gönderilirse hata oluşur:
SCHEMA_NAME.SP_NAME
NotBu biçimde, yer tutucu SCHEMA_NAME yapılandırdığınız bağlantı dizesini ve yer tutucu şema adını temsil eder. SP_NAME DB2 saklı yordamın adını temsil eder.

DB2 adı depolanan doğru saklı yordam adı gönderildiğinden yordamı (yani, bir parça adı) IBM DB2'ye yürütme sql deyimi (excsqlstt) komutu, yordamı adı olarak hata oluşmaz gönderilir. Örneğin, Microsoft ole db Provider for DB2 kullanılarak DB2 saklı yordamı çağırmak için sql Server bağlantılı sunucu kullandığınızda bir hata oluşmaz.

Özellikler

Makale numarası: 2590912 - Last Review: 13 Eylül 2011 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Host Integration Server 2009
  • Microsoft BizTalk Adapters for Host Systems 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbexpertiseinter kbsurveynew kbbug kberrmsg kbmt KB2590912 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2590912

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com