Düzeltme: oluşturduğunuzda veya düzenlediğinizde veri erişim aracında bir udl alınan hata iletisi: "iç ağ kitaplığı hatası oluştu. Ağ düzeyi sözdizimi hatası oluştu."

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2629395 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Host Integration Server 2009 veya Microsoft Host Integration Server 2010'u ortamında aşağıdaki senaryoyu düşünün:
  • Microsoft ole db sağlayıcısı DB2 veya Microsoft BizTalk Adapter for DB2 for z/os sürüm 7 IBM DB2 for z/os sürüm 8 IBM DB2 bağlanmak için kullanın.
  • Host Integration Server 2009 veri sağlayıcıları için daha yeni bir güncelleştirme veya aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan güncelleştirmeyi uyguladığınız:
    2538036 Düzeltme: Host Integration Server 2009 veri sağlayıcıları kullandığınızda hatalı veriler DB2 grafik veri türlerine eklenebilir
  • Microsoft Host Integration Server 2010 toplu güncelleştirmesi aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan 1 (CU1) uygulanır:
    2533330 Host Integration Server 2010 için toplu güncelleştirme paketi 1

Bu senaryoda, tıklattığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz Bağlan, Örnek sorgu, veya Paketleri düğmesi bulunan veri erişim aracı (oluşturduğunuzda veya Microsoft veri bağlantısı (.udl) dosyasını düzenlemeniz dat):
Bir iç ağ kitaplığı hatası oluştu. Ağ düzeyi sözdizimi hatası oluştu.

Neden

Korelasyon belirteci (crrtkn) 12'den fazla karakter uzunluğunda olmasını sağlayan erişim rdb (accrdb) dağıtılmış veri yönetimi (ddm) komutu değişiklikleri, uygulanan güncelleştirmeleri içerir bu sorun oluşur. IBM DB2 z/os 8 ve önceki sürümleri için 12 karakterden daha uzun olan crrtkn değerlerini desteklemez.

Çözüm

Host Integration Server 2010

Bu sorunu gideren düzeltme Host Integration Server 2010 için toplu güncelleştirme paketi 2 bulunmaktadır.

Toplu elde etme hakkında daha fazla bilgi için güncelleştirme paketi, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2616519 Host Integration Server 2010 için toplu güncelleştirme paketi 2

Host Integration Server 2009

Bu sorunu gideren düzeltme, Host Integration Server 2009 için toplu güncelleştirme paketi 2 bulunmaktadır.

Toplu elde etme hakkında daha fazla bilgi için güncelleştirme paketi, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2645939 Host Integration Server 2009 için toplu güncelleştirme paketi 2

Durum

Microsoft bunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft hiçbir örtük veya başka türlü performans veya bu ürünlerin güvenilirliği konusunda garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 2629395 - Last Review: 31 Aralık 2011 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Host Integration Server 2010
  • Microsoft Host Integration Server 2009
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbexpertiseinter kbbug kbsurveynew kbmt KB2629395 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2629395

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com