Lync'in 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 kullandığınızda karşılaşabileceğiniz sorunları nasıl giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2636318 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Emin değil Office 365 hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
Hizmet yükseltmeden sonra Office 365 kullanıyorum?
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Kullanıcılar Lync'in 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 Windows Phone Market'ten ücretsiz karşıdan yükleyebilir. Kullanıcıların istemci Lync'in çevrimiçi lisans atanmış olması Lync'in çevrimiçi olarak bağlanmak için kullanabilirsiniz. Bu makalede, Lync'in 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı genel sorunlar giderilir.

YORDAMI

Uygulama yükleme

Lync'in 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 Windows Phone Market'ten ücretsiz indirilebilir. Kullanıcılar doğrudan aygıta app yüklemek ve oturum açmak için kullanıcı Kimliğini kullanın.

Karşıdan yüklemek veya yüklemek Lync'in 2010 mobil istemci kullanıcı sorunları karşılaşırsa, kendi bağlantı türünü değiştirmek için Wi-Fi 3 G veya Wi-Fi 3 G için kullanıcı vardır. Daha sonra karşıdan yüklemeyi yeniden deneyin. İstemci kullanıcı yine de yükleyemezseniz, kendi cep telefonu servis sağlayıcınıza başvurmanız gerekir veya Windows Market desteği.


Sign-in Windows Phone 7 için gereksinimler

Kullanıcılar Lync'in Mobile app oturum açtığınızda, başarılı kimlik doğrulaması için gereken oturum açma bilgileriniz aşağıdaki senaryolar üzerinde bağlıdır:
 • Bir kullanıcının oturum başlatma Protokolü (SIP) adresi kullanıcının kullanıcı asıl adı (UPN) ile aynı olup
 • Kullanıcıların şirket içi Lync'in sunucuda veya Lync'in çevrimiçi barındırılan

Aşağıdaki tabloda, Windows Phone 7 kullanıcıları için gerekli olan kayıt alanları açıklar.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Kullanıcı tarafından barındırılanSIP adresi ve UPNGerekli alanlar
Şirket içi Lync sunucusuSIP adresi ve UPN aynıdırSign-in adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı: boş
Parola: parola
Şirket içi Lync sunucusuSIP adresi ve upn farklıdırSign-in adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı:UPN veya etki alanı\kullanıcı adı
Parola: parola
Office 365SIP adresi ve UPN aynıdırSign-in adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı: boş
Parola: parola
Office 365SIP adresi ve upn farklıdırSign-in adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı:UPN
Parola: parola
Otomatik bulma hareketli istemciler için yapılandırılmamış olması, tabloda listelenen alanları yanı sıra aşağıdaki iç ve dış bulma adresleri girmek kullanıcılar vardır:
 • İç bulma adresi: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
 • Dış bulma adresi: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
NotSign-in adresi ve parola alanları üzerinde oturum açma ekranı görüntülenir. Kullanıcı adı, etki alanı, iç bulma adresve dış bulma adres alanlarını erişmek için oturum açma ekranı üzerinde Sunucu ayarlarını seçin.


Otomatik algılama ile ilgili sorunları giderme

Lync'in 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 Lync'in 2010 Masaüstü istemcisi daha farklı DNS kayıtlarını arar. Otomatik Algılama işlemi doğru Lync'in çevrimiçi hizmet bulmak kullanılan oturum başlatma Protokolü (SIP) etki alanı için aşağıdaki ölçütleri karşılayan bir CNAME kaydı oluşturulmalıdır:
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Diğer adEtki alanıDeğer
Lyncdiscover<domain> </domain>
Örnek: Contoso.com
Gerekli bir cd/dvd sürücü aygıt sürücüsü eksik.
Sorunu gidermek için durumunuza uygun olarak bir veya daha aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Nslookup komutunu ve ortak bir DNS sunucusu DNS CNAME kaydını doğru şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını belirlemek için kullanın.
 • Kullanıcı seçeneği varsa, sorun bir tür bağlantı için kapsamlı olabilir belirlemek için Wi-Fi ve 3 G arasında geçiş kullanıcı vardır. CNAME DNS kayıtlarını yapılandırılmış olsa da, oturum açma bir 3 G veri bağlantısı başarısız olmaya devam ederse, cep telefonu servis sağlayıcının veri bağlantısı ile ilgili bir sorun olabilir.
 • Kullanıcı aşağıdaki hata iletisini alır:
  Sunucuya bağlanamıyor. Kullanılamaz durumda olabilir. Ayrıca ağ bağlantısı, oturum adresi ve sunucu adreslerini lütfen denetleyin.
  Bu hata iletisi genellikle aşağıdaki durumlardan birini gösterir:
  • Bir DNS arama sorunu bulunmaktadır.
  • Otomatik Algıla CNAME kayıtları, yanlış yapılandırılmış veya hiç yapılandırılmamış.

 • Kullanıcı, kullanıcı oturum açmaya çalıştığında aşağıdaki hata iletisini alır:
  Oturum açamazsınız. Lütfen hesap bilginizi denetleyin ve yeniden deneyin.
  Bu hata iletisi aşağıdaki koşullardan biri gösterir:
  • Lync'in 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 doğru Lync'in çevrimiçi bulabilir. Ancak, kullanıcı tarafından girilen oturum adresi bulunamıyor.
  • Parola doğru değil.

Proxy ayarı

Lync'in 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 için Lync'in proxy'lerin kimliklerinin doğrulanması üzerinden bağlanmak için tümleşik işlemleri kullanır. Lync'in çevrimiçi şirket Wi-Fi ağ üzerinden kimlik doğrulama proxy'si kullanarak bağlanırken herhangi bir sorun varsa bu nedenle, aşağıdaki koşulların doğru olduğundan emin olun:
 • Telefonun diğer iç ve dış Web sitelerine göz atabilirsiniz.
 • Proxy ile kimlik doğrulaması için kimlik bilgileri doğru girilir.

Kişi listeleri

Lync'in 2010 mobil istemcisinde görüntülenen kişi listesi salt okunur durumdadır ve mobil aygıttan değiştirilemez. Bir kullanıcı eklemek veya listeden bir kişiyi kaldırmak istiyorsa, kullanıcı Lync'in 2010 masaüstü istemcisini veya Outlook Web App (OWA) anlık ileti (IM) kullanmanız gerekir.

Genel adres listesinde (GAL) yalnızca depolandıkları kişi fotoğraf görüntülenir. Resimler arasında web URL'leri Masaüstü istemci üzerinde belirtilen bir kişi ilgili kişi için görüntülenen fotoğraf olmayacaktır.


Görüşmeleri sayfa ve konuşma geçmişi

Windows Phone 7 mobil istemci görüşmeleri sayfasında yalnızca mobil aygıtta oluştu görüşmeleri izler. Bu Masaüstü istemcileri gelen konuşmalara görüntülemez. Mobil cihazlarda sohbetler kullanıcının Exchange posta konuşma geçmiş klasöründe görüntülenmez.


Windows Phone 7 takvimden toplantılara katılamıyor

Zamanlanmış çevrimiçi toplantılar Windows Phone 7'den katılmak için takvimi açın ve Lync'in çevrimiçi toplantı ayrıntılarını görüntüleyin. Lync'in 2010 mobil istemci kullanıcı toplantıya katılmak için bağlantıyı tıklattığında açılır. Konferans ses konferans Sağlayıcısı'nı (ACP) işlevi varsa, Kurulum sırasında kullanıcı tarafından belirtilen numaradan ACP ortak kullanıcı çağırır.

Hiçbir arama yeteneği konferans için ise, kullanıcı konferansa Katıltıklattığınızda katılamıyor olacaktır. Kullanıcı aşağıdaki hata iletisini de alabilirsiniz:
Bir sunucu hatası oluştu. Lütfen destek ekibinize başvurun.


İtmeli çoğaltma bildirilerini

Varsayılan olarak, hem elma itme bildirim hizmeti push bildirimleri ve Microsoft itme bildirim hizmeti devre dışı bırakılmıştır. Lync'in çevrimiçi kuruluş yöneticileri Lync'in çevrimiçi Denetim Masası'na bu seçenekleri değiştirmek için oturum açabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsü Lync'in çevrimiçi Denetim Masası itmeli çoğaltma bildirilerini kapalı olduğunu gösterir.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2674690
Siz tıklattıktan sonra Düzenle, bir veya her iki hizmet için push bildirimleri kapatabilirsiniz. İtmeli çoğaltma bildirilerini açık sonra aşağıdaki ekran görüntüleri Lync'in çevrimiçi Denetim Masası'nı Göster.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2674692

Kullanıcı Wi-Fi bağlı olduğunda itmeli çoğaltma bildirilerini başarısız olursa, gelen (olarak da bilinen "gelen") bağlantı noktası (TCP) 5223 aygıt için açık olması gerekir. Kullanıcının Ev Wi-Fi ağı bağlıysa, izinli iletme bağlantı noktası veya bağlantı noktası tetikleme kullanıcının Ev yönlendirici üzerinde 5223 (TCP) bağlantı noktası açmak için kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak, itmeli çoğaltma bildirilerini devre dışı bırakılır ve BT Yöneticisi tarafından açıkça etkinleştirilmesi gerekir.

İtmeli çoğaltma bildirilerini bir şirket Wi-Fi ağı başarısız olursa, bu değişiklikleri yapmak için BT yöneticinize başvurun.


Diğer mobil istemciler ile karşılaştırma

Lync'in 2010 hareketli istemciler bir özellik karşılaştırması için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine bakın:

Mobil istemci karşılaştırma tabloları

Gönderen günlükleri

Kullanıcılar Lync'in 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 ile bir sorunla karşılaştığınızda, günlükleri e-posta ile teknik destek mühendisi gönderebilirler. Bunu yapmak için Tanılama günlük kaydını ayarlamak Üzerinde içinde Ayarları Sayfa, tıklayın ve sonra Tanı günlüklerini gönderme üzerinde Hakkında ekran. Bir görüntü dosyası için Lync'in Mobile Windows Phone 7 göndermek ve kaydedebileceğiniz bir biçimde günlük dosyalarını içeren kullanıcı fotoğraf Kitaplığı'na kaydedilir. E-posta iletisine ekli günlük dosyaları otomatik olarak oluşturulur. Bu nedenle, kullanıcı kendi fotoğraf kitaplığındaki en yeni resmi e-posta mesajına ekler emin olun. Sonra günlükleri göndermek için bir e-posta adresi girin. Kullanıcılar, BT yöneticileri veya doğrudan destek mühendisi günlükleri göndermelisiniz.

NotEmin olun Tanılama günlük kaydını ayarlamak Üzerinde sorunu yeniden oluşturma ve günlükleri göndermek deneyin önce.

Hala Yardım mı gerekiyor? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2636318 - Last Review: 31 Mayıs 2013 Cuma - Gözden geçirme: 19.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office 365 for enterprises (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for small businesses  (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for education  (pre-upgrade)
 • Microsoft Office Communications Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365p o365e kbgraphxlink o365m o365062011 pre-upgrade o365022013 after upgrade kbmt KB2636318 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2636318

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com