Lync 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 kullandığınızda karşılaşabileceğiniz sorunları nasıl giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2636318 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Kullanıcıları Lync 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 Windows Phone marketten ücretsiz indirebilirsiniz. Kullanıcıların istemci Lync'in çevrimiçi lisans atanmış olması Lync'in çevrimiçi olarak bağlanmak için kullanabilirsiniz. Bu makalede Lync 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı ortak sorunlarının nasıl giderileceği açıklanır.

YORDAMI

Uygulama yükleme

Lync 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 Windows Phone marketten ücretsiz indirilebilir. Kullanıcılar doğrudan aygıta app yüklemek ve oturum açmak için kullanıcı Kimliğini kullanın.

Karşıdan yükleyin veya Lync 2010 mobil istemci yükleme kullanıcı sorunlarla karşılaşırsa, kendi bağlantı türünü değiştirmek için Wi-Fi 3 G veya Wi-Fi 3 G için kullanıcı vardır. Daha sonra karşıdan yüklemeyi yeniden deneyin. İstemci kullanıcı hala yükleyemiyorsanız, cep telefonu servis sağlayıcılarına başvurmalıdır veya Windows Market desteği.


Windows Phone 7 için oturum gereksinimleri

Kullanıcılar Lync'in Mobile app oturum açtığınızda, başarılı kimlik doğrulaması için gereken oturum açma bilgileriniz aşağıdaki senaryolar üzerinde bağlıdır:
 • Kullanıcının oturum başlatma Protokolü (SIP) adresi ve kullanıcının asıl adı (UPN) aynı olmalı
 • Kullanıcılar şirket içi Lync sunucusunda veya Lync çevrimiçinde barındırılmalı

Aşağıdaki tabloda, Windows Phone 7 kullanıcıları için gerekli olan kayıt alanları açıklar.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Kullanıcı tarafından barındırılanSIP adresi ve UPNGerekli alanlar
Şirket içi Lync sunucusuSIP adresi ve UPN aynıdırOturum açma adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı: boş
Parola: parola
Şirket içi Lync sunucusuSIP adresi ve upn farklıdırOturum açma adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı:UPN veya etki alanı\kullanıcı adı
Parola: parola
Office 365SIP adresi ve UPN aynıdırOturum açma adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı: boş
Parola: parola
Office 365SIP adresi ve upn farklıdırOturum açma adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı:UPN
Parola: parola
Otomatik bulma hareketli istemciler için yapılandırılmamış olması, tabloda listelenen alanları yanı sıra aşağıdaki iç ve dış bulma adresleri girmek kullanıcılar vardır:
 • İç bulma adresi: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
 • Dış bulma adresi: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
NotSign-in adresi ve parola alanları üzerinde oturum açma ekranı görüntülenir. Kullanıcı adı, etki alanı, iç bulma adresve dış bulma adres alanlarını erişmek için oturum açma ekranı üzerinde Sunucu ayarlarını seçin.


Otomatik Algılama ile ilgili sorunları giderme

Lync 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 Lync 2010 masaüstü istemcisi daha farklı DNS kayıtlarını arar. Otomatik Algılama işlemi doğru Lync çevrimiçi hizmet bulmak kullanılan oturum Başlatma Protokolü (SIP) etki alanı için aşağıdaki ölçütleri karşılayan bir CNAME kaydı oluşturulmalıdır:
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Diğer adEtki alanıDeğer
Lyncdiscover<domain></domain>
Örnek: Contoso.com
Gerekli bir cd/dvd sürücü aygıt sürücüsü eksik.
Sorunu gidermek için durumunuza uygun olarak bir veya daha aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Nslookup komutunu ve ortak bir DNS sunucusuna DNS CNAME kaydını doğru şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını belirlemek için kullanın.
 • Kullanıcı seçeneği varsa, sorun bir tür bağlantı için kapsamlı olabilir belirlemek için Wi-Fi ve 3 G arasında geçiş kullanıcı vardır. CNAME DNS kayıtlarını yapılandırılmış olsa da, oturum açma bir 3 G veri bağlantısı başarısız olmaya devam ederse, cep telefonu servis sağlayıcının veri bağlantısı ile ilgili bir sorun olabilir.
 • Kullanıcı aşağıdaki hata iletisini alır:
  Sunucuya bağlanamıyor. Kullanılamaz durumda olabilir. Ayrıca, ağ bağlantısı, oturum açma adresi ve sunucu adreslerini gözden geçirin.
  Bu hata iletisi genellikle aşağıdaki durumlardan birini gösterir:
  • DNS Arama sorunu var.
  • Otomatik Algıla CNAME kayıtları, yanlış yapılandırılmış veya hiç yapılandırılmamış.

 • Kullanıcı, kullanıcı oturum açmaya çalıştığında aşağıdaki hata iletisini alır:
  Oturum açamazsınız. Lütfen hesap bilginizi denetleyin ve yeniden deneyin.
  Bu hata iletisi, aşağıdaki koşullardan birini gösterir:
  • Lync 2010 mobil istemci Windows Phone 7 için doğru çevrimiçi Lync server bulabilir. Ancak, kullanıcı tarafından girilen oturum açma adresi bulunamıyor.
  • Parola doğru değil.

Proxy ayarı

Lync 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 için Lync proxy'lerin kimliklerinin doğrulanması üzerinden bağlanmak için tümleşik işlemleri kullanır. Lync çevrimiçi şirket Wi-Fi ağ üzerinden kimlik doğrulama proxy'si kullanarak bağlanırken sorun varsa bu nedenle, aşağıdaki koşulların doğru olduğundan emin olun:
 • Telefonun diğer iç ve dış Web sitelerine göz atabilirsiniz.
 • Proxy ile kimlik doğrulaması için kimlik bilgileri doğru girilir.

Kişi listeleri

Lync 2010 mobil istemcisinde görüntülenen kişi listesi salt okunur durumdadır ve mobil aygıttan değiştirilemez. Bir kullanıcı eklemek veya listeden bir kişiyi kaldırmak istiyorsa, kullanıcı Lync'in 2010 masaüstü istemcisini veya Outlook Web App (OWA) anlık ileti (IM) kullanmanız gerekir.

Genel adres listesinde (GAL) yalnızca depolandıkları kişi fotoğraf görüntülenir. Resimler arasında web URL'leri Masaüstü istemci üzerinde belirtilen bir kişi ilgili kişi için görüntülenen fotoğraf olmayacaktır.


Görüşmeler sayfası ve konuşma geçmişi

Windows Phone 7 mobil istemci konuşmaları sayfasında yalnızca mobil aygıtta oluştu görüşmeleri izler. Onu, Masaüstü istemcileri gelen konuşmalara görüntülemez. Mobil cihazlarda yapılan sohbetler, kullanıcının Exchange posta kutusundaki konuşma geçmişi klasöründe görüntülenmez.


Windows Phone 7 takvimden toplantılara katılamıyor

Zamanlanmış çevrimiçi toplantılar Windows Phone 7'den katılmak için takvimi açın ve Lync çevrimiçi toplantı ayrıntılarını görüntüleyin. Lync 2010 mobil istemci kullanıcı toplantıya katılma bağlantıyı tıklattığında açılır. Konferans ses konferans sağlayıcısı'nı (ACP) işlevi varsa, Kurulum sırasında kullanıcı tarafından belirtilen telefon numarasından ACP ortak kullanıcı çağıracaktır.

Hiçbir arama yeteneği konferans için ise, kullanıcı konferansakatılmatıklattığınızda katılmak kullanılamaz. Kullanıcı aşağıdaki hata iletisini de alabilirsiniz:
Bir sunucu hatası oluştu. Lütfen destek ekibinize başvurun.


İtmeli çoğaltma bildirilerini

Varsayılan olarak, hem elma itme bildirim hizmeti push bildirimleri ve Microsoft itme bildirim hizmeti devre dışı bırakılmıştır. Lync Onlineorganization Yöneticiler Lync çevrimiçi Denetim Masası'na bu seçenekleri değiştirmek için oturum açabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsü içinde Lync çevrimiçi Denetim Masası'ndaki itmeli çoğaltma bildirilerini devre dışı olduğunu gösterir.

Bu resmi kapatBu resmi aç
Ekran görüntüsü Lync çevrimiçi Denetim Masası'nın itmeli çoğaltma bildirilerini devre dışı olduğunu gösteren,
Düzenle' yi tıklattıktan sonra bir veya her iki hizmet için push bildirimleri kapatabilirsiniz. İtmeli çoğaltma bildirilerini açık sonra aşağıdaki ekran görüntülerini Lync çevrimiçi Denetim Masası'nı Göster.

Bu resmi kapatBu resmi aç
İtmeli çoğaltma bildirilerini üzerinde sonra Lync çevrimiçi Denetim Masası'nı ekran görüntüsü

Kullanıcı Wi-Fi bağlı olduğunda itmeli çoğaltma bildirilerini uygulamazsanız, gelen (olarak da bilinen "") bağlantı noktasının 5223 (TCP) aygıta açık olması gerekir. Kullanıcının ev Wi-Fi ağı bağlıysa, isterse iletme bağlantı noktası veya bağlantı noktası tetikleme kullanıcının ev yönlendiricide 5223 (TCP) bağlantı noktası açmak için kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak, itmeli çoğaltma bildirilerini devre dışı bırakılır ve BT yöneticisi tarafından açıkça etkinleştirilmesi gerekir.

Wi-Fi bir şirket ağında itmeli çoğaltma bildirilerini başarısız olursa, bu değişiklikleri yapmak için BT yöneticinize başvurun.


Diğer mobil istemciler ile karşılaştırma

Lync 2010 hareketli istemciler bir özellik karşılaştırması için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine gidin:

Mobil istemci karşılaştırma tabloları

Günlükleri gönderme

Kullanıcıları Lync 2010 mobil istemci için Windows Phone 7 ile bir sorunla karşılaştığınızda, günlükleri e-posta ile teknik destek mühendisi gönderebilirler. Bunu yapmak için Tanılama günlük kaydını ayarlamak üzerinde içinde ayarları sayfa öğesini tıklatıp ardından tanı günlüklerini göndermek üzerinde hakkında ekranda. Lync Mobile için Windows Phone 7 göndermek ve kaydedebileceğiniz bir biçimde günlük dosyalarını içeren kullanıcının Fotoğraf Kitaplığı için bir resim dosyası kaydedilir. E-posta iletisine ekli günlük dosyaları otomatik olarak oluşturulur. Bu nedenle, kullanıcı kendi fotoğraf kitaplığındaki en yeni resmi e-posta mesajına ekler emin olun. Sonra günlükleri göndermek için bir e-posta adresini girin. Kullanıcılar, BT yöneticileri veya doğrudan destek mühendisi günlükleri göndermelisiniz.

NotEmin olmak Tanılama günlük kaydını ayarlamak üzerinde sorunu yeniden oluşturma ve günlükleri göndermek deneyin önce.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2636318 - Last Review: 14 Temmuz 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 20.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365p o365e kbgraphxlink o365m o365022013 kbgraphic kbmt KB2636318 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2636318

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com