Düzeltme: SQL Server 2012 yükleme medyasını yükseltme, onarım veya özellikleri kaldırmak için kullandığınızda hata iletisi: "SQL Server yükleme durumunu Kurulum yürütme sonrasında değiştirilmedi"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2688964
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Senaryo 1

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • Aşağıdaki eylemlerden birini gerçekleştirmeniz için Microsoft SQL Server 2012 yükleme medyasını kullanın:
  • İçin bir örnek SQL Server 2008'in veya SQL Server 2008 R2'in sürüm yükseltme yapmayı deneyin. Örneğin, sürüm yükseltme yapmak için aşağıdaki komutu çalıştırın:
   Setup.exe/eylem = Editionupgrade
  • SQL Server 2012 örneğini özelliklerini onarmaya. Örneğin, onarım gerçekleştirmek için aşağıdaki komutu çalıştırın:
   Setup.exe/eylem = Onar /mediasource sürücü: \sql2012rtm\
  • SQL Server 2008'in veya SQL Server 2008 R2'in bir örneğini onarmaya çalışın. Örneğin, onarım gerçekleştirmek için aşağıdaki komutu çalıştırın:
   Setup.exe/eylem = Onar /mediasource sürücü: \sql2012rtm\
Bu senaryoda, uygun bir özelliği bilgisayarda yüklü SQL Server 2012 Kurulum programı başarısız olur. Ayrıca, SQL Server Kurulum günlüklerine aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
SQL Server Kur, aşağıdaki hatayla karşılaştı:

Kurulum yürütme sonrasında SQL Server yükleme durumu değiştirilmedi. Lütfen daha fazla bilgi için summary.txt günlüklerini inceleyin.

Hata kodu ErrorCode

Notlar

 • SQL Server 2012 kurulum başarısız olsa bile, hiçbir özellikleri SQL Server'ın geçerli sürümünde değiştirilmiş veya zarar görmüş.
 • Select Features sayfasında sonraki tıklayın ve aşağıdaki hata iletisini aldıktan sonra genellikle kurulum hatası oluşur:
  Bu sürümdeki yükseltme olarak SQL Server özelliklerini değiştirmek mümkün değildir.

Senaryo 2

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • SQL Server 2012 yükleme medyasının bir örneğini SQL Server 2012'in özelliklerini kaldırmak için kullanın. Örneğin, aşağıdakilerden birini yapın actionsto SQL Server 2012 kaldırın:
  • Denetim Masası'ndakiprogram Kaldır öğesini kullanın.
  • Aşağıdaki komutu kullanın:

   Setup.exe/eylem = kaldırma

 • Özellik Seç sayfasında herhangi bir özelliği seçmeyin.
 • Kaldırma işlemi devam etmek deneyin.
Bu senaryoda, anında ya da bir süre sonra aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bir veya daha fazla özellik devam etmek için seçilmelidir

Buna ek olarak, kaldırma işlemi başarısız olur ve SQL Server Kurulum günlüklerine aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

SQL Server Kur, aşağıdaki hatayla karşılaştı:
Kurulum yürütme sonrasında SQL Server yükleme durumu değiştirilmedi. Lütfen daha fazla bilgi için summary.txt günlüklerini inceleyin.
Hata kodu 0x84B30002

Çözüm

Toplu güncelleştirme bilgileri

SQL Server 2012

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 1'de yayımlanmıştır. SQL Server 2012 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2679368 SQL Server 2012 için Toplu Güncelleştirme Paketi 1
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2012 ile gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2692828 SQL Server 2012, SQL Server 2012 yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
NotBu toplu güncelleştirmeyi uyguladıktan sonra herhangi bir özellik yükseltme, onarım veya kaldırma işlemi sırasında değil seçtiğinizde aşağıdaki beklenen hata iletisini alırsınız:

Bu işlemi gerçekleştirmek için geçerli bir SQL Server 2012 özellikleri vardır.

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için yükseltmek için onarmak veya özellikleri SQL Server 2012 örneği kaldırmaya çalıştığınızda, en az bir özelliği seçin.

NotSQL Server 2012 yükleme medyası, yükseltme veya SQL Server'ın önceki sürümlerinde onarmak için kullanmayın.

Daha fazla bilgi

Senaryo 1 güncelleştirmesi hakkında daha fazla bilgi
Bu toplu güncelleştirme düzeltme "Belirtiler" bölümünde açıklanan hata koşulları önlemek için yeni bir hata iletisi açıklanır. Kurulum programında hiçbir uygun özellikleri, Onardüğmesini devre dışı ya daİleri düğmesi bu güncelleştirmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarda bulunur. Select Featuressayfasında herhangi bir özellik değil seçtiğinizde, kaldırma programı Özellikleri Seçsayfasında aşağıdaki hata iletisi görüntülenir:
Bu sayfada doğrulama hataları var. Bu iletişim kutusunu kapatmak için Tamam'ı tıklatın. Alt kısmındaki kurulum sayfası hataları gözden geçirdikten sonra geçerli parametreler sağlamak veya daha fazla bilgi için Yardım'ı tıklatın.

Ayrıca, sayfanın altındaki aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bu işlemi gerçekleştirmek için geçerli bir SQL Server 2012 özellikleri vardır.

Daha fazla bilgi için bkz: aşağıdaki ekran görüntüsü:

Bu resmi kapatBu resmi aç
Ekran görüntüsü 1

Senaryo 2 güncelleştirmesi hakkında daha fazla bilgi
Select Featuressayfasında herhangi bir özellik değil seçtiğinizde, kaldırma programı Özellikleri Seçsayfasında aşağıdaki hata iletisi görüntülenir:
Bu sayfada doğrulama hataları var. Bu iletişim kutusunu kapatmak için Tamam'ı tıklatın. Alt kısmındaki kurulum sayfası hataları gözden geçirdikten sonra geçerli parametreler sağlamak veya daha fazla bilgi için Yardım'ı tıklatın.

Ayrıca, sayfanın altındaki aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bir veya daha fazla özellik devam etmek için seçili olmalıdır.

NotBu mekanizma kullanıcının Özellikleri Seçsayfasında, hiçbir özelliği seçiliyken, işlemin devam etmesini engeller. Daha fazla bilgi için bkz: aşağıdaki ekran görüntüsü:

Bu resmi kapatBu resmi aç
Ekran görüntüsü 2


Özellikler

Makale numarası: 2688964 - Last Review: 20 Ocak 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbmt KB2688964 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2688964

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com