Düzeltme: sql Server 2008 veya sql Server 2008 R2 küme örneği için sql Server 2012 yükselttiğinizde, Küme Yükseltme işlemi başarısız

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2720961 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft sql Server 2012 düzeltmeler karşıdan yüklenebilen bir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm düzeltmeleri içerir ve önceki sql Server 2012 ile birlikte tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmesi.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft sql Server 2008 veya Microsoft sql Server 2008 R2'in küme örnek bir Microsoft sql Server 2012 küme örneği yükseltme işlemi başarısız yükselttiğinizde. Ayrıca, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
sql Server yükseltme işlemi sırasında bir hata oluştu. Kur, çevrimiçi duruma getirmek ve yük devretme küme kaynak grubu taşımak başarısız oldu. Bu yükseltme işlemi devam etmek için el ile kaynak grubu çevrimiçi duruma getirin ve kurulumu yeniden deneyin. Neden: Küme grubu 'ClusterGroupName' düğümde çevrimiçi 'Herhangi bir kullanılabilir düğüm' getirilemiyor. Hata: Küme kodu bir sağlayıcıdan çağrısı başarısız oldu. Durum iletisi: genel hata. Durum kodu: 997. Açıklama: Çakışan g/Ç işlemi çalışıyor.

Not Bu sorun birçok veritabanı küme örneği içerdiğinde ortaya daha yüksektir.

Neden

Küme Yükseltme işlemi sırasında oluşan zaman aşımı nedeniyle bu sorun oluşur. Küme grubu veritabanı yükseltme beklenenden daha uzun sürer. Bu süre içinde sql Server küme kaynağı "Çevrimiçi Beklemede" bir durumda kalır. Bu, yükseltme işleminin başarısız olmasına neden olur.

NotKüme grubu başka bir düğümde kaynakları çevrimiçi duruma getirmek için beş dakika bekler.

Çözüm

Toplu güncelleştirme bilgileri

sql Server 2012

Bu sorunla ilgili düzeltme, toplu güncelleştirme 2'de sql Server 2012 için önce yayımlanmıştır. sql Server için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2703275 sql Server 2012 için toplu güncelleştirme paketi 2
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme Sürüm düzeltmeleri içerir ve önceki sql Server'ın içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmesi. Biz, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulaması önerilir. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2692828 sql Server 2012'den sonra yayımlanan sql Server 2012 oluşturur

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Yaklaşık yarısı bir Pasif düğüm yükseltme. Kaynak grubu yükseltilen tüm düğümlere taşıma kurulum işleminin engellemek için aşağıdaki parametresini kullanın:

  /FAILOVERCLUSTERROLLOWNERSHIP=0
  Daha fazla bilgi / FAILOVERCLUSTERROLLOWNERSHIP parametresi, aşağıdaki msdn Web sitesini ziyaret edin:
  /FAILOVERCLUSTERROLLOWNERSHIP parametresi hakkında genel bilgiler
 2. Yükseltilen düğümlerin el ile Ağ Adı kaynağının olası sahipleri için adım 1 ekleyin.
 3. El ile kaynak grubu için yükseltilmiş bir düğümde taşımak ve grup çevrimiçi duruma bekleyin.
 4. Ağ Adı kaynağının olası sahipleri'den yükseltilen değil düğümlerin el ile kaldırın.
 5. Küme düğümlerini geri kalanı yükseltin.

Durum

Microsoft, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 2720961 - Last Review: 19 Haziran 2012 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2012 Developer
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2012 Standard
 • Microsoft SQL Server 2012 Web
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbmt KB2720961 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2720961

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com