sql Server 2008 R2'de veya sql Server 2012 birleştirme çoğaltma eşitleme sırasında Birleştirme Aracısı başarısız olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2733630
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft sql Server 2008 R2'de veya Microsoft sql Server 2012 birleştirme çoğaltma eşitleme sırasında Birleştirme Aracısı başarısız olabilir. Ayrıca, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bu saklama tabanlı meta veri temizleme meta veri değişiklikleri için abone adresindeki silinmedi algılama için Publisher henüz gönderdikten sonra Birleştirme Aracısı başarısız oldu. (Yüklemek) olmadan aboneliği yeniden başlatmak gerekir. (Kaynak: mssql_repl, hata numarası: mssql_repl-2147199401)

Yardım alın: http://help/MSSQL_REPL-2147199401

Bu hata iletisi birkaç nedenle oluşabilir. Bunlar, belirli koşullar altında beklenen birçok nedeni vardır. Bu ileti beklenmedik biçimde karşılaştığınız olup olmadığını belirlemek için "Neden" bölümünde açıklanan meta veri ayrıntıları inceleyin.

Neden

Bu sorunun nedeni aşağıdaki sistem tablolarında abone üzerinde bulunabilir:
  • dbo.sysMergeSubscriptions
  • dbo.MsMerge_Genhistory

Birleştirme Aracısı artık eşitleme emin olun. Daha sonra aşağıdaki sorguyu çalıştırmak ve sonuç inceleyin:
SubscriberDB.dbo.sysMergeSubscriptions sentgen seçin burada pubid subid ve sentgen = null değil


Bu resmi kapatBu resmi aç
Sorgu sonuçları


, sentgen sütun değişiklikleri yayımcıya abone gönderilen eski grup işaretler. Birden çok değer döndürülürse, doğru yayını için meta verileri görüntülediğinizden emin olmak için dbo.sysMergeSubscriptions tablo sütunlarında inceleyin. Ardından, aşağıdaki sorguda bu sorgunun döndürdüğü değeri kullanın:
üst 20 seçin * SubscriberDB.dbo.MSmerge_genhistory gelen burada generation > = sentgen_value oluşturma sırası
Sorgu çıktısı aşağıdakine benzer olmalıdır:

Bu resmi kapatBu resmi aç
Sorgu sonucu olarak oluşturma


Aşağıdaki koşulların tümü doğru olduğunda beklenmedik hata iletisiyle karşılaşabilirsiniz:
  • Değer oluşturma ilk satırda sütun biraz daha büyük sentgen Önceki sorgu değeri.
  • Değer genstatus sütun 4.
  • Değer changecount sütun 0.

Not Değeri coldate ilk satırın sütun da genellikle çok daha eski diğer satırları o sütun değeri.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için hataya abone yeniden.

Bazı senaryolarda, tam bir yeniden başlatma işlemi olmadan bu sorunu gidermeniz mümkün olabilir. Olası geçici çözüm hakkında bilgi için Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun.

Toplu Güncelleştirme bilgileri

sql Server 2008 R2 Service Pack 2

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 3'te yayımlanmıştır. sql Server 2008 R2 Service Pack 2 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2754552 sql Server 2008 R2 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketi 3
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki sql Server 2008 R2 Service Pack 2 ile gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2730301 sql Server 2008 R2'in sql Server 2008 R2 Service Pack 2 yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur

sql Server 2012

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 4'de yayımlanmıştır. sql Server 2012 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2758687 sql Server 2012 için toplu güncelleştirme paketi 4
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki sql Server 2012 ile gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2692828 sql Server 2012'den sonra yayımlanan sql Server 2012 oluşturur

sql Server 2008 R2 Service Pack 1

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 8'de yayımlanmıştır. sql Server 2008 R2 Service Pack 1 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2723743 sql Server 2008 R2 SP1 için toplu güncelleştirme paketi 8
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki sql Server 2008 R2 Service Pack 1 ile gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2567616 sql Server 2008 R2'in sql Server 2008 R2 SP1 yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur

Özellikler

Makale numarası: 2733630 - Last Review: 19 Kasım 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbexpertiseinter kbprb kbsurveynew kbmt KB2733630 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2733630

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com