Visio'da metin düzenleme cetvel nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 282029 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Visio'da metin cetvelin sol, sağ ve ilk girinti ayarlamanıza olanak sağlar. Ayrıca, cetvelde sekme durağı belirtmenize olanak verir. Cetvel, yalnızca bir metin bloğu düzenlerken kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Cetveli kullanmak için <a0></a0>, şekli çift tıklatarak veya bir şekil seçili durumdayken yazarak metin düzenleme başlaması gerekir. Bir metin cetvel görüntülemek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Varolan herhangi bir metni uzağa <a1>metin</a1> kutusunda sağ kenarı boyunca sağ tıklatın.
 2. Kısayol menüsünde Metin cetvel ' i tıklatın.

  Cetvel girinti ve sekme durakları seçili paragrafın ayarlarını görüntüler veya bir, ekleme noktasını (işaretçi) bulunur.
Not Metin cetvelde açtıktan sonra çalışan her metin bloğu görüntülenir. Visio, Metin cetvel ayarı oturumlar arasında da kaydeder.

Cetvel ölçek

Cetvel ölçek, çizim, ölçeği ölçülerini görüntüler. Cetvel ölçek, girinti konumunu tanımlayın ve duruyor sekmesini kullanın. Ölçek, büyütme faktörü, sayfa birim veya ekran çözünürlüğünü değiştirdiğinizde otomatik olarak ayarlar. Ölçeği için ölçü birimini inç veya santimetre olarak bağlı olarak sayfa çizim ölçeği tarafından tanımlanan ölçü biriminde var.

Varsayılan sekme durağı artırır

Doğrudan cetvelin altındaki ölçeği ölçeği tüm uzunluğunu yayılan onay işaretleri dizisidir ve varsayılan sekme duraklarını belirtmek. Ölçek otomatik olarak ayarlar, büyütme faktörü, sayfa birim veya ekran çözünürlüğünü değiştirin.

Cetvel ayarlanabilir denetimleri

Cetvel aşağıdaki denetimleri içerir: simgesi, sol girinti, sağ girintiyi, ilk girinti ve asılı girinti sekmesinde. Tüm ayarlanabilir denetimlere ölçü birimlerinde ölçeğinde cetvel ölçek tarafından tanımlandığı şekilde yerleştirilir.

Geçerli paragrafın girintisini değiştirmek için <a0></a0>, girinti denetimleri sürükleyin. Girintiyi sürüklerken, Visio, girintiyi bir gölge görüntüsünü, özgün konumda görüntüler.

Sol girinti

Sol girintiyi, bir paragrafın ikinci ve sonraki satırlar için sol kenar boşluğundan girinti belirtir. Yalnızca, sol girinti denetimin sol marjı denetimin sağ girinti arasında taşıyabilirsiniz.

Sağ girinti

Sağ girinti, bir paragraftaki tüm satırlar için sağ kenar boşluğundan girinti belirtir. Sağ kenar boşluğu ve denetimin sol girinti veya ilk girinti denetim arasında yalnızca sağ girintiyi denetimi taşıyabilir, hangisi sağa uzağına.

Ilk girinti

Ilk girinti, bir paragraftaki ilk satırın sol kenar boşluğundan girinti belirtir. Bu girinti önce veya sonra sol girinti yerleştirebilirsiniz. Yalnızca ilk girinti denetim sol marjı denetimin sağ girinti arasında taşıyabilirsiniz.

Asılı girinti

Aynı göreli birbirlerine mahsup korumak için Asılı girinti sol ve ilk girinti birlikte ayarlamanıza olanak sağlar. Asılı girinti denetim hareketi sol ve ilk Girintiyi denetimler konumlarını tarafından belirtilen kuralları tarafından sınırlandırılır.

Sekme simgesi

Sekme simgesi, yeni sekme durağı eklediğinizde Visio kullanan varsayılan sekme durağı stilini belirtin olanak sağlar. Sonraki stili değiştirmek için <a0></a0>, sekme simgesini Ek Yardım düğmesini tıklatın. Stil seçenekleri şunlardır: sol, sağ, ortalanmış ve ondalık.

Sekme durakları

Ortala, sağa ve sola ya da bir ondalık noktası boyunca metni hizalama sekme durakları sağlar.
 • Sol sekme durağı, metnin sekme durağı konumu sağa genişletir.
 • Ortalanmış sekme durağı sekme durağı konumu metni ortalar.
 • Sağ sekme durağı, sekme durağı konumu metin sola genişletir.
 • Ondalık sekme durağı bir ondalık sekme durağı konumu noktada hizalar. Metin veya sayılar bir ondalık noktası olmadan sekme durağı konumu sola genişletir.
Yeni bir sekme durağı eklemek için <a0></a0>, <a2>Cetvel</a2> ölçeği Ek Yardım düğmesini tıklatın. Her paragraf için 60 sekme duraklarını sınırlıdır. Sixty ilk sekme durağı eklemek isterseniz, Visio bip sesi çıkarıyor.

Sekme durağı sürüklerken, Visio, kendi özgün konumunda bir sekme durağı gölge görüntüsünü görüntüler.

Özellikler

Makale numarası: 282029 - Last Review: 11 Nisan 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Visio Standard 2007
 • Microsoft Office Visio Professional 2007
 • Microsoft Office Visio Standard 2003
 • Microsoft Office Visio Professional 2003
 • Microsoft Visio 2002 Standard Edition
 • Microsoft Visio 2002 Professional Edition
 • Microsoft Visio 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft Visio 2000 Standard Edition
 • Microsoft Visio 2000 Technical Edition
 • Microsoft Visio 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB282029 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:282029

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com