IDE bağlı sanal sabit bir Hyper-V ana bilgisayar sunucusu planlanmamış bir yeniden başlatma yaşandığında diskler ile tutarlılık kaybı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2853952 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows Server 2012 ya da Windows Server 2008 R2 tabanlı Hyper-V ana bilgisayar, planlanmamış bir yeniden başlatma deneyimleri ve sanal sabit diskler üzerindeki birimleri bir sanal IDE denetleyicisine bağlı, sanal makine tarafından kullanılmakta olan, sanal sabit diskler, bu sunucuda artık tutarlı olmayabilir.

Örneğin, bir Hyper-V ana bilgisayar sunucusunda sanallaştırılmış etki alanı denetleyicisi bulunduğunu varsayalım. Hyper-V ana sunucu çöker veya güç kesintisi karşılaştığında, Active Directory veritabanı bozulabilir, sanal makine başlatmak başarısız olur ve aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
c00002e2 Dizin Hizmetleri aşağıdaki hata yüzünden başlatılamadı: %hs Hata durumu: 0 x %x. Bu sistem ve önyükleme Dizin Hizmetleri Geri Yükleme Modu'na Lütfen, daha ayrıntılı bilgi için olay günlüğünü denetleyin.

Neden

Disk önbelleği devre dışı bırakmak için konuk işletim sisteminde isterse, Hyper-V sanal IDE denetleyicisi yanlışlıkla Başarı Raporu nedeniyle bu sorun oluşur. Bu aslında üzerinde Hyper-V ana bilgisayarın güç kesintileri kalıcı değil disk önbelleğinde bulunması için izin verilme diskte kal?c? inanmaktadır g/ç işlemlerini veren bir uygulama ile sonuçlanabilir.

Git Daha fazla bilgi Daha fazla bilgi için bölüm.

Çözüm

Not Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra Hyper-V sanal IDE denetleyicisi disk önbelleğinde devre dışı bırakmak için istekleri başarısız olur. Bu beklenen bir davranıştır. Konuk makine işletim sisteminde Active Directory tarafından üretilmiş bir uyarı iletisi alabilirsiniz. Bu olay 1539 uyarı iletisi "Active Directory etki alanı Hizmetleri aşağıdaki sabit disk üzerindeki yazılım tabanlı disk yazma önbelleği devre değil" gerçekleştirdiğinizi sabit diskin sürücü harfini belirtir. Hyper-V sanal IDE denetleyicisi düzgün disk önbelleği devre dışı bırakma isteği reddederse, bu uyarı iletisi oluşturulur. Ancak, Active Directory tüm veritabanı güncelleştirmeleri önbelleğe alma olmadan tamamlanması bir güç kesintisi veya diğer beklenmeyen bir yeniden başlatma veri kaybını önlemek için Hyper-V depolama alt sağlayan ister.

Güncelleştirme bilgileri

Windows Server 2012

Güncelleştirme toplamasını yükleyin 2855336 Windows Server 2012 tabanlı Hyper-V ana bilgisayarda.

Windows Server 2008 R2

Windows Server 2008 R2 tabanlı Hyper-V ana bilgisayarda güncelleştirme 2853952 yükleyin. Windows Server 2008 R2 veya Windows 7 Konuk çalışıyorsa, ayrıca, 2853952 üzerinde Konuk güncelleştirmesini.

Bu güncelleştirme, Windows Update ve Microsoft Download Center kullanılabilir.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
İşletim sistemiGüncelleştirme
Tüm desteklenen x 86 tabanlı sürümleri Windows 7'yi
Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
Güncelleştirme paketini şimdi karşıdan yükle.
Tüm desteklenen x 64 tabanlı sürümleri Windows 7'yi
Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
Güncelleştirme paketini şimdi karşıdan yükle.
Windows Server 2008 R2'nin desteklenen tüm x64 tabanlı sürümleri
Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
Güncelleştirme paketini şimdi karşıdan yükle.
Tüm desteklenen IA64 tabanlı sürümleri Windows Server 2008 R2
Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
Güncelleştirme paketini şimdi karşıdan yükle.
Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft destek dosyaları çevrimiçi hizmetlerden nasıl alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın yüklendiği tarihte kullanılabilir olan en güncel virüs algılama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu sorunu gidermek güncelleştirme için yeniden başlatma gereklidir.

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Sanal makine üzerinde çalışan uygulamaların tutarlılık semantiği etkileyen çeşitli önbelleğe alma sanallaştırma yığınındaki Katmanlar vardır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için bb makalesine 2801713.

Sanal sabit diskler yazma önbelleği etkin ve diskleri konuk işletim sistemi tarafından yapılan yazma önbelleğini devre dışı bırakmak için isteklerini reddetmek için konuk işletim sistemi rapor edin. Bu davranış aşağıdaki nedenlerle gereklidir:
  • Temel depolama devre dışı bırakılamayan bir her zaman açık yazma önbelleği olabilir. Sanal diski (Canlı depolama geçişi) aynı bilgisayarda farklı bir diske veya farklı bir ana bilgisayara (dinamik geçişi) geçişi çünkü.
  • Hyper-V, aynı disk üzerinde çalışmakta olan tüm sanal makineleri aynı disk önbelleği ayarları olduğunu varsayamazsınız.
Güç kesintisi arasında veri bütünlüğü semantiği gerektiren uygulamalar yazma geçici olmayan depolama için taahhüt edilen emin olmalısınız. Bunu gerçekleştirmek için bir yöntem olduğu için disk önbelleği devre dışı bırakmak için başarı rapor etmeden önce tüm yazma sabit diske kaydedilmiş olan. Disk önbelleği devre dışı bırakma isteği reddedilirse, uygulama tutarlılığı sağlamak için ek adımlar uygulamalısınız.

Active Directory disk önbelleğini devre dışı bırakmak çalıştığınızda, güncelleştirmeyi yüklemeden önce bu işlemin başarıyla tamamlandığını Hyper-V yanlış bildiriliyordu. Daha sonra Active Directory wouldperform dosya işlemlerini önbelleğe alma gerçekleşen olsa da önbelleğe alma, gerçekleşen olduğunu varsayımı.

Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra Active Directory disk önbelleği devre dışı bırakmayı deneyecek ve Hyper-V, doğru bunun mümkün olmadığını bildirir. Daha sonra Active Directory yazma işlemlerindeki verileri önbelleğe alınmamış emin olmak FUA (birim erişimini zorla) olanak tanır.

Ne zaman disk önbelleği devre dışı bırakmak Active Directory çalışır,Olay Kimliği 1539günlüğe kaydedilir.

Referanslar

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 2853952 - Last Review: 30 Eylül 2013 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2012 Standard
  • Windows Server 2012 Datacenter
  • Windows Server 2008 R2 Standard
  • Windows Server 2008 R2 Enterprise
  • Windows Server 2008 R2 Datacenter
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbhotfixserver kbfix kbexpertiseinter kbsurveynew atdownload kbmt KB2853952 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2853952

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com