Makale numarası: 287623 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Small Business müşterisiyseniz, ek sorun giderme ve öğrenme kaynaklarını Small Business Desteği sitesinde bulabilirsiniz.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Outlook, otomatik ad denetleme özelliği ve otomatik tamamlama özelliği tarafından kullanılan bir takma ad listesi tutar. Takma ad listesi, siz Outlook'u kullanırken otomatik olarak oluşturulur. Takma ad önbelleği bozulursa, Outlook alıcıları tanıyamayabilir, e-posta adresini otomatik olarak tamamlarken yanlış alıcılar önerebilir veya iletiyi yanlış kişiye gönderebilir.

Takma ad önbelleğinin bilgisayarınızdaki bir dosyada depolandığı önceki Outlook sürümlerinden farklı olarak, Outlook 2010 takma ad önbelleğini birincil ileti deponuzda saklar. Örneğin Microsoft Exchange Server hesabı kullanıyorsanız, takma ad önbelleğiniz posta kutunuzdaki gizli bir iletide depolanır. 

Takma ad önbellek girdilerini teker teker kaldırma

Outlook 2010

Outlook 2007 veya Outlook 2003

Takma ad önbelleğini tümüyle temizleme

Takma ad önbelleğini sizin adınıza tümüyle temizlememizi istiyorsanız, "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. Sorunu kendiniz gidermeyi tercih ediyorsanız, "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzelt

Bu sorunu otomatik olarak düzeltmek için, Fix it düğmesini veya bağlantısını tıklatın. Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır'ı tıklatın ve Düzelt sihirbazındaki adımları izleyin.


Bu sorunu düzelt
Microsoft Fix it 50586


Notlar
  • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir; ancak otomatik düzeltme Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.
  • Sorun olan bilgisayarda değilseniz, Fix it çözümünü bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedin ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.

Ardından, "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" bölümüne geçin.Kendim düzeltmek istiyorum

Bu işlem sorunu düzeltti mi?

  • Sorunun giderilip giderilmediğini denetleyin. Sorun düzeltilmişse bu bölümle işiniz bitti demektir. Sorun düzeltilmemişse, destek hizmetlerine başvurabilirsiniz.
  • Görüşleriniz bizim için önemlidir. Görüşünüzü veya bu çözümle ilgili sorunları bildirmek için, "Benim adıma düzelt" Web günlüğüne bir yorum yazın veya bize bir e-posta gönderin.

Özellikler

Makale numarası: 287623 - Last Review: 29 Ocak 2013 Salı - Gözden geçirme: 7.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Outlook 2007
  • Microsoft Office Outlook 2003
  • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
  • Microsoft Outlook 2010
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbfixme kbmsifixme KB287623

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com