Düzeltme: SQL Server 2012 ya da SQL Server uzamsal veri türü olarak büyük bir tablo üzerinde bir dizin oluşturduğunuzda 2014 yavaş performans

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2887899 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Büyük bir tablodaki bir uzamsal veri türüne (CREATE INDEX veya ALTER INDEX kullanarak) bir dizin oluşturmaya çalıştığınızda, Microsoft SQL Server 2012 ya da SQL Server 2014 kötü bir şekilde gerçekleştirir. SOS_CACHESTORE ve SOS_SELIST_SIZED_SLOCKçok sayıda sayaç kilidi çekişmelerini bulabilirsiniz.

Çözüm

Sorunu önce SQL Server aşağıdaki toplu güncelleştirmede giderilmiştir.

2014 SQL Server için toplu güncelleştirme 1

SQL Server 2012 SP1 için toplu güncelleştirme 7

SQL Server için toplu güncelleştirmeler hakkında

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Her yeni bir toplu güncelleştirme SQL Server için tüm düzeltmeleri içerir ve tüm güvenlik giderir önceki toplu güncelleştirme ile birlikte. SQL Server için en son toplu güncelleştirme denetleyin:
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Düzeltme güncelleştirme paketi bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan kullanılabilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek için bir istek gönderin.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesi Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek telefon numaralarını veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan kullanılabilir" formunda düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için kullanılabilir bir düzeltme değil demektir.

Daha fazla bilgi

Sayaç kilitleri ortak dil çalışma zamanı (CLR) yordamı Önbelleği girdileri korur. Değiştirilen veya oluşturulan bir dizin sorgu planını genellikle Apply işleç veya İç içe döngü işleci içerir. Birleştirme işlemi dış tarafında kayma tablosundan satırları döndüren ve kayma işlevi gidiş. Bir sayaç kilidi işlevi çağrılır, her zaman kullanılabilir. Yüksek paralellik derecesi ile sorgu çalıştırıldığında, sayaç kilitleri performans sorunu olabilir. Aşağıdaki diyagramda, kayma bir plan örneğidir.

Bu resmi kapatBu resmi aç
Kayma planı

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Referanslar

Uzamsal veri türü olarak SQL Server 2012'de büyük bir tablo üzerinde bir dizin oluşturduğunuzda, başka bir performans sorunu hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2887888 Düzeltme: Büyük bir tablo içinde bir SQL Server 2012 örnek uzamsal veri türü dizin oluşturduğunuzda SQL Server'daki yavaş performans

Özellikler

Makale numarası: 2887899 - Last Review: 22 Nisan 2014 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2012 Service Pack 1, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft SQL Server 2012 Developer
    • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
    • Microsoft SQL Server 2012 Standard
  • Microsoft SQL Server 2014 Developer
  • Microsoft SQL Server 2014 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2014 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbmt KB2887899 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2887899

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com