POP3 e-posta hesabı kullanarak e-posta iletisi gönderip alırken “0x8004210A” “0x800CCC0B” veya “0x8004210B” hata iletisini alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 827349 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Sorunun açıklaması

Microsoft Outlook 2002'de e-posta iletisi gönderip almak için bir Postane Protokolü 3 (POP3) e-posta hesabı kullanıyorsanız, aşağıdaki hata iletilerinden birini alırsınız:

İleti 1
'SMTP sunucusu adı - Gönderme ve Alma' görevi bir hata bildirdi (0x8004210A): 'İşlem alma (POP) sunucusundan yanıt beklerken zaman aşımına uğradı. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.'


İleti 2
'Makine.etkialanı.xom - Gönderme ve Alma' görevi bir hata bildirdi (0x800CCC0B): 'Bilinmeyen Hata 0x800CCC0B'


İleti 3
'SMTP sunucusu adı - Gönderme ve Alma' görevi bir hata bildirdi (0x8004210A): 'İşlem gönderme (SMTP) sunucusundan yanıt beklerken zaman aşımına uğradı. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.'


İleti 4
'Gönderme' görevi bir hata bildirdi (0x8004210B): İşlem gönderme (SMTP) sunucusundan yanıt beklerken zaman aşımına uğradı. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.


İleti 5
'Gönderme ve Alma' görevi bir hata bildirdi (0x800CCC0B): 'Bilinmeyen Hata 0x800CCC0B'


İleti 6
'Gönderme' görevi bir hata bildirdi (0x8004210B): İşlem gönderme (SMTP) sunucusundan yanıt beklerken zaman aşımına uğradı. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.
Not Bu hata iletilerini almadan önce bir Internet Güvenlik Uyarısı iletişim kutusu görüntülenebilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Aşağıdaki makalede açıklanan düzeltme paketini uygulayın ve yükleyin.

  Düzeltme Nasıl Edinilir

  Bu sorun 5 Eylül 2003 tarihli Outlook 2002 Service Pack 2 Sonrası Düzeltme Paketi'nde giderilmiştir. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  827149 Outlook 2002 Service Pack 2 sonrası düzeltme paketi: 5 Eylül 2003'ün açıklaması
 2. Düzeltmeyi etkinleştirin. Düzeltmeyi sizin adınıza etkinleştirmemizi isterseniz, "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. Düzeltmeyi kendiniz etkinleştirmeyi tercih ediyorsanız, "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzelt

Düzeltmeyi otomatik olarak etkinleştirmek için Bu sorunu düzelt düğmesini veya bağlantısını tıklatın. Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır'ı tıklatın ve Düzelt sihirbazındaki adımları izleyin.


Bu sorunu düzelt
Microsoft Düzelt 50009


Not Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir; ancak otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.

Not Çalıştığınız bilgisayarda bu sorun yaşanmıyorsa, otomatik düzeltmeyi bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedip daha sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.

Bundan sonra, "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" bölümüne geçebilirsiniz.


Kendim düzeltmek istiyorum

Hizmet Paketi Bilgileri

Bu sorun Office XP Service Pack 3'te giderilmiştir. Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Office XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
307841 En son Office XP hizmet paketi nasıl elde edilir


Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımları içermektedir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Windows XP ve Windows Server 2003'te kayıt defteri nasıl yedeklenir, düzenlenir ve geri yüklenir
Bu düzeltmeyi yükledikten sonra, UseInetcommCS kayıt defteri anahtarını ayarlamak ve düzeltmeyi etkinleştirmek üzere aşağıdaki adımları izleyin.

Bu düzeltmeyi etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Outlook'tan çıkın.
 2. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
 3. kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 4. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatıp seçin:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\Outlook
 5. 4. adımda belirtilen anahtarı seçtikten sonra, Düzen menüsünde Yeni'nin üzerine gelin ve sonra da DWORD değerini tıklatın.
 6. UseInetcommCS yazın ve ENTER tuşuna basın.
 7. UseInetcommCS öğesini sağ tıklatın ve ardından Değiştir'i tıklatın.
 8. Değer verisi kutusuna 1 yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 9. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkmak için Dosya menüsünde, Çıkış'ı tıklatın.

Bu işlem sorunu düzeltti mi?

POP3 e-posta hesabınızdan bir e-posta iletisi göndererek sorunun düzeltilmiş olup olmadığını denetleyin. Hata iletisi almazsanız, bu makaleyle işiniz bitti demektir. Sorun düzeltilmemişse, destek hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 827349 - Last Review: 25 Ağustos 2009 Salı - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbsurveynew kbmsifixme kbfixme kbqfe kbhotfixserver kbofficexppresp3fix kbfix kbbug KB827349

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com