Bir temsilci olarak Outlook çalışırken bir kullanıcının kategorilerini değiştiremezsiniz.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 918717 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Başka bir Microsoft Exchange kullanıcının posta kutusu klasörleri erişmek için Microsoft Outlook'u kullanıyorsanız, uygulamak, yeteneğinizi oluşturma veya silme Outlook kategorilerine üzerinde kendi Calendarand sahip olduğunuz izinleri sınırlı diğer bireysel klasörler.

Düzenleyici izinlerine az yeriniz varsa, uygulama veya paylaşılan bir klasöre bir öğe üzerinde bir kategoriyi kaldırmak çalıştığınızda, örneğin, aşağıdaki hata iletilerinden birini Microsoft Outlook'ta alırsınız:
Bu işlemi bu nesne üzerinde gerçekleştirmek için yeterli izne sahip değil. Klasör sorumlusuna veya sistem yöneticinize başvurun.
Bu işlemi gerçekleştirmek için gerekli izniniz yok.
Paylaşılan bir klasöre olanRenk kategorileriiletişim kutusunu açtığınızda, ayrıca,Yeni, yeniden adlandırmave silmedüğmeleri kullanılamaz (soluk görünür).

Neden

Uygulama veya paylaşılan bir klasöre ya da bir öğeden varolan bir kategoriyi kaldırmak için Düzenleyici izinlerine sahip olmalısınız ya da bu klasörde daha yüksek. Bir posta kutusunda renk kategorileri listesinde bir posta kutusu Takvim klasöründe bulunan gizli bir ileti içinde depolanır. Başka bir kullanıcının posta kutusunun paylaşılan bir klasörde çalışıyorsanız, bu nedenle, en az olmalıdır Gözden Geçiren izinleri görüntülemek ve diğer kullanıcının yaptığı kategorileri ve yeni kategoriler oluşturmak için sahibi izinleri uygulamak veya herhangi başka bir kullanıcının posta kutusuna paylaşılan bir klasörde varolan kategorileri silmek için diğer kullanıcının yaptığı takvim klasörüne.

Çözüm

Paylaşılan klasörler içinde başka bir kullanıcının posta kutusuna kategori için istediğiniz erişim düzeyini eşleştirmek için aşağıdaki bölümlerde listelenen izinleri yapılandırın.

Geçerli kategori veya paylaşılan bir klasördeki öğelerden kaldırmak

 1. Outlook'u başlatın.
 2. Paylaşılan klasörü sağ tıklatın ve sonra Özellikler' i tıklatın.
 3. İzinler sekmesini tıklatın.
 4. Ekleme veya paylaşılan klasörde kategorileri ile çalışmak için kullanıcı whohas seçmek için tıklatın.
 5. İzinler' in altında Düzenleyiciveya daha yüksek bir izin düzeyiİzinleri düzeyi kutusunda tıklatın ve sonra Tamam' ı tıklatın.
NotPaylaşım klasörleri, size cannotadd veya delete kategoriler renk kategorileri iletişim kutusunda kullanıcının ait takvim klasörüne sahip izinleri yoksa. Sadece uygulamak için kategoriler kategori veya paylaşılan klasörde varolan kategori listesi, renk kategorileri iletişim kutusunda, en azından varsa temel öğelerinden kaldırmak mümkün olacaktır Takvim klasörüne Geçiren izinleri.

Createor paylaşılan bir klasörde kategorileri Sil

Yeni kategoriler eklemek veya paylaşılan bir klasörde varolan kategorileri atamak istiyorsanız, kendi klasörleri paylaştırma posta kutusu sahibinin Takvim klasörüne sahip izinleri sahip olmanız gerekir. Takvim klasörünün izinleri değiştirmek için paylaşılan klasörler ile posta kutusu sahibi kullanıcı Outlook istemcisindeki şu adımları izleyin:
 1. Outlook'u başlatın.
 2. ' I Takvim gezinti menüsünde.
 3. Takvimklasörünü sağ tıklatın ve sonraÖzellikler' i tıklatın.
 4. İzinler sekmesini tıklatın.
 5. Ekleme veya paylaşılan klasörde kategorilerini yönetmek için sahip bir kullanıcı seçmek için tıklatın.
 6. İzinler' in altında İzin düzeyi kutusunda sahibi seçmek için tıklatın ve Tamam' ı tıklatın.

Paylaşılan bir klasörde kategorileri yeniden adlandır

Paylaşım klasörleri kullanıcının Takvim klasörüne sahip izinleri olsa bile yeniden adlandır düğmesi her zaman içinde devre Renk kategorileri başka posta kutusu sahibi için iletişim kutusu. Bir kategorideki yeniden adlandırmak zaman, Renk kategorileri iletişim kutusunda Outlook varsa Registered kategorilere ayrılan her öğe, kategoriyi yeniden adlandırmak için her klasörün uygun. Bu nedenle, posta kutusu sahibi olarak görüntülenen kategori yeniden adlandırabilirsiniz Renk kategorileri iletişim kutusu. Lütfen paylaşılan klasörün sahibi, yeniden adlandırılmış bir kategori varsa kategoriyi yeniden adlandırmak için isteyin.

Özellikler

Makale numarası: 918717 - Last Review: 19 Eylül 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2013
 • Microsoft Outlook 2010
 • Microsoft Office Outlook 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbemail kbcalendar kbpermissions kbexpertisebeginner kbprb kbmt KB918717 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 918717

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com