Windows SharePoint Services 3. 0'ı yükledikten sonra sistem günlüğüne olay KIMLIĞI hata iletileri 10016 ve 10017 kaydediliyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 920783 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows SharePoint Services 3. 0'ı yükleyin. Windows SharePoint Services 3.0 başarıyla yüklendikten sonra sistem günlüğünü görüntülediğinizde, aşağıdaki olay KIMLIĞI hata iletisi, bir veya birkaç kez günlüğe görürsünüz:

Tür: hata
Kaynak: DCOM
Kategori: yok
eventID olay KIMLIĞI:
Açıklama:
Uygulamaya özgü izin ayarları yerel etkinleştirme iznine sahip bir CLSID {CLSID} COM sunucu uygulaması için kullanıcıya DomainName vermeyin \ UserName <a1>SID</a1> {SID}. Bu güvenlik izni, Bileşen Hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.

Not Bu olay KIMLIĞI hata iletisinde eventID olay KIMLIĞI 10016 veya 10017 olay KIMLIĞI için bir yer tutucudur.

Neden

Bu sorun, Windows SharePoint Services 3.0 hizmet hesabı olarak belirtilen etki alanı kullanıcı hesabının Wamreg IIS Admin hizmeti yerel etkinleştirme iznine sahip değilse oluşur. Olay KIMLIĞI hata iletilerinin 10016 veya "Belirtiler" bölümünde anlatılan 10017 Windows SharePoint Services 3. 0'ın işlevselliğini etkilemez.

Pratik Çözüm

Olay KIMLIĞI hata iletilerinin 10017 veya sistem günlüğüne kaydedilen 10016 güvenle yok sayabilirsiniz. Olay KIMLIĞI hata iletilerini sistem günlüğüne günlüğe kaydedilmesini önlemek isterseniz, Bileşen Hizmetleri ek bileşeni, Windows SharePoint Services 3.0 hizmet hesabı olarak belirtilen etki alanı kullanıcı hesabı için Wamreg IIS Admin hizmeti için yerel etkinleştirme iznine etkinleştirmek için kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna dcomcnfg yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Component Services ' ı genişletin, bilgisayarlar ' ı genişletin, Bilgisayarım ' ı genişletin ve DCOM Yapılandırması</a1>'ı tıklatın.
  3. IIS WAMREG admin Service'ı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
  4. Güvenlik sekmesini tıklatın.
  5. Başlatma ve etkinleştirme izinleri altında Düzenle ' yi tıklatın.
  6. Başlatma izni iletişim kutusunda, <a3>Ekle</a3>'yi tıklatın.
  7. Kullanıcı, bilgisayar veya Grup Seç iletişim kutusunda, yerel sunucunun konumu değiştirin. Sonra WSS_WPG, yerel güvenlik grubu yazıp Adları Denetle'yi tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
  8. UserName izinleri) listesinde, Yerel etkinleştirme yanındaki olan izin ver onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra da iki kez Tamam ' ı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 920783 - Last Review: 14 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbprb kbtshoot kbexpertiseinter KB920783 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:920783

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com