Nasıl devre dışı bırakmak veya Microsoft Windows Orijinal Ürün Avantajı bildirimleri için Windows xp Bildirimleri'nin deneme sürümü

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 921914 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Bu makale, Microsoft Windows Orijinal Ürün Avantajı (wga) bildirimleri için Windows XP'nin deneme programı sırasında dağıtılan sürümü için geçerlidir. Örneğin, bu sürümü, Microsoft Yazılımı Lisans koşulları kapsamındaki yayın öncesi sürümünde eklenmiştir. Deneme sürümünü güvenle ve kolaylıkla kaldırmak için wga Bildirimleri'nin genel yayın sürümünü yüklemeniz gerekir. Bu sürüm yüklemezseniz, deneme sürümünü kaldırmak veya devre dışı bırakmak için bu makaledeki adımları izleyebilirsiniz.

Önemli Bu yönergeler, wga Bildirimleri'nin genel yayın sürümünü sınanmamıştır. Bu nedenle, bu yönergeler desteklenmez. Microsoft, daha sonraki bir tarihte deneme sürümünü Kaldır kullanıcılara wga Bildirimleri'nin genel yayın sürümünü sunacaktır. Bu kullanıcılar genel yayın sürümünü Microsoft otomatik güncelleştirme hizmeti aracılığıyla edinir. wga Bildirimleri Windows Orijinal Ürün Avantajı programının bir parçasıdır.

wga Bildirimleri'nin en son sürümünü elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
905474Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimleri uygulamasının açıklaması


Windows'un orijinal olmayan bir sürümünü kullandığınızda, Windows kopyasının orijinal olarak görünen bildiren oturum açtığınızda bir ileti alırsınız. Daha sonra daha fazla bilgi için wga Web sitesine yönlendirilirsiniz. Windows'un orijinal bir kopyasını almak istemiyorsanız, Windows kopyasının orijinal görünüyor bildiren düzenli iletiler alırsınız.

Not Windows'un orijinal bir kopyasını çalıştırıyorsanız ve wga Bildirimleri'ni kullanmak isterseniz, Windows xp güncelleştirme iletileri alabilirsiniz.

Orijinal durumu ne olursa olsun, kullanıcıların kritik güncelleştirmeleri erişimi engellenen değil. Ancak, Windows xp kopyalarını başarıyla doğrulayan olmayan kullanıcılar Windows Internet Explorer ve Windows Defender ürünlerine yönelik olanlar gibi diğer güncelleştirmeleri yükleyemez ve orijinal Windows kullanıcıları için özel olarak ayrılmış olan yüklemeler erişimi olmaz.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme ve geri yükleme kayıt defteri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında

wga Bildirimleri devre dışı bırak

Bize sizin için wga Bildirimleri devre dışı bırakmak için git "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. wga Bildirimleri kendiniz devre dışı bırakmak isterseniz, git "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzeltBu sorunu otomatik olarak düzeltmek için tıklatın Bu sorunu düzelt düğmesini veya bağlantısını. ' I tıklatın Çalıştır içinde Dosya karşıdan yükleme iletişim kutusuna ve düzeltme adımları sihirbazındaki.


wga Bildirimleri devre dışı bırak
Microsoft Fix it 50583

Notlar
 • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak, otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.
 • Düzeltmeyi sorunun yaşandığı bilgisayar kullanmıyorsanız, kaydetmek, çözümünü bir flash sürücüye veya CD'ye ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.Kendim düzeltmek istiyorum

 1. Yönetimsel izinleri olan bir hesap kullanarak bilgisayarda oturum açın.
 2. Bilgisayarda bulunan wga Bildirimleri sürümünü deneme sürümü olduğundan emin olun. Deneme sürümü sürüm biçimi 1.5.0532.x şeklindedir. Bu durumda, yalnızca 527-532 sürümlerini kaldırabilirsiniz. Örneğin, 1.5.0532.2 için 1.5.0527.0 aralığındaki sürümleri kaldırabilirsiniz. wga Bildirimleri sürümünü bulmak için aşağıdaki adımları izleyin.
  1. ' I tıklatın Başlatve ardından Denetim Masası.
  2. Çift tıklatın Program Ekle veya Kaldır,'ı tıklatın Windows xp - yazılım,'ı tıklatın Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimlerive ardından Destek bilgisi için burayı tıklatın.
  3. İçinde Destek bilgisi iletişim kutusunda, sürüm numarasını doğrulamak ve sonra tıklatın Kapat.
 3. Aşağıdaki dosyaları .old uzantısını değiştirerek yeniden adlandırın:
  • %Windir%\system32\WgaLogon.dll %Windir%\system32\WgaLogon.old için yeniden adlandırın.
  • %Windir%\system32\WgaTray.exe %Windir%\system32\WgaTray.old için yeniden adlandırın.
 4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

wga Bildirimleri'ni el ile kaldırma

 1. Yönetimsel izinleri olan bir hesap kullanarak bilgisayarda oturum açın.
 2. Bilgisayarda bulunan wga Bildirimleri sürümünü deneme sürümü olduğundan emin olun. Deneme sürümü sürüm biçimi 1.5.0532.x şeklindedir. Bu durumda, yalnızca 527-532 sürümlerini kaldırabilirsiniz. Örneğin, 1.5.0532.2 için 1.5.0527.0 aralığındaki sürümleri kaldırabilirsiniz. wga Bildirimleri sürümünü bulmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. ' I tıklatın Başlatve ardından Denetim Masası.
  2. Çift tıklatın Program Ekle veya Kaldır,'ı tıklatın Windows xp - yazılım,'ı tıklatın Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimlerive ardından Destek bilgisi için burayı tıklatın.

   Not Eğer Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimleri görünmüyorsa, yayın sürümü yüklüdür. wga Bildirimleri sürümünü kaldıramazsınız.
  3. İçinde Destek bilgisi iletişim kutusunda, sürüm numarasını doğrulamak ve sonra tıklatın Kapat.
 3. Aşağıdaki dosyaları .old uzantısını değiştirerek yeniden adlandırın:
  • %Windir%\system32\WgaLogon.dll %Windir%\system32\WgaLogon.old için yeniden adlandırın.
  • %Windir%\system32\WgaTray.exe %Windir%\system32\WgaTray.old için yeniden adlandırın.
 4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 5. Kullanarak LegitCheckControl.dll dosyasının kaydını kaldırın Regsvr32. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. ' I tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü cmdve ardından TAMAM.
  2. Komut isteminde aşağıdakileri yazın ve enter tuşuna basın:
   Regsvr32 %Windir%\system32\LegitCheckControl.dll /u
 6. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 7. ' I tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü cmdve ardından TAMAM.
 8. Komut istemine yazarak aşağıdaki dosyaları silin. DEL komutu. Her komutu yazdıktan sonra enter tuşuna basın.
  • DEL %Windir%\system32\WgaLogon.old
  • DEL %Windir%\system32\WgaTray.old
  • DEL %Windir%\system32\LegitCheckControl.dll
 9. Komut istemine yazın Regedit.
 10. Bulun ve aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarlarını bulup sağ tıklatın. ' I tıklatın Sil sonra her bir alt anahtarı bulun.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\ CurrentVersion\Winlogon\Notify\WgaLogon
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \CurrentVersion\Uninstall\WgaNotify
wga Bildirimleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/genuine/AboutNotifications.aspx

Özellikler

Makale numarası: 921914 - Last Review: 23 Aralık 2012 Pazar - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Genuine Advantage
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbresolve kbinfo kbhowto kbfixme kbmsifixme kbmt KB921914 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 921914

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com