Microsoft Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimleri için Windows XP deneme sürümü nasıl devre dışı bırakma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 921914 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makale, Microsoft Windows Orijinal Ürün Avantajı (WGA) Windows XP için bildirimleri deneme programı sırasında dağıtılan sürümü için geçerlidir. Örneğin, bu sürüm Microsoft Yazılımı Lisans koşulları kapsamındaki yayın öncesi sürümünde bulunmaktadır. Deneme sürümünü güvenle ve kolaylıkla kaldırmak için WGA Bildirimleri'nin genel yayın sürümünü yüklemeniz gerekir. Bu sürüm yüklemezseniz, devre dışı bırakmak veya deneme sürümünü kaldırmak için bu makaledeki adımları izleyebilirsiniz.

Önemli Bu yönergeler, WGA Bildirimleri'nin genel yayın sürümünde sınanmamıştır. Bu nedenle, bu yönergeler desteklenmez. Microsoft, daha sonraki bir tarihte deneme sürümünü Kaldır kullanıcılara WGA Bildirimleri'nin genel yayın sürümünü sunacaktır. Bu kullanıcılar genel yayın sürümünü Microsoft Otomatik Güncelleştirme hizmeti aracılığıyla edinir. WGA Bildirimleri Windows Orijinal Ürün Avantajı programının bir parçasıdır.

WGA Bildirimleri'nin en son sürümünü elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
905474 Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimleri uygulamasının açıklaması


Windows'un orijinal olmayan bir sürümünü kullandığınızda, Windows kopyasının orijinal olmadığı bildiren oturum açtığınızda bir ileti alırsınız. Daha sonra daha fazla bilgi için WGA Web sitesine yönlendirilirsiniz. Windows'un orijinal bir kopyasını elde etmek istemiyorsanız, Windows kopyasının orijinal olmayan görünüyor bildiren düzenli iletiler alırsınız.

Not Windows'un orijinal bir kopyasını çalıştırıyorsanız ve WGA Bildirimleri'ni kullanmak isterseniz, Windows XP güncelleştirme iletileri alabilirsiniz.

Orijinal kopya çalıştırılmasa, kullanıcıların kritik güncelleştirmeleri erişimi engellenen değil. Ancak, Windows XP kopyalarını doğrulamayan kullanıcılar Windows Internet Explorer ve Windows Defender ürünlerine yönelik olanlar gibi diğer güncelleştirmeleri yükleyemez ve orijinal Windows kullanıcıları için özel olarak ayrılmış olan yüklemelerin erişimi olmaz.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Windows kayıt defterini geri yükleme ve yedekleme

WGA Bildirimleri devre dışı bırak

Usdisable WGA Bildirimleri'nin sizin için gidin "Benim adıma düzelt"bölümüne bakın. WGA Bildirimleri'nin kendiniz devre dışı bırakmak isterseniz, Git "Kendim düzeltmek istiyorum"bölümüne bakın.

Benim adıma düzeltBu sorunu otomatik olarak düzeltmek için Düzelt düğmesini veya bağlantısını tıklatın. Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır ' ı tıklatın ve düzeltme sihirbazındaki adımları takip edin.


WGA Bildirimleri devre dışı bırak
Microsoft Fix it 50583

Notlar
 • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak, otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.
 • Sorunun yaşandığı bilgisayar kullanmıyorsanız düzeltmeyi kaydedebilir ve bunu çözümünü bir flash sürücüye veya CD'ye ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.Kendim düzeltmek istiyorum

 1. Yönetimsel izinleri olan bir hesap kullanarak bilgisayarda oturum açın.
 2. Bilgisayarınızda bulunan WGA Bildirimleri sürümünün bir deneme sürümü olduğunu doğrulayın. Sürüm deneme sürümü 1.5.0532.x biçimidir. Bu durumda, yalnızca 527-532 sürümlerini kaldırabilirsiniz. Örneğin, 1.5.0532.2 için 1.5.0527.0 aralığındaki sürümleri kaldırabilirsiniz. WGA Bildirimleri sürümünü bulmak için aşağıdaki adımları izleyin.
  1. Başlat' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası' nı tıklatın.
  2. Program Ekle veya Kaldır'ıçift tıklatın, Windows XP - Yazılım'ıtıklatın, Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimlerive Destek bilgisi için burayı tıklatın' ı tıklatın.
  3. Destek bilgisi iletişim kutusunda, sürüm numarasını doğrulamak ve sonra Kapat' ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki dosyaları .old uzantısını değiştirerek yeniden adlandırın:
  • %Windir%\system32\WgaLogon.dll %Windir%\system32\WgaLogon.old için yeniden adlandırın.
  • %Windir%\system32\WgaTray.exe %Windir%\system32\WgaTray.old için yeniden adlandırın.
 4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

WGA Bildirimleri'ni el ile kaldırma

 1. Yönetimsel izinleri olan bir hesap kullanarak bilgisayarda oturum açın.
 2. Bilgisayarınızda bulunan WGA Bildirimleri sürümünün bir deneme sürümü olduğunu doğrulayın. Sürüm deneme sürümü 1.5.0532.x biçimidir. Bu durumda, yalnızca 527-532 sürümlerini kaldırabilirsiniz. Örneğin, 1.5.0532.2 için 1.5.0527.0 aralığındaki sürümleri kaldırabilirsiniz. WGA Bildirimleri sürümünü bulmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası' nı tıklatın.
  2. Program Ekle veya Kaldır'ıçift tıklatın, Windows XP - Yazılım'ıtıklatın, Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimlerive Destek bilgisi için burayı tıklatın' ı tıklatın.

   NotWindows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimleri görünmüyorsa, yayın sürümü yüklüdür. WGA Bildirimleri sürümünü kaldıramazsınız.
  3. Destek bilgisi iletişim kutusunda, sürüm numarasını doğrulamak ve sonra Kapat' ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki dosyaları .old uzantısını değiştirerek yeniden adlandırın:
  • %Windir%\system32\WgaLogon.dll %Windir%\system32\WgaLogon.old için yeniden adlandırın.
  • %Windir%\system32\WgaTray.exe %Windir%\system32\WgaTray.old için yeniden adlandırın.
 4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 5. UsingRegsvr32 tarafından LegitCheckControl.dll dosyasının kaydını kaldırın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü cmd, sonra da Tamam' ı tıklatın.
  2. Komut istemine aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
   Regsvr32 %Windir%\system32\LegitCheckControl.dll /u
 6. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 7. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü cmd, sonra da Tamam' ı tıklatın.
 8. Komut istemine yazarak aşağıdaki dosyaları silin. DEL komut. Her komutu yazdıktan sonra ENTER tuşuna basın.
  • DEL %Windir%\system32\wgalogon.old
  • DEL %Windir%\system32\WgaTray.old
  • DEL %Windir%\system32\LegitCheckControl.dll
 9. Komut isteminde Regedit.
 10. Bulun ve aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarlarını bulup sağ tıklatın. Her bir alt anahtarı bulduktan sonra Sil ' i tıklatın.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\WgaLogon
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \CurrentVersion\Uninstall\WgaNotify
WGA Bildirimleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/genuine/AboutNotifications.aspx

Özellikler

Makale numarası: 921914 - Last Review: 20 Ağustos 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Genuine Advantage
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbresolve kbinfo kbhowto kbfixme kbmsifixme kbmt KB921914 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 921914

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com