Flight Simulator x grafik sorunlarını giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 925722 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Bu makalede Microsoft Flight Simulator X yürütürken karşılaşabileceğiniz birkaç grafik ilgili bilinen sorunlar anlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Genel sorun giderme bilgileri

En son sürücüleri yükleyin

Flight Simulator X'te (boş) siyah bir ekran veya performansta yavaşlama gibi grafik sorunları varsa, video kartınız için en son sürücüleri karşıdan yükleyin.

Ekran kartı grafik ekranda görmenizi sağlar. Sürücü, bilgisayarınızın donanım veya aygıtlarla iletişim kurmasını sağlayan bir yazılımdır. Sürücüler, bilgisayarınıza bağladığınız donanım olmadan — örneğin, video kartı veya Web kamerası — doğru çalışmaz.

Ekran kartınız için en son sürücüyü oyun performansını artırmak için video kartı özellikleri daha verimli kullanılmasını etkinleştirebilirsiniz. Genellikle, şirketlerin sürücülerini düzenli olarak sürekli değişen yazılım teknolojileri ile hızını tutmaya kartları için serbest bırakın.

En son sürücüleri karşıdan yüklenip kurulacağı bilgisayar veya video donanım üreticinize başvurun. Video donanımı veya bilgisayar üreticisine başvurma hakkında daha fazla bilgi için "Ek bilgi" bölümüne bakın. Kullanılabilen sürücü güncelleştirmelerinin karşıdan yükleme için uygun olup olmadığını belirlemek için aşağıdaki Microsoft Windows Update Web sitesini ziyaret edin:
http://update.microsoft.com
Adı ve ekran kartının üreticisini belirlemek için Windows 7 veya Windows Vista çalıştıran bir bilgisayarda şu adımları izleyin:
 1. Direct x Tanı Aracı'nı açın. Bunu yapmak için Başlat ' ı tıklatın
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Başlat düğmesi
  , türü DxDiagAramaya Başla kutusuna ve sonra dxdiag.exeProgramlar listesinde tıklatın.
 2. Görünüm sekmesini tıklatın.
 3. Aygıtaltında adını ve üreticisiniarayın.
 4. Çıkış' ı tıklatın.

Grafik donanım hata iletileri

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Hata iletisiÇözüm
Video kartınız için şu an yüklü olan sürücüler, bilgisayarınızın Flight Simulator çalışırken yanıt vermemesine neden olabilir. Daha yeni sürücüleri aramak için Evet'i veya devam etmek için Hayır'ı tıklatın.
Bu sorunu gidermek için almak ve Grafik donanımınızın sürücüsü en son sürümünü yüklemek için grafik donanım üreticinize başvurun. Donanım üreticinize başvurma hakkında daha fazla bilgi için "Başvurular" bölümüne bakın. Kullanılabilen sürücü güncelleştirmelerinin olup olmadığını görmek için aşağıdaki Windows Update Web sitesini ziyaret edin:
http://update.microsoft.com
Windows Update Web sitesini kullanarak en son sürücüleri karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için bkz. "Ek bilgi" .
Flight Simulator ekran kartınız ile çalışmıyor. Video kartınız için yüklü en son ekran kartı sürücüleri yüklediğinizden emin olun. Flight Simulator şimdi çıkılacak.
Bu sorun, aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda oluşabilir:
 • Video kartınızın Flight Simulator X için en düşük sistem gereksinimlerini karşılamıyor.
 • Flight Simulator X DirectDraw veya Direct3D oyunu görüntüleyebilmek için doğru şekilde başlatılamıyor.
 • DirectX Kurulumu bozuktur.
Bu sorunu gidermek için bir veya daha aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Bilgisayarınızdaki video kartı 32 megabayt (MB) veya daha fazla belleğe sahip olup olmadığını belirler. Windows 7 veya Windows Vista çalıştıran bir bilgisayarda bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Direct x Tanı Aracı'nı açın. Bunu yapmak için Başlat ' ı tıklatın
   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Başlat düğmesi
   , türü DxDiagAramaya Başla kutusuna ve sonra dxdiag.exeProgramlar listesinde tıklatın.
  2. Görünüm sekmesini tıklatın.
  3. Aygıtaltında Yaklaşık değeri 32 MB veya daha fazla olduğunu doğrulayın.
  Ekran kartı 32 MB bellek Flight Simulator X düzgün çalışması için yüklü olmalıdır. Ekran kartı 32 MB bellek yoksa, Flight Simulator X çalıştırmak amacıyla grafik donanımının yükseltmeniz gerekir. Donanım üreticisine başvurma hakkında daha fazla bilgi için "Başvurular" bölümüne bakın.

  Not DirectX Tanı Aracı'nda görüntülenen grafik bellek değer gerçek biraz daha az olabilir toplam çünkü bazı grafik belleği DirectX Tanılama Aracı'nı kullanır.
 • Bilgisayarda en son DirectX sürümünü yükleyin. Karşıdan yükleyin ve en son DirectX sürümünü yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.microsoft.com/Windows/DirectX/default.mspx
Sorun devam ederse, sorunun gerçek nedenini belirlemek için sorun giderme adımları gerçekleştirmeniz gerekir. Bu sorunu giderme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
191660 DirectDraw veya Direct3D seçeneği kullanılamıyor
Grafik kartı, gölgelendirici desteği için en düşük gereksinimleri karşılamıyor. Bu ürün geForce3/Radeon8500 sınıf ya da daha iyi grafik kartı gerektirir. Flight Simulator şimdi çıkılacak.
Bu hata iletisi, video kartınız oyunu gerektiren bir özellik yok gösterir. Oyun, gölgelendirici desteği 1.1 veya sonraki bir sürümü gerekir. Bu sorunu gidermek için bilgisayarınızı başvurun veya kartınızın gölgelendirici desteği olup ve mevcut değilse, oyun gereksinimlerini karşılamak için satın almak için kartını görüntülemek hakkında bilgi almak için üretici görüntüleyebilirsiniz. Üreticilerinin bir listesi için bu makalenin "Başvurular" bölümüne bakın. Elinizde hangi ekran kartı öğrenmek için altında "en son sürücüleri bu makalede Yükle" adımları izleyin.

Genel grafik sorunları

Taşınabilir bilgisayar ekranı tam ekran modunda

Bazı taşınabilir bilgisayarlarda video kartları LCD aygıtı destekleyebilen boyutundan daha büyük bir çözünürlük seçin almasına olanak verebilir. Flight Simulator tam ekran modunda çalıştırdığınızda, bu gibi durumlarda, görünümü kesilebilir. Tam ekran görüntüsünü görmek için çözünürlüğünü düşürün veya pencereli mod (ALT + ENTER tuşlarına basın) kullanın. Sürücü güncelleştirmeleri bu sorunu çözmek değil.

ALT + SEKME tuşlarına basın

Flight Simulator X Flight Simulator X ve başka bir program arasında geçiş yapmak için ALT + SEKME tuşlarına basarak görev çubuğuna azaltır. Bazı durumlarda, Flight Simulator X değil masaüstüne geri veya geri yüklemek için uzun zaman alıyor. Doğru davranışını etkinleştirmek için Flight Simulator X çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

AMD işlemciler ile görsel deneyim

AMD işlemcisi olan bir bilgisayarda ilk görsel deneyim beklenenden az olabilir. Görsel deneyimini geliştirmek için şu adımları izleyin:
 1. Ana menüde, Ayarlar' ı tıklatın.
 2. Özelleştir' i tıklatın.
 3. Bir veya daha fazla sekmeler üzerinde Global kaydırıcıyı sağa taşır.
Not Bu ayarları ayarlama performansı etkileyebilir.

Donanıma özel grafik sorunları

ATI

ATI ekran kartı kullanan bilgisayarlarda, aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilirsiniz:
 • ATI Radeon X 1800 CrossFire Edition ekran kartı kullanımını ekranın titremesine veya siyah görünmesine neden olabilir.
 • Oyun yavaş çalışıyor.
 • Oyunu başlattığınızda önemli bir hata ortaya çıkar. Hata iletisi, aşağıdaki bilgileri gösterir:
  Sorun imzası
  Sorun olay adı: APPCRASH
  Uygulama adı: fsx.exe
  Uygulama sürümü: 10.0.61637.0
  Uygulama zaman damgası: 46fadb14
  Hata modülü adı: atiumdag.dll
  Hata modülü sürümü: 7.14.10.523
  Hata modülü zaman damgası: 46c 10882
  Özel durum kodu: c0000005
  Özel durum uzaklığı: 0004e060
  OS sürümü: 6.0.6001.2.1.0.768.3
  Yerel ayar kimliği: 1033
Bu sorunları gidermek için belirli bir video kartınız için en son sürücüyü karşıdan yüklemek için aşağıdaki ATI Technologies Inc. Web sitesini ziyaret edin:
http://www.AMD.com

NVIDIA

NVIDIA ekran kartları için aşağıdaki NVIDIA Corporation Web sitesini ziyaret edin:
http://www.nvidia.com
NVIDIA ekran kartı kullandığınızda, aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilirsiniz:
 • Fireworks tanımladığınızdan kare Kenarlıklar ve NVIDIA GeForce2 ekran kartı kullandığınızda sergileyebilir. Tüm sürücü sürümleri ile bu sorun oluşur.
 • De Havilland Beaver windows opak spot renk düzlemi görünümünde NVIDIA GeForce2 ekran kartları kullanan bilgisayarlarda görüntülenir.
 • Yunuslar içinde görev GeForce2 GTS veya GeForce2 Pro 32 MB ekran kartı kullanan bilgisayarlarda görünmeyebilir.
Belirli NVIDIA ekran kartı oyun performansı yavaş veya kesik kesik olabilir. Bu sorunu gidermek için sürücülerini güncelleştirmeyi deneyin. Bunu yapmak için aşağıdaki NVIDIA Web sitesini ziyaret edin:
http://www.nvidia.com/Page/Home.HTML
Sorun devam ederse, minimum oyun ayarlarını azaltın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Oyunu başlat.
 2. Ayarlar' ı tıklatın.
 3. Varsayılanlara sıfırla' yı tıklatın.
Sorun devam ederse, kaydırıcıyı tamamen sola hareket ettirerek ayarı ekranında ayarlar seçenekler azaltmaya çalışın.

S3 UniChrome

VIA UniCrome S3 ekran kartı kullanan bilgisayarlarda, aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilirsiniz:
 • Özel efektler (fireworks, yangın vb.) düzgün görüntülenmiyor.
 • Oyun yavaş çalışıyor
 • Oyunu başlattığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
  "Geçersiz donanım sürücüsü algılanamadı, flight simulator ekran kartınız çalışmaz doğrulamak en son ekran kartı sürücüsü yüklü olan, Flight simulator bulamıyor"
Bu sorunları gidermek için en son video sürücüleri yükleyin. Bunu yapmak için aşağıdaki S3 Graphics Co., Ltd. Web sitesini ziyaret edin:
http://www.s3graphics.com/en/Drivers/index.aspx
Sorunlar oluşmaya devam ederseniz, bilgisayarınızda yüklü olan video kartı yükseltin. Daha fazla bilgi için "Ek bilgi" ve "Başvurular" bölümlerine bakın.

S3 Deltachromes

S3 Deltachromes ekran kartı kullanırken sorunlarla karşılaşırsanız, sürücülerini güncelleştirmeyi deneyin. Sorun devam ederse, video kartı yükseltmeniz gerekebilir.

Intel 945, Intel 815, Intel 915 ve Intel 845

Aşağıdaki Intel ekran kartı kullandığınızda performans düşüşü, Varsayılan olaraktüm oyun seçenekleri ayarlayın:
 • Intel 945
 • Intel 815
 • Intel 915
 • Intel 845
Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Oyunu başlat.
 2. Ayarlar' ı tıklatın.
 3. Varsayılanlara sıfırla' yı tıklatın.
Sorun devam ederse, kaydırıcıyı tamamen sola hareket ettirerek ayarı ekranında ayarlar seçenekler azaltmaya çalışın. Sorun devam ederse, video kartı yükseltmeniz gerekebilir. Bu sorun, ekran kartı sürücüleri oluşur. Video kartınızın yükseltme hakkında daha fazla bilgi için "Ek bilgi" bölümüne bakın.

Ek bilgi

Ayrıca, görüntülemek ve özellikleri ve farklı ekran kartı fiyatları karşılaştırın. Bunu yapmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://windowsmarketplace.com
Bu Web sitesini açtıktan sonra yazın ekran kartıArama kutusunu ve sonra ENTER tuşuna BASIN.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft, bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında zımni veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Referanslar

Donanım üreticiniz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors/en-us
Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu ilgili kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Özellikler

Makale numarası: 925722 - Last Review: 2 Nisan 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 7.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Flight Simulator X Standard
 • Microsoft Flight Simulator X Deluxe
 • Microsoft Flight Simulator X Acceleration Expansion Pack
 • Microsoft Flight Simulator X Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
dftsdahomeportal kbdisplay kb3rdparty kbhowto kbmt KB925722 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 925722

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com