Po podłączeniu komputera przenośnego z systemem Windows Vista lub Windows 7 do punktu dostępu bezprzewodowego mogą wystąpić problemy z łącznością lub wydajnością

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 928152 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.

Pomocy technicznej dla systemu Windows Vista bez żadnych zainstalowanych dodatków service pack zakończył się dnia 13 kwietnia 2010. Aby w dalszym ciągu otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Windows, upewnij się, że jest uruchomiony system Windows Vista z dodatkiem Service Pack 2 (SP2). Aby uzyskać więcej informacji należy zapoznać się z tej strony sieci web firmy Microsoft: Obsługa kończące się w niektórych wersjach systemu Windows

Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Mogą wystąpić problemy z łącznością losowe łączenia Windows7 lub systemu Windows Vista na komputerze przenośnym z niektórych Wi-Fi "aktywne". Te problemy z łącznością, obejmują:
 • Połączenie sieci bezprzewodowej jest odrzucany.
 • Wystąpić niska wydajność.
Te problemy występują, jeśli komputer jest zasilany bateryjnie.

Uwaga Po podłączeniu do punktu dostępu bezprzewodowego (AP) w środowisku pakietu office (SOHO) małe biuro/dom lub w środowisku przedsiębiorstwa Windows 7or systemem Windows Vista komputer przenośny, mogą wystąpić następujące problemy.

Przyczyna

Ten problem występuje, jeśli bezprzewodowego używa aktywnego Wi-Fi lub routery, które nie obsługują zasilania 802.11 Zapisz protokołu.

Ten problem występuje z powodu funkcji, które są zawarte w systemie Windows Vista i Windows 7 oszczędzania energii. Domyślny plan zasilania systemu Windows Vista i Windows 7 używa komputera przenośnego jest Strategie rozwoju plan zasilania. Następujące stwierdzenie jest prawdą dla komputerów przenośnych, które są skonfigurowane do używania Strategie rozwoju plan zasilania:
 • Gdy komputer przenośny jest podłączony do źródła zasilania, karty sieci bezprzewodowej jest skonfigurowany do używania Maksymalna wydajność tryb. Ta opcja powoduje wyłączenie 802.11 tryb oszczędzania energii.
 • Gdy komputer przenośny działa na zasilaniu bateryjnym, karty sieci bezprzewodowej jest skonfigurowany do używania Zapisz średnio zasilania tryb. Używa 802.11 tryb oszczędzania energii.
Karta adaptera sieci bezprzewodowej 802.11 jest ustawiony na mocy zapisać tryb chce wejść w stan uśpienia, oznacza to zamiar punkt dostępu bezprzewodowego. Karta wykonuje to przez ustawienie opcji oszczędzania energii w jego pakiety lub 802.11 ramek, które wysyła punkt dostępu bezprzewodowego. W tym scenariuszu należy wystąpić następujące zachowanie:
 1. Jeśli punkt dostępu bezprzewodowego odbiera ramki, które mają moc Zapisz zestaw opcji, punkt dostępu bezprzewodowego określa karty sieciowej klienta wysłanych ramek chce wprowadzić stan oszczędzania energii.
 2. Punkt dostępu bezprzewodowego następnie bufory pakietów, które są przeznaczone dla karty sieciowej klienta.
 3. Kiedy radiowe karty sieciowej klienta włączenie karty sieciowej klienta następnie komunikuje się z AP do pobierania pakietów buforowane.
To zachowanie umożliwia karty sieci bezprzewodowej, aby używać mniej energii i wznawiania okresowo na poprawny czas odebrania ruchu sieciowego z AP.

Jeśli punkt dostępu bezprzewodowego nie obsługuje tej funkcji poprawnie, punkt dostępu bezprzewodowego nadal wysyłać pakiety do karty sieciowej klienta, nawet jeśli radiowe karty sieciowe klienta jest wyłączone. Dlatego też te pakiety są tracone. W tym scenariuszu symptomy, które mogą wystąpić może być różna w zależności od fazy połączenia bezprzewodowego, w którym te pakiety są tracone.

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, należy użyć jednej z następujących metod, odpowiedniej do konkretnej sytuacji.

Metoda 1: Podłącz komputer przenośny do źródła zasilania

Po podłączeniu komputera przenośnego do źródła zasilania, system Windows Vista lub Windows 7 przełącza ustawienia zasilania karty sieci bezprzewodowej w domyślny plan zasilania z Zapisz średnio zasilania ustawienie Maksymalna wydajność ustawienie. Ta opcja powoduje wyłączenie 802.11 tryb oszczędzania energii.

Metoda 2: Modyfikowanie domyślnych oszczędzania plan zasilania

Zmodyfikować domyślne ustawienie energii w baterii dla karty sieci bezprzewodowej. Konfigurowanie karty sieci bezprzewodowej Maksymalna wydajność ustawienie, jeżeli system Windows Vista lub Windows 7 jest skonfigurowany do używania Strategie rozwoju plan zasilania lub Oszczędzanie energii plan zasilania. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij przycisk Start
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Przycisk Start
  , wpisz Opcje zasilania w Rozpocznij wyszukiwanie a następnie kliknij przycisk Opcje zasilania w Programy Lista.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
   Uprawnienie Kontrola konta użytkownika
  Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub kliknij przycisk W dalszym ciągu.
 2. Kliknij przycisk Zmień ustawienia planu w obszarze plan zasilania jest zaznaczone. Na przykład jeśli Strategie rozwoju opcja jest zaznaczona, kliknij przycisk Zmień ustawienia planu w obszarze Strategie rozwoju.
 3. Kliknij przycisk Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.
 4. W Opcje zasilania okno dialogowe rozwiń Ustawienia karty sieci bezprzewodowej, a następnie rozwiń węzeł Tryb oszczędzania energii.
 5. Na liście, która pojawia się obok Zasilanie bateryjne, kliknij przycisk Maksymalna wydajność, a następnie kliknij przycisk OK.

Metoda 3: Użyj "High performance" plan zasilania

Jeżeli na komputerze jest uruchomiona na plan zasilania innych niż Wysoka wydajność plan zasilania podczas nawiązywania połączenia z siecią bezprzewodową ręcznie zmienić plan zasilania Wysoka wydajność. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij przycisk Start
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Przycisk Start
  , wpisz Opcje zasilania w Rozpocznij wyszukiwanie a następnie kliknij przycisk Opcje zasilania w Programy Lista.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
   Uprawnienie Kontrola konta użytkownika
  Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub kliknij przycisk W dalszym ciągu.

  Uwaga Można również przyciskiem ikonę baterii w obszar powiadomień dostępu do Opcje zasilania polecenie.
 2. Kliknij przycisk Wysoka wydajność.

Więcej informacji

Aby ułatwić obejście tego problemu, domyślne Zasilanie bateryjne jest oszczędzania ustawienie Ustawienia karty sieci bezprzewodowej opcja zostanie zmodyfikowany w systemie Windows Vista i Windows 7. Wartość domyślna Zasilanie bateryjne Ustaw ustawienia oszczędzania energii Maksymalna wydajność. Ta zmiana wpływa na Strategie rozwoju tryb oszczędzania energii. Ponadto ta zmiana wpływa na uruchamianie czasu komputera, gdy działa na zasilaniu bateryjnym. Ta zmiana skraca czas baterii przez między dwóch procent i procent dziewięciu systemem czasu.

Uwaga Ta zmiana nie zostaną odzwierciedlone w producenta sprzętu oryginalnego (OEM) wersji systemu Windows Vista, zainstalowanym na przenośnym producentów komputerów PC. może zmieniać domyślnych ustawień zasilania systemu Windows zgodnie z ich wytycznych.

Chociaż bardziej prawdopodobne, że ten problem w systemie Windows Vista lub Windows 7, może również występować ten problem, po podłączeniu do sieci Wi-Fi aktywny za pomocą komputera z systemem Microsoft Windows XP. Ten problem jest mniej mogących wystąpić w systemie Windows XP, ponieważ moduł domyślny oszczędzania energii w systemie Windows XP nie włączać trybie karty sieci bezprzewodowej 802.11 oszczędzania. Jednak wystąpienia tego problemu w systemie Windows XP można zmodyfikować ustawienia karty sieci bezprzewodowej oszczędzania energii w celu obejścia tego problemu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij przycisk Start, kliknij przycisk Uruchom, wpisz ncpa.cpl, a następnie kliknij przycisk OK.
 2. W Połączenia sieciowe okno dialogowe, kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieci bezprzewodowej, a następnie kliknij przycisk Właściwości.
 3. Kliknij przycisk Konfigurowanie w obszarze Nazwa karty sieciowej.
 4. Kliknij przycisk Zaawansowane TAB, a następnie zmodyfikuj ustawienia zarządzania energią. Na przykład kliknij przycisk Zarządzanie energią w Właściwość list, przeciągnij Wartość suwak, aby ustawienia zarządzania energią chcesz użyć, a następnie kliknij przycisk OK.

  Uwaga Te ustawienia mogą się różnić w zależności od producenta karty sieci bezprzewodowej.
Aby uzyskać pomoc dotyczącą zużycia i baterii życia problemów związanych z zasilaniem w systemie Windows Vista odwiedź następującą stronę firmy Microsoft w sieci Web:

Właściwości

Numer ID artykułu: 928152 - Ostatnia weryfikacja: 25 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
Słowa kluczowe: 
kbtshoot kbinfo kbwireless kbnetworkconnectivity kbenv kbbroadband kbprb kbexpertisebeginner kbhardware kbmt KB928152 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:928152

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com