Internet Explorer'da güvenli bir web sitesini ziyaret etmeye çalıştığınızda "Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var" iletisini alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 931850 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Internet Explorer kullanarak güvenli bir Web sitesine bağlanmaya çalışan bir kullanıcı aşağıdaki uyarı iletisini alabilir:
Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var. Bu web sitesi tarafından sunulan güvenlik sertifikası güvenilir bir sertifika yetkilisi tarafından verilmemiş.

Güvenlik sertifikası sorunları olması, sizi yanıltmaya ya da sunucuya gönderdiğiniz verileri ele geçirmeye yönelik bir girişimin göstergesi olabilir.
Bu web sayfasını kapatmanızı ve bu Web sitesinde gezinmeye devam etmemenizi öneririz.

Neden

Bu sorun, istemci bilgisayarın saati web sunucusunun SSL sertifikasının bitiş tarihinden daha ileri bir tarihe ayarlanmışsa oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu çözmek için, güvenli Web sitesini barındıran bir kuruluş her Web sunucusu için üçüncü taraflara ait bir sağlayıcıdan bir sertifika satın alabilir. Veya, kuruluş Active Directory ormanına bir Microsoft Enterprise sertifika yetkilisi yükleyebilir. Kuruluş daha sonra bu sertifika yetkilisini kullanarak her Web sunucusu için bir sertifika oluşturabilir.

Not Kuruluşun Active Directory ormanına ait olmayan istemci bilgisayarların kullanıcıları sertifika yetkilisinin Web sitesini ziyaret ederek bu sertifikayı indirebilirler.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için, istemci bilgisayara Microsoft Windows Small Business Server 2003 (Windows SBS) otomatik olarak imzalanan sertifikasını yükleyin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows Internet Explorer'da, Bu web sitesine devam et (önerilmez) seçeneğini tıklayın.

  Kırmızı bir Adres Çubuğu ve bir sertifika uyarısı görüntülenir.
 2. Sertifika Hatası düğmesini tıklayarak bilgi penceresini açın.
 3. Sertifikaları Göster'i ve sonra Sertifikayı Yükle'yi tıklayın.
 4. Görüntülenen uyarı iletisinde Evet'i tıklayarak sertifikayı yükleyin.
Notlar
 • Windows Vista'da aynı sorun otomatik olarak imzalanan sertifikalar ile oluşur. Ancak, Windows Internet Explorer'ı yönetici haklarıyla çalıştırmadığınız sürece sertifikaları yükleme seçeneği kullanılamaz. Bunu yapmak için, Internet Explorer simgesini sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
 • İstemci bilgisayar Windows Server 2003 çalıştırılan bir Web sunucusuna bağlandığında sertifika yetkilisinin sertifikasını yeniden kullanır. İstemci bilgisayar, sertifika yetkilisi tarafından imzalanmış başka bir sertifika kullanmaz.

Referanslar

Web sitesinin güvenlik sertifikası ile ilgili sorun hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
Sertifika hataları hakkında (Windows Vista)
Sertifikalar: Sık sorulan sorular (Windows Vista)
Sertifika hataları hakkında (Windows 7)
Sertifikalar: Sık sorulan sorular (Windows 7)

Özellikler

Makale numarası: 931850 - Last Review: 29 Kasım 2013 Cuma - Gözden geçirme: 33.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Internet Explorer 9
 • Windows Internet Explorer 8
 • Windows Internet Explorer 7
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertiseinter kbtshoot kbcip KB931850

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com