Windows Vista hizmet paketi tek başına paketleri güncelleştirilmiş Windows Vista Yardım dosyalarını içermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 937286 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Bu makalede, Windows Vista hizmet paketleri için güncelleştirilmiş Yardım dosyaları paketini el ile yüklemeniz gereken çeşitli senaryolar açıklanır. Windows Vista hizmet paketi tek başına paketleri güncelleştirilmiş Windows Vista Yardım dosyalarını içermediği için Yardım dosyalarını el ile yüklemelisiniz.

Daha fazla bilgi

Güncelleştirme bilgileri

Aşağıdaki dosyalar Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:


Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan Yükle
Windows Vista Güncelleştirmesi (KB937286) paketini şimdi karşıdan yükle.

Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan Yükle
x64 tabanlı sistemler için Windows Vista Güncelleştirmesi (KB937286) paketini şimdi karşıdan yükle.

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft destek dosyaları çevrimiçi hizmetlerden nasıl alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Windows Vista Service Pack 1 veya Windows Vista Service Pack 2 tek başına paketleri, güncelleştirilmiş Windows Vista SP1 Yardım dosyalarını içermez.

Güncelleştirilmiş Windows Vista Yardım dosyası paketlerine "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" adı verilir. Bu dosyalar her dil için ayrı olarak paketlenmiştir.

Güncelleştirilmiş Yardım dosyaları, paketlerin boyutunu azaltmak üzere tek başına paketlerden çıkartılmıştır. Ancak güncelleştirilmiş Windows Vista Yardım dosyaları, Windows Vista'nın hizmet paketi içeren perakende ve OEM sürümlerinde bulunur. Bu nedenle, Windows Vista'nın bir hizmet paketi içeren temiz yüklemesini gerçekleştirirseniz, güncelleştirilmiş bir Yardım dosyası eklemeniz gerekmez.

Aşağıdaki listede, güncelleştirilmiş Windows Vista Yardım dosyalarını edinmek için "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketini el ile yüklemeniz gereken çeşitli senaryolar açıklanmaktadır:
 • Windows Vista'nın yayın sürümünü çalıştıran bir bilgisayara Windows Vista hizmet paketlerini yüklemek için, Windows Update hizmetini veya Windows Vista için Microsoft Update Tek Başına (MSU) paketini kullanabilirsiniz.
 • Windows Vista Enterprise SKU veya Windows Vista Ultimate SKU yüklüdür ve daha sonra dil paketlerini kullanarak yeni bir dil yüklersiniz.

  Bu senaryoda, "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketi içerik diline karşılık gelen dili kullandığı için, güncelleştirilmiş Yardım dosyasını el ile yüklemelisiniz. "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketleri dile özgüdür. Örneğin, Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda Almanca dil sürümü yüklü değilse, bu bilgisayara "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketinin Almanca sürümünü yükleyemezsiniz.
 • Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda bir dil paketi için "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketini yükledikten sonra bu dil paketini bilgisayardan kaldırırsınız.

  Bu senaryoda, "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketleri otomatik olarak kaldırılır.
"Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketinin MSU paketini Microsoft Yükleme Merkezi'nden yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=dd4affa2-f435-4c42-82da-110948c001c1
Aynı güncelleştirmeler tüm diller için Windows Update aracılığıyla da yayımlanacaktır. Ancak "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketleri aynı Microsoft Bilgi Bankası makalesi numarası altında (BB 937286) derlenmiştir. Bu nedenle, bir sistemde birden çok dil yüklüyse ve ayrıca karşılık gelen "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketleri de yüklüyse, Windows Vista Yazılım Gezgini, BB 937286 için birden çok girdi görüntüler. Ayrıca paketin başlığında, paketin dili görüntülenmez.

BT yöneticileri ve OEM ortaklar için "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketinin yüklü olup olmadığını belirlemeye yönelik bilgiler

Belirli bir dil sürümü için "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketinin bilgisayarda yüklü olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki dizini inceleyin:
%SYSTEMROOT%\Help\Windows\[bölge kodu]
Belirli diller için "Yardım Dosyaları Güncelleştirmesi" paketlerinin dosya adları dil veya bölge kodunu içerir. Örneğin, 32-bit Windows Vista'nın İngilizce sürümü için güncelleştirme paketinin dosya adı windows6.0-kb937286-x86-en-us.msu'dur. Bu dosya adında, "en-us", dil veya bölge adıdır. Yardım dosyası dizininin genel yolu şudur:
C:\Windows\Help\Windows\EN-US
Not Bu örnekte, İngilizce (ABD) bölgesi kullanılmaktadır.

Dizindeki tüm dosyaların değiştirilme tarihi 2 Kasım 2006 ise, bu dil veya bölge için Yardım dosyası güncelleştirme paketi yüklü değildir. Dizindeki dosyaların %90'ının değiştirilme tarihi 18 Ocak 2008 ise, bu dil veya bölge için Yardım dosyası güncelleştirme paketi yüklüdür.

Özellikler

Makale numarası: 937286 - Last Review: 4 Ocak 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Service Pack 1
 • Windows Vista Service Pack 2
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Starter
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertiseinter kbinfo kbhowto KB937286

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com