Forefront Client Security beklenmedik bir şekilde, istemci bilgisayarın tam bir tarama gerçekleştirdiğinizde, ağ konumları ' depolanan dosyaları tarar.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 939361 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Forefront Client Security, Microsoft Forefront Client Security istemci bilgisayarın tam bir tarama gerçekleştirmek için kullandığınızda, beklenmedik bir şekilde ağ konumları ' depolanan dosyaları tarar. Düşük bant genişliği olan veya gecikme süresi yüksek olan bir ağ üzerinde Forefront Client Security taramak uzun zaman alabilir. Bu durumda, Forefront Client Security yanıt vermiyor gibi görünüyor.

Not Tam tarama, yerel sabit disk sürücüleri tam olarak değerlendirir. Tam tarama, ağ sabit disk veya çıkarılabilir sabit disk sürücüleri taramak için tasarlanmamıştır.

Neden

Forefront Client Security kısayolları değerlendirir ve başvurulan dosyaları tarar, bu sorun oluşur. Forefront Client Security, bir ağ konumunda depolanan bile, bu dosyaları tarar.

Çözüm

Bu sorun, Forefront Client Security için artık kullanılabilir bir düzeltme paketiyle giderilmiştir. Bu düzeltme, zararlı yazılımlardan Forefront Client Security istemci davranışını güncelleştirir. Bu düzeltme daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
971026Forefront Client Security zararlı yazılımlardan istemcisi ile ilgili bazı sorunları gidermek BIR düzeltme kullanılabilir

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, ağ konumlarına yeniden gösteren herhangi bir kısayol dosyasını silmek deneyebilirsiniz. Ağ konumları için pek çok kısayol dosyaları bilgisayarda aşağıdaki klasöre depolanır:
%USERPROFILE%\Recent
Bu kısayolları silmek için <a0></a0>, aşağıdaki Grup ilkesi ayarları etkinleştir:
 • Çıkışta son açılan belgelerin geçmişini temizle
 • Son açılan belgelerin geçmişini tutma
Bu ilke ayarlarını birini etkinleştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Bilgisayarda yerel yönetici olarak oturum açın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, gpedit.msc yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Konsol ağacında, Kullanıcı Yapılandırması ' nı genişletin, Yönetim Şablonları ' nı genişletin ve sonra Başlat menüsü ve görev çubuğu'ı tıklatın.
 4. Ayrıntılar bölmesinde, Çıkışta son açılan belgelerin geçmişini temizle'ı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 5. Ayar sekmesinde, Etkin'i tıklatın, Uygula ' yı tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın .

  Not Bu GPO etkinleştirdiğinizde, açtığınız öğelerin listesini, bilgisayarı kapatıp yeniden oturum açıncaya kadar korunur.

  Veya, son açılan belgelerin geçmişini tutma GPO etkinleştirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Ayrıntılar bölmesinde, en son açılan belgelerin geçmişini tutma ' yı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
  2. Ayar sekmesinde, Etkin'i tıklatın, Uygula ' yı tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın .

   Not Bu GPO etkinleştirdiğinizde, açtığınız öğelerin listesini korunur.
 6. Yerel Grup ilkesi Düzenleyicisi'ni kapatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Forefront Client Security taramaları aşağıdaki türlerini destekler. Bu tarama tüm yönetilen bilgisayarlara veya belirli bir yönetilen bilgisayarda gerçekleştirilebilir.
 • Tamam
 • Hızlı
 • Özel
Bu tarama, yerel sabit disk sürücülerinin tam bir değerlendirme gerçekleştir. Bu tarama ağ sabit disk veya çıkarılabilir sabit disk sürücüleri taramak için tasarlanmıştır.

Forefront Client Security, bir dosyaya erişildiğinde "Aç-erişim" olayına tepki gerçek zamanlı bir tarayıcı de sunar. Bu durumda, Forefront Client Security olay karşılar ve erişilebileceğini önce dosyayı tarar. Bir paylaşılan ağ kaynağında bulunan bile forefront Client Security dosyasını tarar. Bu beklenen bu makalede anlatılan sorunu ilgisiz davranıştır.

Özellikler

Makale numarası: 939361 - Last Review: 18 Haziran 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Forefront Client Security
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB939361 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:939361

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com