Düzeltme: bir SQL Server 2008 başarısızlık kümeye ikinci bir düğüm eklemek çalıştığınızda hata iletisi: "Geçersiz geçerli SKU"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 957459 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 50003415 (SQL düzeltmesi)
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008'in düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Bir Microsoft SQL Server 2008'in başarısızlık küme için yeni bir düğüm yarat Sonra SQL Server 2008, ilk düğüm için kullanılan aynı dağıtım paylaşımından yükleyerek başarısızlık kümeye ikinci bir düğüm eklemeyi deneyin. Bu senaryoda, işlem başarısız olur ve ikinci düğümü eklenemiyor. Bu sorun oluştuğunda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
SQL Server Kur, aşağıdaki hata ile karşılaştı:

Geçerli SKU geçersiz.

Neden

SQL Server 2008'i bir özel Defaultsetup.ini dosyasını kullanan bir dağıtım paylaşımından yüklemek için bu sorun oluşur ve bu özel bir dosya, SQL Server 2008 için ürün anahtarını içerir. Ayrıca, ürün anahtarı'nı içeren özel bir Defaultsetup.ini dosya yükleme medyasından SQL Server 2008 için ikinci bir düğüme yüklediğinizde bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 1'de yayımlanmıştır. SQL Server 2008 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956717SQL Server 2008 için güncelleştirme paketi 1
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
Not Yerine çalışma kümesinin her düğümünde toplu güncelleştirme 1 yüklendikten sonra SQL Server 2008 başarısızlık kümesinin her düğümünde dağıtım paylaşımından yüklemeniz gerekir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Güncelleştirilmiş kurulum dosyalarını yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
955392Nasıl yapılır: SQL Server 2008 Kur destek dosyaları'nın daha yeni bir sürümü çalıştırarak SQL Server 2008 Kur yükseltme
Hangi dosyalar değiştirilir hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren bir toplu güncelleştirme paketini uygulamak için Önkoşullar hakkında bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956717SQL Server 2008 için güncelleştirme paketi 1

Referanslar

SQL Server 2008'in yayımlanmasından sonra kullanılabilen yap?lar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 957459 - Last Review: 18 Eylül 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Standard
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 Developer
  • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbclustserv kbexpertiseadvanced kbqfe kbfix KB957459 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:957459

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com