Yıl sonu analitik hesap içinde Microsoft Dynamics GP için yordamlar kapatın

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 960356 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Analitik Muhasebe için 'ayrı' yıl sonu kapatma yordamı değil. Bakiye İleri getirildi (BBF) girişleri AA boyutları için oluşturulan BBF girişi için AA boyutları Kur varsa GL yıl sonu kapatma işleminin bir parçası otomatik olarak oluşturulur. Bu makaledeki adımları GL yıl sonu yapmadan önce verilerinizi kapatma işlemi GL yıl sonu sırasında hataları kapatma işlemi neden olabilecek AA verileri denetlenecek biçimde denetlemek için yardımcı olacaktır. Bu makalede ayrıca, AA boyutları boyut, her yeni yıl içinde oluşturulan bir denge İleri duruma isterseniz girdiniz nasıl gösterir.

Adımları GL yıl sonu kapatma işlemi sırasında karşılaştığınız hata aşağıdaki iletiyi çözer geçmiş tarihsel veri taşımak konusunda da verilmiştir: (bkz: adım bu iletiyi çözmek için 3.)

Konsolide hareketler çalıştırmalı ve ayrıntılı geçmiş yardımcı analitik hesap bakiyelerini duruma İleri yeniden oluşturmak kapalı yıllar için transfer.

Daha fazla bilgi

Yıl sonu kapattığınızda Microsoft Dynamics GP Genel Muhasebe'ye için işlem çalıştırdığınızda, otomatik olarak analitik muhasebe hareketleri AAG30000 geçmiş tabloları AAG40000 serisi tabloları için hareket. (Analitik Muhasebe çalıştırılması gereken hiçbir ayrı kapatma yordamı aynıdır.) Yıl sonu işlemi sırasında konsolide edilmesini istediğiniz boyutları seçebilirsiniz. Analitik hesap bakiyesi İleri duruma AAG30000 tablolarda yıl sonu işlemine dahil edilecek işaretlenen bu boyutlarla ilgili girişler oluşur ve ayrıntı için AAG40000 serisi tabloları sonra taşınmış.

Not FRx raporlama kullanıyorsanız, FRx 6.7 SP12 üzerinde olmalıdır (sürüm 6.7.12008) veya daha yüksek. FRx sürüm 6.7.12008 düşükse, analitik muhasebe geçmişe dönük verileri AAG40000 serisi kullanabilmek Microsoft FRx sırada düzeltme 962862 önce uygulamalısınız.Çözüm


1. ADIM: FİNANSAL RAPORLAR AA TABLOLAR KULLANIP KULLANMADIKLARINI BELİRLER:


GL kapatın veya bu makaledeki tüm adımları yapmak için önce normal olarak dengelemek için GL Mizan çalıştırdığınız finansal raporlarınız çalıştırın. Siz bulundu üzerinde bağlı olarak, uygun yöntemi uygulayın:

-YÖNTEM 1 - Eğer doğru: finansal raporlarınız doğru iseniz ve sonra da, hala tamamlanması gereken adımlar bu makalenin 2-8 ile devamedebilir GL, eşleşen böylece değil size AA hataları GL yıl sonu kapatma işlemi sırasında.

Not: yalnızca doğrudan (örneğin, yönetim GL şirket ya da başka bir Raporlama Aracı okurken Reporter eski sağlayıcı) GL tablolarının okur bir raporlama sistemi kullanıyorsanız] finansal raporlama AA verileri etkilemez beri finansal raporlarınız için sonra adım 2'ye devam edebilir.


-YÖNTEM 2 - IF NOT doğru: ancak, finansal raporların doğru değilse, çoğunlukla kullanılan AA tablolar daha yüksektir ve AA veri GL verileri eşleşmiyor. AA verileri doğrulamak için önce bu makalede anlatılan adımları geri kalanı yanı sıra KB 2910626'de sağlanan SQL komut dosyaları çalıştırmalısınız.

Not: veri merkezini Management Reporter, AA (ve GL) tabloları okur veya Management Reporter ile kullanılan eski sağlayıcı AA şirketten okuyabilirsiniz.

Adımlar için yöntem 2:

a.), tüm thescripts KB GL verilerle AA verileri doğrulamak için 2910626 olarak çalıştırın.

Microsoft Dynamics GP genel muhasebe Mizan raporlarda finansal raporlar Management Reporter eşleşmiyor
http://support.microsoft.com/kb/2910626

b.) KB 2910626'ndaki adımları tamamladıktan sonra geri aşağıda listelenen adımları geri kalanı ile birlikte üzerinde bu KB andcontinue dönün. (Adım 2 ve adım 4 KB 2910626'de de bulunan, ancak bu veriler zaten giderilmişse herhangi bir sonuç döndürmeleri değil olarak bir kez daha bu yeniden denetleyin öneririz unutmayın.)ADIM 2: AA VERİ ÖRTÜŞEN YILLARDIR DOĞRULAYIN.


AAG30000 Open table AAG40000 geçmiş tablo ile yılda üst üste sahip olmadığından emin olmak için bu komut dosyalarını çalıştırın. DISTINCT her yıl yalnızca bir tablo veya başka her ikisini içermesi gerekir.
select distinct(YEAR1) from AAG30000
select distinct(YEAR1) from AAG40000
-Eğer sizi bulmasına yardım için bir destek olayı açmak için önerilen sonra her iki tabloda bulunan yıl üst üste. Bu sorun genellikle kayıtları alma nedeniyle oluşturulduğundan destek Borçlandırılabilir durumdur. Veri düzeltme gerekiyorsa, bu danışmanlık için başvurulan bir faturalanabilecek masraf size şöyle olacaktır gerekebileceğini unutmayın.


ADIM 3: AA/GL ARASINDAKİ EŞLEŞME AÇ/GEÇMİŞ TABLOLARI ARASINDAKİ YILLAR DOĞRULAYIN:


Daha sonra yıl içinde AA emin olun GL tablolar olarak aynı açık veya kapalı yıllara tablolarıdır. Aynı yıl AAG30000 ve GL20000 Açık tablolar olması gerekir. Ve AAG40000 ve GL30000 geçmiş tabloları aynı kapatılmış yıllara içermelidir.
select distinct(YEAR1) from AAG30000
select distinct(OPENYEAR) from GL20000

select distinct(YEAR1)from AAG40000 order by YEAR1
select distinct(HSTYEAR) from GL30000 order by HSTYEAR
-AAG30000 yıllarda kapatmak yıl önce tabloyu açmak fark ederseniz, aynı zamanda geçmiş yıl veri geçmi?i Adımları için hareket verileri Geçmiş aşağıdaki de yapmanız gerekir. AAG30000 tablosu GL. açık yıllarda olan yıllar için yalnızca veri olmalıdırGL yılda kapatmaya çalışırsanız, bu iletiyi istenir:

Konsolide hareketler çalıştırmalı ve ayrıntılı geçmiş yardımcı analitik hesap bakiyelerini duruma İleri yeniden oluşturmak kapalı yıllar için transfer.

Böylece Adımları için hareket verileri Geçmişçalıştırmak gerekip gerekmediğini belirlemek için yukarıdaki komut dosyalarını kullanmak, GL yıl sonu iletiden üstünde olmasını durng engel olabilir böylece işlemi kapat.


GEÇMİŞ VERİLERİ TAŞIMA İÇİN ADIMLAR:
İlk kez, GL GP 10.0 SP2'den daha yüksek veya daha yüksek bir sürüm (etkinleştirilmiş AA ile) kapatın, GL yılı kapatmak sistem sağlayacak önce AA veri geçmi?i istenir. Sistem AA veri AA tablolar Aç/geçmiş karşılık gelen dizi olup olmadığını doğrular GL GL. Aç/geçmiş bulunan tablolarda veri bulunur. Durum bu değilse, GL yıl sonu ile yakın devam etmeden önce hareket geçmişini Utility için AA çalıştırmanızı bildiren bir ileti alırsınız.

(Etkinleştirilmiş AA ile) GL yılını kapatmamışsanız, hizmet paketi SP2'dan sonraki sürüm 10.0 veya GP 2010'a yükseltme yüklendikten sonra "Hareketleri konsolide ve gerekir ayrıntı yılı kapatmak için geçmişi yardımcı programı transfer" belirten bir ileti alabilirsiniz unutmayın. Kodu AA yıllarda tablolara yönelik geçmiş yıl içinde şirket mali dönem kurulumu açın karşılaştırır kapatma işlemine eklendi. Geçmiş yıl için tablolar AAG3000X dizi AA veri varsa, hata alırsınız. Bu yıl birleştirmek için şu adımları izleyin:

1.) Microsoft Dynamics GP , Araçlar, yardımcı programlarüzerine menüsünde, Finansiçin'işaret Analitik Muhasebeve i Geçmiş verileri taşıma.

2.), Sistem açık AAG3000x tablolarda bulunan en eski yılın varsayılan olarak ayarlanır. Sadece bir kerede bir yılı taşımak mümkün olacaktır.

3.) Uygun seçeneği belirleyin:

Geçmiş için Hareket Ayrıntısı transfer – bu seçenek AA ayrıntı kayıtları açık günlüklerden geçmiş tabloları hareket edecek ve hiç BBF girişler oluşturulur. AA tablolarda BBF girdi yok olmak gerekir aksi halde, bu seçeneği seçmek üzere gideremez ve çözemez. Bu seçenek yalnızca kayıtları AAG30000 tablodan AAG40000 tablolara taşır.

Konsolide hareketler ve transfer ayrıntı için geçmiş – bu seçenek AA ayrıntı kayıtları açık günlüklerden geçmiş tabloları taşıyın ve BBF girişleri oluşturur. Bununla birlikte, belirtilen seçenekler olmalıdır sipariş oluşturulacak BBF girişleri için önceden seçilmiş. Bu seçenek (konsolide edilecek işaretlenir) tüm hareket boyut kodlarını kapalı yılın bakiyelerini konsolide et ve geçmiş tablolar AA bilgi aktarmak.

Yeni yıl için konsolide bakiyeleri iletilmesini unutmayın. BBF kapalı yıl girişler oluşur.

Transfer Önizleme raporu yazdır yalnızca – Bu, verileri taşımadan taşınacak hareketlerini görüntülemek izin verir. Yapılacak olan birleştirmeler Önizleme raporu görüntüler.

Not Bu seçenek veri değiştirmez.

4.) I Tamam.

5.) Bu işlem için bu işlemi yineleyin 'Geçmiş' her yıl. (Yıl AAG30000 açık tablo, ancak GL30000 geçmiş tablo olduğu. Yılı AA geçmiş tablosuna eşleşecek şekilde taşınması gerekiyor.)

Not: Yukarıdaki 'adım 3' teki ayrı yıl komut dosyalarını yeniden çalıştırın, açık AA ve GL tablolarının ve geçmiş AA ve GL tablolarının arasında eşleştirmek için farklı yıllar almalısınız.ADIM 4: KONTROL AA TABLOLAR İÇİN ÇAKIŞAN ÜST KİMLİĞİN


Bu komut dosyası şirket veritabanına karşı bakın aynı başlığını da kimliğin, çalışma tablolar arasında mevcuttur:
select * from AAG30000 where aaGLHdrId in (select aagLHDrId from AAG40000)
-Yinelenen bulursanız, her iki tablo üstbilgisi kimliğin sonra Yardım için bir destek olayı açmak için tavsiye edilir. Servis talebine ücrete tabi. Veri düzeltme gerekiyorsa, bu danışmanlık için başvurulan bir faturalanabilecek masraf size şöyle olacaktır gerekebileceğini unutmayın.

Bu, geçerli Dynamics database üst üzerinde eski bir Dynamics veritabanı geri ve Dynamics database AAG00102 tablosunda depolanan sonraki kullanılabilir sayı döndürülmek için durum. GP zaten kullanılmış ve farklı YEAR1 değerleri için kullanılan aaGLHdrID değerin neden olsa da, bu değerlerin, ilerlemeye devam eder.


ADIM 5: GÜNCELLEŞTİRME AACOPYSTATUS DEĞERLERİ

Sonraki onay için AAG40001 tablosuna bir yanlış aacopystatus değeri. Bu komut dosyasını çalıştırın:

select count(*) from AAG40001 where aaCopyStatus<>8 

Yukarıdaki kod sonuç döndürüyorsa '8' aaCopyStatus GL yılı kapat çalıştırmadan önce güncelleştirmek istediğiniz: ('8' değeri yıl sonu kapatma işlemi kabul edecek bir değerdir.)

update AAG40001 set aaCopyStatus=8


ADIM 6: YIL SONU DAHİL EDİLECEK BOYUTLARI KURULUMUNU GÖZDEN GEÇİR

AA AA kodları Bakiye İleri duruma günlük girişlerine bağlı olduğunu yıl sonu kapanış dahil edilmesini istediğiniz boyutları işaretli olmadığını doğrulayın.

Genel muhasebe henüz kapatmamışsanız kapatma işlemine dahil edilecek boyut doğru olarak işaretlenmiş emin olmak için şu adımları izleyin:
 1. Analitik Muhasebe yıl sonu Kurulum seçeneğine işareti kapatmak gibi:
  1. Microsoft Dynamics GP menüsünde Araçlar' ın üzerine, Kur' Şirket' in üzerine, Analitik Muhasebeişaret ve Seçenekler' i tıklatın.
  2. Yıl sonu Kapat onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra Tamam' ı tıklatın.

   Not Yalnızca boyutlarında Bakiye İleri duruma girdileri oluşturmak işlevselliği etkinleştirmek için bu seçenek olur. Bu seçenek işaretli bağımsız olarak genel muhasebe kapalı olduğunda Analitik Muhasebe verileri AAG40000 serisi tabloları için hareket eder.
 2. Tek tek yıl sonu gibi dahil edilecek boyutları işaretle:
  1. Kartları menüsünde, Finansiçin gelin Analitik Muhasebegidin ve Hareketin boyutseçeneğini tıklatın.
  2. Trx boyut listesinde, yıl sonu kapatma işlemine dahil etmek istediğiniz boyutu tıklatın.
  3. Yıl sonu Kapat alanında, Yıl sonu Kapat onay kutusunu tıklatıp seçin ve Kaydet' i tıklatın.
  4. Yıl sonu kapatma işlemine dahil etmek istediğiniz her boyut için b ve c adımlarını yineleyin.


7. Adım - Çalıştır GL yıl sonu AA bakiyeleri taşımak ve BBF's oluşturmak için işlem kapatma.

Her zaman güncel bir GL yıl sonu kapatma işlemine başlamadan önce yedekleme yap. Yakın GL yıl sonu önce tüm hataları almak değil emin olmak için bir test şirketinde çalışan test etmek için önerilir. GL yıl sonu Kapat işlemin ne gerçekten ileriye günlük girdileri (BBF'ın) duruma denge oluşturur ve genel muhasebe ve analitik hesap tabloları kapattığınızı yıla ait kayıtları taşır. BBF GL ve AA tablolarında girişler oluşur. KB 888003'de yıl sonu kapanış işlemleri için genel muhasebe için özetlenen işlemi bakın.

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
888003 Yıl Sonu Kapanış yordamları Microsoft Dynamics GP Genel Muhasebe'ye için


ADIM 8 - BİLANÇO RAPORLARI DOĞRULAYIN

Yönetim Reporter Bilanço raporda Microsoft Dynamics için yeni yıl ileriye doğru duruma hesap bakiyelerini doğru olduğunu doğrulamak için GP, genel muhasebe Mizan raporu karşılaştırmak için önerilir. Bu bakiyeleri eşleşmiyorsa, yedekleme geri yükleme ve daha fazla yardım için destek olayı açmak için Microsoft Dynamics GP destek başvurun.Özellikler

Makale numarası: 960356 - Last Review: 21 Kasım 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 0.13
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Dynamics GP 2013
 • Microsoft Dynamics GP 2010
 • Microsoft Dynamics GP 10.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Analytical Accounting
Anahtar Kelimeler: 
kbsurveynew kbexpertiseinter kbhowto kbinfo kbmbsmigrate kbexpertisebeginner kbmt KB960356 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 960356

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com