Sorgu günlük tablodaki tüm kayıtları kesildi, bir SQL Server Analysis Services veritabanında eşitleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 968381 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. SQL Server 2005 düzeltmeleri birikimlidir, her yeni sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve tüm güvenlik giderir önceki içerdiği düzeltme sürümü.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • SQL Server 2005 Analysis Services için toplu güncelleştirme 9 Microsoft SQL Server 2005 Service Pack 2 (SP2) veya sonraki bir SP2 toplu güncelleştirmesi yüklü olan . Veya, SQL Server 2005 SP3 veya sonraki SP3 toplu güncelleştirmesi SQL Server 2005 Analysis Services. yüklü
 • İşlem bir sorgu oturum açma.
 • Eşitleme bir veritabanı sunucusu.
Bu senaryoda, sorgu günlüğü tablosundaki tüm kayıtları kesiliyor.

NotSQL Server 2008 ve SQL Server 2008 R2'de bu sorun oluşur. Daha fazla bilgi için bkz: "Daha fazla bilgi" bölümü.

Çözüm

Düzeltme bu sorun, SQL Server 2005 Service Pack 3 için toplu güncelleştirme 3'te önce yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
967909Toplu güncelleştirme paketi 3 için SQL Server 2005 Service Pack 3
NotSürüm önceki SQL Server 2005 ile gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmek ve yapılar toplu, her yeni düzeltme sürümü olduğundan, tüm düzeltmeleri içerir. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
960598The SQL Server 2005, SQL Server 2005 Service Pack 3 yayımlanmıştır sonra yayımlanmış oluşturur
Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri belirli SQL Server hizmet paketleri oluşturulur. Bir SQL Server 2005 Service Pack 3 yüklemesi için bir SQL Server 2005 Service Pack 3 düzeltme uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, SQL Server hizmet paketi içinde gelen bir düzeltme sonraki SQL Server hizmet paketinde bulunmaktadır.

Durum

Microsoft, bu, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde. listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun onaylamıştır

Daha fazla bilgi

Bu sorun giderilmiştir. SQL Server 2008 veya SQL Server 2008 R2. Bu eşitleme çalışan her eşitleme hedef veritabanı değiştirdiğinden, veritabanına yeni bir kopyasını kullanarak SQL Server 2008 OlapQueryLog tablonun keser. Bu senaryolarda eşitleme, varolan bir veritabanını geri yükleme veya varolan bir veritabanını iliştirmek gibi etkiler.  

SQL Server 2008'de, yenilenen veritabanı şema tasarımı olan veya, varolan veritabanı şema tasarımı ile karşılaştırıldığında değiştirilmiş değil eşitleme iş parçacıkları için önermek için dahili hiçbir gösterge yoktur. Bu nedenle, her eşitleme OlapQueryLog tablonun keser. Veritabanı tasarımını (küp, boyut, Ölçüm grubu) güncel sorgu kullanım bilgileri yanıltıcı yanlış öneriler oluşturmak için tasarım toplama Sihirbazı'ndan önceki düzeltmeleri önlemek için yapısı değiştiğinde genellikle OlapQueryLog tablonun kesilmiş. 

Bir çözüm olan kullanıcı tanımlı oluşturmak için "Ekle sonra" kendi tabloya yeni eklenen satırlara çoğaltmak için ilişkisel veritabanındaki OlapQueryLog tablo üzerinde tetikleyici. Bu tablo, el ile istediğiniz kadar sürdürülebilir. Örneğin:

Tetikleyici SaveQueryLog OlapQueryLog sonra ekleme, oluşturma
dbo.CopyOfQueryLog içine ekleme seçin * tarafından eklenen

, Geçici çözümü kullandığınızda, el ile kaydedilen veritabanı sorgu faaliyete doğru geçmiş bilgileri tutmak için CopyOfQueryLog tablo korumak gerekir. Tablo bir Analysis Services veritabanı şeması değişikliği yapan herhangi bir zamanda el ile kestikten veya en az CopyOfQueryLog etkilenen nesneleri silmeniz gerekir. Bu bakım eski şema değişiklikleri daha yeni sürümlerine Analysis Services veritabanı. toplama tasarımına influencing karşı etkinliğini durdurmak için gerekli olan

NotOrtamınızda sorgu günlüğü tablosunun adı değişebilir. Adı yapılandırma ayarlarında belirtilenQueryLog\QueryLogTableName.

Sunucu günlük dosyalarını hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:

http://msdn.Microsoft.com/en-us/library/ms174827.aspx


Analysis Services sorgu günlük yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesini ziyaret edin:

http://technet.Microsoft.com/en-us/library/cc917676.aspx

Referanslar

Sonra SQL Server 2005 Service Pack 3 kullanılabilir yapılar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
960598The SQL Server 2005, SQL Server 2005 Service Pack 3 yayımlanmıştır sonra yayımlanmış oluşturur
SQL Server için değişen hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897Değişen bir hizmet modeli, SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler sağlamak için kullanılabilir
SQL Server 2005 Service Pack 3'ü edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
913089SQL Server 2005 için en son hizmet paketini elde etme
SQL Server 2005 SP3'teki yeni özellikler hakkında ve SQL Server 2005 SP3'ndeki geliştirmeler hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.Microsoft.com/fwlink/?LinkId=131442
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması Microsoft SQL Server yazılımı
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 968381 - Last Review: 12 Ağustos 2010 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
Anahtar Kelimeler: 
kbsurveynew kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced kbmt KB968381 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:968381

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com