Düzeltme: x 64 bilgisayarda SQL Server Compact sürüm 3.5 Service Pack 2'in 32-bit sürümünü yükledikten sonra SQL Server 3.5 Compact tabanlı bir uygulama çalıştırdığınızda bir hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 974247 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

64 Bit bilgisayarlarda, iki aşağıdaki belirtilerden biriyle bir SQL Server tabanlı Compact (“ sıkıştır ”) uygulaması başarısız olabilir:
Belirti 1
Uygulama, Düzenle, bilgisayarda yüklü olan sürümü ile uyumlu olmayan bir sürümünü yüklemeye çalışıyor. Hatalı sürümleri için uygulama kararsız hale gelmesine yol açabilir ve sıkıştırma yüklenmesi durduruldu.

Belirti 2
Uygulama, SQL Server için ADO.NET sağlayıcının karşılık gelen Compact yerel bileşenlerini yükleyemiyor.

Bu sorunlarla ilgili tam özel durumlar şunlardır:

Sürüm uyuşmazlığı Exception
Dosya sürümü uyuşmazlığı ADO.NET sağlayıcısı ve SQL Server bir yanlış işlevselliğindeki neden Compact, asıl ikili dosyalar arasında algıladı. Bu, farklı sürümleri SQL Server Compact birden çok örneğini bulunması nedeniyle olabilir. Lütfen eşleşen sürümü SQL Server Compact ikili dosyalarını yükleyin [ADO.NET Provider dosya sürümü XXXX, asıl ikili dosya sürümü = YYYY =]

Yüklenemiyor ME dll Exception ”
'sqlceme35.dll' DLL yüklenemiyor: belirtilen modül bulunamadı. (HRESULT özel durum: 0x8007007E)

Neden

Sıkıştırılmış tabanlı uygulamalar genellikle, Compact ADO.NET sağlayıcısını (System.Data.SqlServerCe.dll) karşı program. Bu sağlayıcı,-kapatma yerel Compact bileşenleri ile iletişim kurar. Çeşitli tutarsızlıkları önlemek için yalnızca Compact yerel bileşenleri aynı sürüme için belirli bir sürümü Compact ADO.NET sağlayıcı konuşabilirsiniz. Bu ilke kesilir ve yukarıda açıklanan iki özel durum biri neden, bazı örnek senaryolar aşağıda verilmektedir:

Örnek senaryo 1

SQL Server 2008 R2 (SQL Server Compact 3.5 SP2'in 32-bit sürümünü yükler) yüklemek, özel olarak SQL Server Compact SP1'i dağıtma, 64 bitlik bir uygulama çalıştırdığınızda, .Then ıt özel “ sürüm uyuşmazlığı"durumu ile. başarısız

Başarısızlık nedeni

 • SQL Server Compact 3.5 SP2'in 32-bit sürümü yüklü olduğunda, Genel Derleme Önbelleği (GAC) ve yerel x 86'in Bileşenler altında % Program Files(x86) % klasörüne yerleştirilir (System.Data.SqlServerCe.dll) <a1>Sürüm</a1> 3.5.8080 ADO.NET sağlayıcısını ekler.
 • Özel olarak, SQL Server SP1 Compact dağıtır 64 bit uygulamayı çalıştırdığınızda, ADO.NET sağlayıcısını GAC (sürüm 3.5.8080)</a0> yüklenir, ancak yerel 64 bit bileşen sürüm 3.5.5692.0 olan uygulama klasörüne yüklenir.
 • Etkin ilkeye göre bir sürüm uyumsuzluğu var.

Örnek senaryo 2

 • Size, 64-bit bir bilgisayarda SQL Server Compact 3.5 SP1'in x 86 sürümünü yükleyin.
 • Daha sonra SQL Server Compact 3.5 SP1 x 64 sürümü yükleyin.
 • Aynı bilgisayarda yükleyin ve Web'den SQL Server Compact 3.5 SP2'in 32-bit sürümünü yükleyin.
 • Çalıştırdığınız SQL Server Compact SP1 veya SP2 kullanan 64 bitlik bir uygulama.
 • Uygulamayı çalıştırdığınızda, “ ME dll "özel durum. yüklenemedi açılamıyor başarısız

Başarısızlık nedeni

 1. SQL Server Compact 3.5 SP2'in 32-bit sürümünü yükleme, SQL Server Compact 3.5 SP1 x 86 yüklemelerinin SQL Server Compact 3.5 SP2'ye yükseltir. X 86 x 64 yükleme farklı sıkıştırma yüklemesini sonuçlanır.
 2. Bilgisayarda Compact SP1 veya SP2 kullanan 64 bitlik uygulama çalışırken, ADO.NET sağlayıcısını GAC (sürüm 3.5.8080) yükler. Ancak, aynı sürüm ikili dosyaları yerel sistemde bulunamıyor. Bu nedenle, özel durum atar.

Çözüm

Herhangi bir belirtilen noktada süre için SQL Server Compact bir 64 bit bilgisayarda doğru durumunu aşağıdaki olacaktır:
 • Hem x 86 ve amd64 MSIs yüklenir.
 • Hem x 86 ve amd64 MSIs aynı sürümünü alır.

Benzer sorunları yüz, bu nedenle, hem x 86 bilgisayarda yüklü ve, amd64 MSIs Compact yüklü olan ve aynı sürümünü olduklarından emin olun. Değildirler durumlarda, Compact SP2 x 86 ve x 64 MSIs aşağıdaki bağlantısından gerektiği şekilde kurun:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=E497988A-C93A-404C-B161-3A0B323DCE24&displaylang=en

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 974247 - Last Review: 3 Kasım 2009 Salı - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server Compact 3.5
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbsurveynew kbqfe KB974247 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:974247

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com