Düzeltme: Windows 7'yi çalıştıran bir bilgisayarda bir uygulama Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 2 üzerinde dayalı olan ve bir Web hizmeti çağrısı zaman uyumsuz olarak çağırır, bir özel durum atar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 977020 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows 7'yi çalıştıran bir bilgisayarda, aşağıdaki belirtilerden birini veya birkaçını deneyin.

Belirti 1

Şu senaryoyu inceleyin:
 • Bir sunucu üzerinde Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 2 (SP2) kullanan bir zaman uyumsuz Web hizmeti çalıştırdığınız.
 • HttpWebRequest zaman uyumsuz işlem, Web hizmeti için bir Web isteği gönderir.
 • Web hizmeti, bir özel durum atar.
Bu senaryoda, zaman uyumsuz işlem HttpWebRequestBeginGetResponse yöntemi veya geri arama işlevini çağırmaz. Ancak, zaman uyumsuz işlem HttpWebRequest beklenmedik bir şekilde tamamlanır. Web hizmeti, daha sonra yanıt vermiyor. Ayrıca, sunucu üzerindeki CPU kullanımı yüzde 100'e artabilir ve sunucu yanıt vermez.

Belirti 2

Şu senaryoyu inceleyin:
 • Çalıştırdığınız Microsoft .NET Framework 2.0 (SP2) tabanlı uygulama, Microsoft ASP.NET Web hizmeti istemci bileşenlerini kullanarak bir Web hizmeti çağrıları. Örneğin, uygulama kodu WSDL.exe işlemi tarafından oluşturulur veya SoapHttpClientProtocol sınıfı uygulama çağırır.
 • Istemci, Web hizmeti çağrısı zaman uyumsuz olarak çağırır.
 • Istemci, sunucuya bir istek gönderir.
 • Istemci, ardından sıfır uzunluklu içeriğe sahip bir Web yanıt alır.
Bu senaryoda, bu yanıtı işlemek Web hizmeti çalıştığında System.ArgumentNullException bir özel durum atılır. Bu durumda, aşağıdaki hata iletisini alırsanız:
Değer boş (null) olamaz.
Not Istemci Web hizmeti çağrısı zaman uyumlu olarak istediğinde, bu sorun oluşmaz.

Neden

Belirti 1

Bu sorun, .NET Framework özel durumunun işlenmesini, bu durum, sunucudan bir yanıt içerdiğinde, HttpWebRequest.EndGetRequestStream yöntemi bir özel durum atar durumda dikkate almaz nedeniyle oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, düzeltmenin yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın. Bu sorunu gidermek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Not Ayrıca, bu düzeltme toplaması aşağıdaki Microsoft bağlantısı Web sitesinden yükleyebilirsiniz:
http://connect.microsoft.com/VisualStudio/Downloads/DownloadDetails.aspx?DownloadID=27977

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

"Belirti 1" bölümünde açıklanan sorunlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
973134Düzeltme: Web hizmeti yanıt vermiyor ve bir özel durum, bir .NET Framework 2.0 SP1 tabanlı zaman uyumsuz Web hizmeti çalıştırdığınızda
"Belirti 2" bölümünde açıklanan sorunlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
973136Düzeltme: .NET Framework 2.0 SP1 tabanlı bir uygulama, sıfır uzunluklu içerikle isteğine yanıt olarak bir zaman uyumsuz ASP.NET Web hizmetinin işlemeye çalıştığında ArgumentNullException özel durum hata iletisi: "Değeri boş olamaz"

Özellikler

Makale numarası: 977020 - Last Review: 21 Nisan 2010 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 2, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Windows 7 Enterprise
  • Windows 7 Enterprise N
  • Windows 7 Professional
  • Windows 7 Professional N
  • Windows 7 Ultimate
  • Windows 7 Ultimate N
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfix kberrmsg kbbug kbexpertiseinter kbsurveynew kbpubtypekc kbqfe kbhotfixserver KB977020 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:977020

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com