Bir Forefront TMG 2010 dizisinde tümleşik NLB etkinleştirirseniz, siteler için ıpsec VPN tüneli veya siteler için PPTP VPN tünel çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 980674 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
 • Size, bir ınternet Protokolü güvenliği (ıpsec) VPN siteler için tünel veya başka bir sitedeki bir <a0>Microsoft Forefront tehdit yönetimi Gateway (TMG) 2010</a0> birden çok üye dizi dağıtım arasındaki bağlantı Noktadan Noktaya Tünel Protokolü (PPTP) VPN siteler için yapılandırın. Ve tünel üzerinden başarıyla kaynaklara erişebilir.
 • Tümleşik bir ağ yükleme (NLB) üzerinde TMG 2010 dizi Dengeleme sağlar.
 • Başka bir sitedeki kaynaklara erişmeye çalışın.
Bu senaryoda, ıpsec tüneli çalışmaz ve tünelin diğer tarafındaki kaynaklara erişemiyor.

Not Bu sorunun kapsamını gerçekten ıpsec siteler için VPN büyük. Düğüm yakınsama gibi NLB WMI olay tetiklendiğinde tümleşik NLB etkin olduğu bir dizi tabanlı TMG 2010 dağıtımlarda, burada açıklanan sorun oluşabilir. NLB etkin olan siteler için VPN en görünür örnektir.

Neden

TMG 2010 yanlış tanımladığından TMG 2010'tarafından sunulan COM Hizmetleri için (DACL) isteğe bağlı erişim denetim listeleri bu sorun oluşur. Bu DACL TMG Hizmetleri tarafından kabul gelen NLB WMI olay bildirimlerini engeller. Bu nedenle, iç TMG NLB durumu güncelleştirilmez ve NLB durumu gibi ıpsec filtresi tanımlarının, bağımlı alt bileşen doğru şekilde başlatıldı.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Forefront TMG 2010'de Microsoft Yükleme Merkezi'nden edinilebilir güncelleştirmeyi:

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Download
  Download the Update for Forefront TMG 2010 (KB 980674) package now.

  Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
  Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.
 2. Forefront TMG 2010'ın çalıştığı bilgisayarı yeniden başlatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 980674 - Last Review: 16 Nisan 2010 Cuma - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Forefront Threat Management Gateway 2010 Enterprise
 • Microsoft Forefront Threat Management Gateway 2010 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt atdownload kbexpertiseinter kbfix kbsurveynew KB980674 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:980674

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com