Hemen bazı lg dizüstü bilgisayarlardaki Windows 7'ye yükselttikten sonra bir uyarı iletisi görüntülenir: "bilgisayarınızın pili değiştirmeyi düşünün"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 981200 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows pil ölçer, belirli lg dizüstü bilgisayarlardaki Windows 7'ye yükselttikten sonra aşağıdaki uyarı iletisini görüntüler:
Bilgisayarınızın pili değiştirmeyi düşünün
Dizüstü yeni bir pil takılı olsa bile, bu uyarı görüntülenir.

Neden

Bu sorun, bazı lg dizüstü bilgisayarlar, sistem üretici yazılımı (BIOS) bir kod hatası nedeniyle oluşur. Bunlar R500 Ailesi dizüstü bilgisayarlar içerir.

Gelişmiş Yapılandırma ve Güç Arabirimi (ACPI) üretici yazılımı düzgün başlatılmaz ve rapor Tasarım kapasitesi alan statik pil bilgileri yapısı kullanarak alınır_BIF yöntemi. Bu nedenle, Windows için rapor Tasarım kapasitesi statik pil bilgi yapısında da bildirilen son tam şarj kapasiteden daha büyük olabilir. Windows pil ölçer, son tam güç kapasitesi tasarım pil durumu belirlemek için kapasite böler. Son tam şarj kapasitesi tasarım kapasitesi % 40'den az olduğunda Windows pil ölçer "bilgisayarınızın pili değiştirmeyi düşünün" iletisini görüntüler. Bu sorun oluştuğunda, tasarım kapasitesi son tam güç kapasitesi büyük olarak bildirilir. Bu nedenle, "bilgisayarınızın pili değiştirmeyi düşünün" iletisi her zaman gösterilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için bilgisayarınızın BIOS güncelleştirmesi almak üzere bilgisayar üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için aşağıdaki lg Web sitelerini ziyaret edin:
[BIOS] lg Notebook(R500) sistem BIOS Ver f.20

[BIOS] lg Notebook(P300) sistem BIOS Ver f.19

[BIOS] lg Notebook(R405) sistem BIOS Ver f.20  
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft hiçbir örtük veya başka türlü performansı veya güvenilirliği, bu ürünlerin ilgili garanti vermez.Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu kişi bilgi verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Özellikler

Makale numarası: 981200 - Last Review: 27 Ocak 2011 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows 7 Enterprise
  • Windows 7 Home Basic
  • Windows 7 Home Premium
  • Windows 7 Professional
  • Windows 7 Starter
  • Windows 7 Ultimate
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbexpertisebeginner kbsurveynew kbprb kbmt KB981200 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:981200

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com