Kesäkuun 2016 kumulatiivinen päivitys 6.0.9319.259 Skype for Business Server 2015 Conferencing Serverille

Käytetään kohteeseen
Skype for Business Server 2015

Päivityksen asentaminen

Tämä kumulatiivinen päivitys parantaa Microsoft Skype for Business Server 2015 Conferencing Serverin luotettavuutta, vakautta ja suorituskykyä. Asenna tämä kumulatiivinen päivitys noudattamalla ohjeita, jotka on kuvattu artikkelissa Päivitykset Skype for Business Server 2015:lle (KB3061064).

Huomautus: Cumulative Server Update Installer asentaa kaikki kyseisen palvelinroolin päivitykset yhdellä toiminnolla.

Edellytykset

Tämän kumulatiivisen päivityksen asentamiselle ei ole edellytyksiä.

Rekisteritiedot

Jos haluat käyttää tämän paketin kumulatiivisia päivityksiä, sinun ei tarvitse tehdä mitään muutoksia rekisteriin.

Uudelleenkäynnistystarve

Saatat joutua käynnistämään tietokoneen uudelleen tämän kumulatiivisen päivityksen käyttöönoton jälkeen.

Päivityksen korvaustiedot

Tämä kumulatiivinen päivitys korvaa kaikki aiemmin julkaistut Skype for Business Server 2015:n päivitykset.

Päivityspaketin asennustiedot

Jos haluat ottaa tämän kumulatiivisen päivityksen käyttöön, noudata Päivitykset for Skype for Business Server 2015:n (KB3061064) ohjeita tietokoneissa, joissa on käytössä seuraavat palvelinroolit:

  • Skype for Business Server 2015 - Standard Edition -palvelin
  • Skype for Business Server 2015 - Enterprise-versio - edustapalvelin ja taustapalvelin

Tietoja poistamisesta

Voit poistaa tämän kumulatiivisen päivityspaketin asennuksen Ohjauspaneelin Lisää tai poista sovellus -toiminnon avulla.

Joskus, kun yrität poistaa kumulatiivisen päivityksen asennuksen, sinua kehotetaan antamaan lähde-CD-levy. Aseta tällöin lähde-CD-levy asemaan tai määritä polku, josta lähdetiedostot löytyvät.

Tiedostojen tiedot

Tämän kumulatiivisen päivityksen yleinen versio asentaa kumulatiivisen päivityksen Microsoft Windows Installer -paketin avulla. Näiden tiedostojen päivämäärät ja kellonajat on lueteltu UTC-aikana seuraavassa taulukossa. Kun tarkastelet tiedoston tietoja, päivämäärä muunnetaan paikalliseksi ajaksi. Voit selvittää UTC-ajan ja paikallisen ajan välisen eron Ohjauspaneelin Päivämäärä ja aika -osion Aikavyöhyke-välilehdessä.

Kun päivitys on asennettu, tämän päivityksen yleisessä versiossa on tiedostomääritteet tai tiedostomääritteiden uudempi versio, jotka on lueteltu seuraavassa taulukossa:

Tiedoston nimi Tiedostoversio Tiedoston koko Päivämäärä Aika Käyttöympäristö
File_appshapi.dll 6.0.8886.22 3,177,256 11. toukokuuta 2015 02:14 x64
File_appshcom.dll 6.0.8886.22 359,720 11. toukokuuta 2015 02:14 x64
File_asmcuimpmp.dll 6.0.9319.259 1,277,632 14-kesäkuu-2016 06:26 x86
File_asmcuperfupdate.dll 6.0.9319.259 57,552 14-kesäkuu-2016 06:19 x64
File_asmcusvc.exe 6.0.9319.259 238,264 14-kesäkuu-2016 06:26 x86
File_asmcu_mediaperf.dll 6.0.8953.234 61,072 14-kesäkuu-2016 04:23 x64
File_asmcu_mpproxy.dll 6.0.9319.259 960,688 14-kesäkuu-2016 06:26 x86
File_asmcu_mpservicehostlib.dll 6.0.9319.259 299,736 14-kesäkuu-2016 06:26 x86
File_asmcu_mpserviceimp.dll 6.0.9319.259 1,412,296 14-kesäkuu-2016 06:26 x86
File_asmcu_rtmcodecs.dll 6.0.8953.234 3,836,560 14-kesäkuu-2016 04:23 x64
File_avmcuimp.dll 6.0.9319.259 1,381,552 14-kesäkuu-2016 06:26 x86
File_avmcusvc.exe 6.0.9319.259 232,120 14-kesäkuu-2016 06:26 x86
File_avmcu_interop.appshcom.dll 6.0.8886.22 90,408 11. toukokuuta 2015 02:14 x86
File_avmcu_interop.rdpqoemetrics.dll 6.0.8886.22 22,824 11. toukokuuta 2015 02:14 x86
File_avmcu_mediaperf.dll 6.0.8953.234 61,072 14-kesäkuu-2016 04:23 x64
File_avmcu_rtmcodecs.dll 6.0.8953.234 3,836,560 14-kesäkuu-2016 04:23 x64
File_interop.appshcom.dll 6.0.8886.22 90,408 11. toukokuuta 2015 02:14 x86
File_interop.rdpqoemetrics.dll 6.0.8886.22 22,824 11. toukokuuta 2015 02:14 x86
File_mpproxy.dll 6.0.9319.259 960,688 14-kesäkuu-2016 06:26 x86
File_mpservicehostlib.dll 6.0.9319.259 299,736 14-kesäkuu-2016 06:26 x86
File_mpserviceimp.dll 6.0.9319.259 1,412,296 14-kesäkuu-2016 06:26 x86
File_rdpqoemetrics.dll 6.0.8886.22 44,328 11. toukokuuta 2015 02:14 x64

      

Viitteet

Lue tietoja Microsoftin ohjelmistopäivitystensä kuvaamiseen käyttämästä vakiosanastosta .

Hanki Skype for Business Server 2015:n uusin kumulatiivinen päivitys.