Samleoppdatering 65 for Azure Site Recovery -KB5021964

Innføring

Denne artikkelen beskriver problemene som er løst i samleoppdatering 65 i følgende versjoner av Microsoft Azure Site Recovery:

Finn ut mer om detaljene i problemene som er løst, og forutsetningene som må bekreftes før du installerer denne oppdateringen.

Forutsetninger

Hvis du vil installere Microsoft Azure Site Recovery Provider Update Rollup 65, må du ha ett av følgende installert:

  • Microsoft Azure Site Recovery Provider (versjon 5.1.7400 eller en nyere versjon)
  • Microsoft Azure Site Recovery Unified Setup (VMware til Azure) (versjon 9.48.xxxx.x eller en nyere versjon)
  • Microsoft Azure Recovery Services Agent (versjon 2.0.9202.0 eller en nyere versjon)

Obs! Du kan kontrollere den installerte leverandørversjonen i Programmer og funksjoner i Kontrollpanel.

Forbedringer og problemer løst i denne oppdateringen

Når du installerer denne oppdateringen, er følgende problemer løst, og følgende forbedringer blir inkludert.

Mobilitetstjeneste

Støtte for Linux OS

  • Azure til Azure

    • Debian 11
    • SUSE Linux Enterprise Server 15 SP 4
  • VMware/fysisk til Azure

    • Debian 11
    • SUSE Linux Enterprise Server 15 SP 4

Problemer løst

  • Løste et problem der replikering av en kildemaskin som kjører operativsystemet SUSE Linux Enterprise Server 15 SP 3 krasjet på grunn av en nullpekerreferanse. 
  • Løste et problem der innstillinger for mobilitetstjenesten ble tilbakestilt etter at du hadde utført en oppdatering.  
  • [Modernisert VMware til Azure] Sørget for at telemetriinformasjon sendes til Azure når proxy er aktivert.

Microsoft Azure Site Recovery replikeringsapparat

Komponent Versjon
Fysisk oppdagelsesserver 2.0.2027.28
Discovery-server 2.0.2027.39
Site Recovery-leverandør 5.1.7870.0
Konfigurasjonsbehandling for apparat 6.0.850.157
Proxy-server 1.36.8485.20713
Replikeringstjeneste 1.36.8535.21415
Server for ny beskyttelse 1.37.8535.21636
Agent for automatisk installasjon 1.36.8535.21404
Recovery Services-agent 2.0.9259.0
Prosessserver 9.52.6522.1

Microsoft Azure Site Recovery (tjeneste)

Ingen endringer.

Microsoft Azure Site Recovery (portal)

Forbedringer

  • Modernisert VMware til Azure DR støttes nå også for offentlige skyer. Mer informasjon. 

Oppdatere Azure Site Recovery lokale komponenter

Mellom to lokale VMM-områder

  1. Last ned den nyeste samleoppdateringen for Microsoft Azure Site Recovery Provider.
  2. Installer samleoppdateringen først på den lokale VMM-serveren som administrerer gjenopprettingsnettstedet.
  3. Når gjenopprettingsstedet er oppdatert, installerer du samleoppdateringen på VMM-serveren som administrerer primærnettstedet.

Vær oppmerksom på Hvis VMM er en svært tilgjengelig VMM (Clustered VMM), må du kontrollere at du installerer oppgraderingen på alle noder i klyngen der VMM-tjenesten er installert.

Mellom et lokalt VMM-nettsted og Azure

  1. Last ned samleoppdateringen for Microsoft Azure Site Recovery Provider.
  2. Installer samleoppdateringen på den lokale VMM-serveren.
  3. Installer den nyeste Microsoft Azure Recovery Services-agenten på alle Hyper-V-verter.

Vær oppmerksom på Hvis VMM er en VMM (Clustered VMM) med svært høy tilgjengelighet, må du kontrollere at du installerer oppgraderingen på alle noder i klyngen der VMM-tjenesten er installert.

Mellom et lokalt Hyper-V-område og Azure

  1. Last ned samleoppdateringen for Microsoft Azure Site Recovery Provider.
  2. Installer leverandøren på hver node til Hyper-V-serverne som du har registrert i Azure Site Recovery.

Vær oppmerksom på Hvis Hyper-V er en Hyper-V-server med vertsklynger, må du kontrollere at du installerer oppgraderingen på alle noder i klyngen.

Mellom et lokalt VMware eller fysisk område til Azure

  1. Oppdater den lokale administrasjonsserveren ved å laste ned Microsoft Azure Site Recovery Unified Setup. Dette er serveren som har rollene Konfigurasjonsserver og Prosessserver.
  2. Hvis du har utskalerede prosessservere, oppdaterer du dem ved å kjøre Microsoft Azure Site Recovery Unified Setup.
  3. Hvis du har målservere, oppdaterer du dem ved å følge fremgangsmåten her.
  4. Gå til Azure Portal, og gå deretter til siden Beskyttede elementer>replikerte elementer. Velg en virtuell maskin på denne siden. Velg knappen Oppdateringsagenten som vises nederst på siden for hver virtuell maskin. Dette oppdaterer Mobility Service Agent på alle beskyttede virtuelle maskiner.

Obs! Hvis du oppdaterer eller beskytter SUSE Linux Enterprise Server 11 SP3-, SUSE-Linux Enterprise Server 11 SP4-, RHEL5-, CentOS 5-, DEBIAN7-, DEBIAN8- og DEBIAN9-maskiner, må du følge trinnene nedenfor:

  1. Last ned riktig installasjonsprogram for maskinene dine –

  2. Kopier installasjonsprogrammet til INSTALL_DIR\home\svsystems\pushinstallsvc\repository-mapper på konfigurasjonsserveren og skaleringsprosessservere, før du oppgraderer eller beskytter Virtual Machines. Nedenfor finner du for eksempel mappenavnet når installasjonsbanen for konfigurasjonsservere/prosessservere er C:\Program Files (x86)\Microsoft Azure Site Recovery –

    • C:\Program Files (x86)\Microsoft Azure Site Recovery\home\svsystems\pushinstallsvc\repository
  3. Når du har kopiert installasjonsprogrammet, går du til services.msc og starter InMage PushInstall-tjenesten på nytt.

Obs! Det anbefales å starte på nytt etter hver oppgradering av mobilitetsagenten for å sikre at alle de nyeste endringene er lastet inn på kildedatamaskinen. Dette er ikke nødvendigvis obligatorisk. En omstart er imidlertid obligatorisk hvis forskjellen mellom agentversjonene fra forrige omstart og målversjonen er større enn fire (4) i siste desimal. Se tabellen nedenfor for en detaljert forklaring.

Agentversjon under siste omstart Oppgraderer til Er en omstart obligatorisk?
9.25 9.27 Ikke obligatorisk
9.25 9.28 Ikke obligatorisk
9.25 9.29 Ikke obligatorisk
9.25 9.30 Obligatorisk

Oppgrader først til versjon 9.29, og start deretter på nytt før du oppgraderer til versjon 9.30 (fordi forskjellen mellom den siste omstartsversjonen og målversjonen er større enn 4)