Posredovanje klicev (daljinsko upravljanje klica)

Ak je vaše prostredie konfigurované pre službu Vzdialené ovládanie hovorov, hovory sa presmerujú na jedno z čísel určených na karte Telefóny dialógového okna Možnosti alebo na nové číslo. Funkcie presmerovania sú užitočné najmä pri cestovaní alebo pri práci z domu. Ak ste mimo pracoviska, hovory možno automaticky presmerovať na spolupracovníka, aby sa dôležité hovory nestratili.

Keď je funkcia presmerovania hovorov zapnutá, všetky prichádzajúce hovory sa automaticky presmerujú na miesto, ktoré určíte. Prichádzajúce hovory nevyzváňajú a na obrazovke počítača sa nezobrazí upozornenie.

Čo chcete urobiť?

Zistiť, či je prostredie konfigurované pre službu Vzdialené ovládanie hovorov

Presmerovať hovory

Upraviť nastavenia telefónu

Zistenie, či je prostredie konfigurované pre službu Vzdialené ovládanie hovorov

  • Pravým tlačidlo myši kliknite na kontakt a ukážte na položku Zavolať. Ak sa zobrazí možnosť Preferované telefonické zariadenie, prostredie je konfigurované pre službu Vzdialené ovládanie hovorov. Ak chcete nastaviť presmerovanie hovorov, postupujte podľa pokynov v tejto téme. Ak sa možnosť Preferované telefonické zariadenie nezobrazí, pravdepodobne máte povolenú službu Enterprise Voice (nazývanú tiež Unified Communications). Ďalšie informácie nájdete v téme Presmerovanie hovorov (Enterprise Voice). (Ak sa však nezobrazí možnosť Preferované telefonické zariadenie ani nemáte povolenú službu Enterprise Voice, vaše prostredie je pravdepodobne konfigurované pre štandardnú Licenciu na klientsky prístup (CAL). Podrobnosti získate od správcu systému.)

Na vrh strani

Presmerovanie hovorov

  • V okne programu Communicator kliknite na tlačidlo Presmerovať hovory na, ukážte na položku Zapnúť presmerovanie hovorov a vyberte jednu z týchto možností:

    • Ak chcete hovory presmerovať na číslo, kliknite na požadované číslo. Dostupné telefónne čísla sú založené na číslach konfigurovaných na karte Telefóny dialógového okna Možnosti alebo na zadaných číslach, ktoré ste určili v nastaveniach možnosti Nastavenie presmerovania hovorov.

    • Kliknite na položku Nové číslo, do poľa Telefónne číslo zadajte číslo a kliknite na tlačidlo OK. Pokyny týkajúce sa formátu čísla nájdete v téme Úprava telefónneho čísla.

Na vrh strani

Úprava nastavení telefónu

  • Pri nastavovaní položky Presmerovanie hovorov možno budete chcieť upraviť aj nastavenia telefónu. Ďalšie informácie nájdete v téme Nastavenie možností telefónu. V okne programu Communicator kliknite na tlačidlo Presmerovanie hovorov, kliknite na položku Nastavenia telefónu, kliknite na kartu Telefóny, nastavte možnosti a potom kliknite na tlačidlo OK.

Na vrh strani

Ali potrebujete dodatno pomoč?

Razširite poznavanje Officea
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×