Popis úplný, prírastkové a diferenciálnej zálohovanie

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 136621 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje úplný, prírastkové a diferenciálnej zálohovanie. Nástroj Zálohovanie v systéme Windows 95 podporuje plné a prírastkovým zálohovaním. Rozdielové zálohovanie nie sú podporované.

Zálohovanie používa záložný súbor sád pomôže spravovať zálohovanie jednotky, priečinky alebo súbory. Prírastkové a diferenciálny zálohovanie spoliehať na počiatočné Úplné zálohovanie jednotky, priečinky alebo súbory predmetné.

DALSIE INFORMACIE

Mnoho zálohovacie programy systému Windows 3.1-založené na označenie súborov použiť archívny bit ktoré boli zálohované. Zálohovanie nepoužíva archívny bit akýmkoľvek spôsobom. Rozhodnutie, či sa majú zálohovať súbor v Prírastkové zálohovanie je založený na názov súboru, jeho posledný dátum, zmeny a dátum posledného Prírastkové zálohovanie, ktoré sú uložené v súbor množiny.

Úplné zálohovanie (alebo referenčné zálohovanie)

Keď nastavíte typ zálohovania nastavenie na plný, všetky súbory a priečinky na jednotke sa zálohujú zakaždým keď použijete súbor súbor. Ak chcete nastaviť typ zálohovania, kliknite na položku Možnosti v ponuke nastavenia a potom kliknite na zálohovanie kartu.

Príklad:
 1. Zálohovanie kliknite na disky, súbory alebo priečinky zálohovať, a potom kliknite na ďalší krok.
 2. Kliknite na miesto určenia (Ak chcete súbory zálohovaný).
 3. V ponuke Nastavenie kliknite na položku Možnosti, kliknite na kartu zálohovanie, kliknite na "Plný: zálohovanie všetkých vybratých súborov," a potom kliknite na tlačidlo OK.
 4. V ponuke Súbor na položku Uložiť ako a pomenujte zálohovacej množiny. Raz uložený, kliknite na položku Spustiť zálohovanie.
 5. Názov na vybratej jednotke, súbory alebo priečinky do zálohy Nastaviť dialógové okno menovky a potom kliknite na tlačidlo OK.
Výhody:
 • Všetky súbory z vybraté jednotky a priečinky sú podporené do jedného Zálohovacia množina.
 • V prípade, že potrebujete obnoviť súbory, sú ľahko obnoviť z jediný zálohovacej množiny.
Nevýhody:
 • Úplné zálohovanie je časovo náročnejšie než iných možnostiach zálohovania.
 • Úplné zálohovanie vyžadujú viac disk, páska alebo sieťového disku.

Prírastkové zálohovanie

Prírastkové zálohovanie poskytuje zálohu súborov, ktoré sa zmenili alebo sú nové od posledného zálohovania prírastkovou. Ak chcete spustiť proces, súbor nastaviť prírastkové vybratá možnosť s sa používa vykonávať zálohovanie. Môžete Vyberte typ zálohovania kliknutím na položku Možnosti v ponuke Nastavenie a potom Kliknutím na kartu zálohovanie.

Na prvý Prírastkové zálohovanie sa zálohujú všetky súbory v súbore set (rovnako ako v Úplné zálohovanie). Ak používate rovnaký súbor nastavený na vykonanie Prírastkové zálohovanie neskôr, iba súbory, ktoré sa zmenili sa zálohujú. Ak používate rovnaký súbor pre tretie záloha, iba súbory, ktoré majú zmeniť od druhého zálohovanie sú podporované, a tak ďalej.

Zálohovanie môžete vybrať súbory alebo priečinky na zálohovanie. Ak ste Vyberte priečinok, všetky súbory a priečinky v tomto priečinku sú vybratá. Prírastkové zálohovanie, ak vyberiete priečinok, súbory, ktoré sa pridajú do priečinka sú zahrnuté počas ďalšej zálohy. Ak vyberiete určité súbory, súbory, ktoré sa pridávajú do priečinka nie sú zahrnuté počas Ďalšie zálohovanie.

Príklad:
Monday - Perform the first incremental backup of selected files and/or
     folders using a file set with the Incremental option enabled.

Tuesday - Perform another backup with the backup file set you created
     Monday. Only files that have changed since Monday's backup are
     backed up.

Wednesday - Perform another backup with the backup file set you created
      Monday. Only files that have changed since Tuesday's
      incremental backup are backed up.
				
Ak chcete obnoviť súbor nastaviť tak, aby ďalšie zálohovanie zálohuje všetky súbory, a nie len súbory, ktoré sú nové alebo zmenili, postupujte nasledovne:
 1. V ponuke Súbor kliknite na položku Otvoriť súbor nastavený. Kliknite na tlačidlo nastaviť súbor, ktorý chcete použiť, a potom kliknite na tlačidlo Otvoriť. Kliknite na ďalší krok.
 2. Kliknite na miesto určenia (Ak chcete súbory zálohovaný).
 3. V ponuke Nastavenie kliknite na položku Možnosti, kliknite na kartu zálohovanie, kliknite na "Plný: zálohovanie všetkých vybratých súborov," a potom kliknite na tlačidlo OK.
 4. V ponuke Súbor kliknite na príkaz Uložiť uložte Váš zálohovacej množiny.
 5. Zopakujte kroky 1 a 2.
 6. V ponuke Nastavenie kliknite na položku Možnosti, kliknite na kartu zálohovanie, kliknite na "Prírastkové: zálohovanie vybraté súbory, ktoré sa zmenili od posledné úplné zálohovanie"a potom kliknite na tlačidlo OK.
Výhody:
 • Času zálohovania je rýchlejšie ako úplné zálohovanie.
 • Prírastkovou metódou vyžaduje menej disk, páska alebo sieťového disku.
 • Môžete ponechať niekoľko verzií rovnakých súborov na iný zálohy nastaví.
Nevýhody:
 • Ak chcete obnoviť všetky súbory, musíte mať všetkých čiastkových Zálohovanie k dispozícii.
 • Môže trvať dlhšie obnoviť konkrétny súbor, pretože sa musia vyhľadávať viac ako jedna zálohovacia množina nájsť najnovšiu verziu súboru.

Rozdielové zálohovanie (nepodporuje zálohovanie)

Rozdielové zálohovanie poskytuje zálohu súborov, ktoré sa zmenili od Úplné zálohovanie bola vykonaná. Rozdielové zálohovanie zvyčajne uloží len súbory, ktoré sú rozdielne alebo nové od posledného Úplné zálohovanie, ale to môže líšiť v rôznych zálohovacie programy. Spolu, úplné zálohovanie a rozdielové zálohovanie zahŕňajú všetky súbory v počítači zmenil a nezmenené.

Príklad:
Monday - Perform a full backup and save the file set.

Tuesday - Perform a differential backup using the same file set. All files
     that have changed since the full backup are backed up in the
     differential backup.

Wednesday - Perform a differential backup using the same file set. All the
      files that have changed since Monday's full backup are backed
      up.
				
Výhody:
 • Rozdielové zálohovanie vyžadovať dokonca menej disk, páska alebo sieťová jednotka priestor ako prírastkovou metódou.
 • Času zálohovania je rýchlejšie ako úplné alebo Prírastkové zálohovanie.
Nevýhody:
 • Obnovenie všetkých súborov môže trvať v podstatne dlhšie, pretože vás môžu musieť obnoviť oboch poslednú diferenčné a úplnú zálohu.
 • Obnovenie súboru môže trvať v dlhšie, pretože budete musieť nájsť súbor na diferenciálnu alebo úplné zálohovanie.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 136621 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Kľúčové slová: 
kbmt KB136621 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:136621

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com